SağlıkTıp

İlaç "Aspirin Kardiyo": kullanım talimatları

Hazırlama "aspirin kardiyo" analjezik ve ateş düşürücü etkiye sahip bir non-steroid anti-enflamatuar ajandır. Ana ilaç maddesi olarak işlev görür , asetilsalisilik asit, üreme tromboksan trombosit agregasyonunu inhibe blok.

Bu nedenle sık vasküler hastalıkları olan Damar ilaç "aspirin kardiyo" reçete. Kullanım talimatları madde 300 mg ağızdan alınan belirtir. 1 gram doz hafif ateş, grip ve soğuk algınlığı ve kaslarda ve eklemlerde ağrı için bir antipiretik olarak ağrıyı rahatlatmak için öngörülen.

İlacın kullanımı için endikasyonlar "Aspirin Kardiyo"

inme ve miyokard infarktüsü bir olasılık ile, çeşitli komplikasyonlara ve iskemik ataklar transistörü muzdarip hastalarda ölüm önlenmesi için uzman ilaçların randevuya noktalarını Kılavuzu. Tabletler sırasında alınmalıdır taşikardi damar cerrahisi sonrası rehabilitasyon sırasında ve ayrıca arter cerrahisi (karotis) sonra endarterektomi, önlemek için bypass (koroner arter).

İlaç "aspirin Kardiyo" el kardiyak ve vasküler patolojilerin riski olan hastalarda enfarktüs (kalp krizi) tedavisi için uzun süreli iyileşme döneminde pulmoner emboli ve derin ven trombozu tedavisi için kullanılmasını önerir.

İlacın yan etkileri "Aspirin Kardiyo"

ilacı alan hastalarda incelemeleri, bazen advers olay sıklığını göstermektedir. oluşabilir gastrointestinal hazımsızlık, karın ağrısı, enflamasyon ve olası erozif ve mide ve bağırsakların ülseratif lezyonların taraftan.

İlacın Etkin madde, diş etleri, burun idrar ve üreme sisteminin hematom ile kanama riskini arttırır edebilmektedir. salisilatlar artmış duyarlılık olan hastalar, döküntü, kaşıntı, ödem ve ürtiker gibi alerjik reaksiyonlar muzdarip olabilir.

ilaca Kontrendikasyonlar "Aspirin Kardiyo"

Kullanım için talimatlar, aktif terkip maddesi ve diğer salisilatlar karşı artan bir duyarlılık ilacın kullanımını engeller. Kronik astım bu ilaçla Kabul edilemez tedavisi, akut peptik ülser şiddetli kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği, hemorajik diyatezi, dile getirdi. Gebeliğin 3. trimesterde yanı sıra metotreksat ile kombinasyon halinde tablet almayınız.

"Aspirin Kardiyo" ilacın kullanımı için özel koşullar

Tekrarlayan ve kronik ülserli hastalıklar, anti-romatizmal, anti-enflamatuvar, analjezik ajanların etkilerine karşı aşırı duyarlı dikkatli bir şekilde uygulanması sırasında gösteren aracının kullanımı için talimatlar, aynı zamanda, gastrik ve bağırsak kanaması tarih, karaciğer ve böbrek fonksiyonu bozuklukları. Belki bir antikoagülan ile ilaç kullanımı. bir doktora danışmalısınız aspirin uzun süreli kullanımı ile ibuprofen çekmeden önce.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.