SağlıkTıp

Anksiyete bozukluğu. tanım

Anksiyete bozukluğu duygusal bir deneyimdir. Ayrıca gelişmelerde belirsizlik rahatsızlık eşlik eder. Anksiyete bozukluğu spesifik biyolojik anlamda sahip olduğunu. Bu durumun gelişme birini veya zor koşullar altında başka bir davranışı sağlamak vücudun kaynakların harekete geçirilmesi ile ilişkilidir.

Anksiyete-fobik hastalıklar dış faktörler ve psikolojik nedenlere bağlı bir hastalık grubu olarak karakterize edilir. Mevcut psikolojik travmanın nispi nitelikteki değerlendirmesinde dikkate alınır.

çökeltme faktörler, çeşitli stres uyarıcı gibi. Böylece, aşk sorunları hakkında bilgi, iş yerinde sıkıntılar, önümüzdeki cezası ile ilgili umutlar çöküşü, yaşam ve sağlık tehdidi rahatsız edici bir olmadığı gerçeğini katkıda kişilik bozukluğu.

durumu yapısı, süre, yoğunluk deneyimlere bağlı olacaktır olarak değişecektir.

Ihlalin türüne bağlı olarak tezahür klinik tablodur, söylenmesi gerekir. Uzmanlar, patolojik ve adaptif tip durumunu paylaşır.

Alarm koşulu durumunda vücudun kaynaklarını harekete etmektir evrimsel değere sahip olduğunu belirtmek gerekir acil durumlar. duygusal deneyim Bazı düzeyde mutlaka Düzgün işlemesini sağlamak için bizzat mevcut olması gerekir. Normal anksiyete farklı durumlara uyum için yardımcı olur. Harici bir tehdit, seçim gerekliliği, zaman ve bilgi eksikliği durumunda artan bir devlet yoktur.

Patolojik anksiyete bozukluğu dış faktörler tarafından tetiklenebilir. Ancak, genellikle iç fizyolojik ve psikolojik faktörlerden kaynaklanır. Bu anksiyete bozukluğu orantısız gerçek bir tehdit hiç onunla hiçbir bağlantısı yoktur ya. Ancak, bu devletin temel ayırt edici özelliği önemli ölçüde uyum ve verimlilik olasılığını azaltır durumun önemine ilişkin olarak yetersiz olarak kabul edilir.

Anksiyete bozukluğu sürekli veya paroksismal, endojen veya durumsal, kısa ömürlü olabilir.

normal yaşama müdahale başladığı noktaya kadar şiddetini artırarak ile tanısı kondu "anksiyete bozukluğu".

durumun belirtileri spesifik ve genel ayrılır. ikinci bitkisel ve karakteristik polisistemny ihlalleri ile psişik semptomlar oluşur.

psikopatoloji özel yapısı ile karakterize edilir bozukluğu, spesifik tipte bir ile belirlenen spesifik özelliklere göre. O da, kalıcı veya paroksismal tezahürleri içerebilir. ikincisi şiddetli rahatsızlık veya korku açıkça tanımlanmış bölüm şeklinde sunulan panik semptomları ile karakterize edilir. Durum terleme, çarpıntı, hava eksikliği duygusu ve diğer niteliklerin keskin yoğunlaşması eşlik eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.