ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

İmha - yorumlar. Bahçe elektrik Akan - yorumlar. Bahçe tekniği

Son yıllarda, ülkemizde bahçıvanlar arasında giderek daha popüler bahçe öğütücüler, önemli ölçüde bahçede bir çalışma sonucu oluşan enkaz miktarını azaltmak için yardımcı olan. Bu teknik henüz özellikle yaygın değil, yani en iyi model kolay değildir seçin. Bugün, ihtisas mağazalarında sen şimdi değerlendirmeleri tartışacağız ki, hemen hemen her bahçe öğütücüler satın alabilirsiniz.

onlar günlük çalışma için gerekli olan Bildiğim kadarıyla olarak?

Hemen hemen tüm bahçıvanlar bu ayar her eve gerekli olduğu konusunda hemfikirdir. Sonuçta, meyve ağaçlarının dalları kesmek için yardımcı olabilir ve sert yabani ot kaynaklanıyor. Yorumlar öğütülmüş atık daha az yer kaplar, aynı zamanda malç veya kompost dolgu olarak kullanılabilir sadece göstermektedir. Yani bu yazıda gerçek beklentileri hakkında bu teçhizatın türüne, hem de konuşma ana özellikleri bakacağız.

işletim sistemleri Türleri

Bugün iki versiyonu öğütücüler yayınlandı: disk ve freze mekanizması ile. Her biri kendine göre avantajları ve şimdi tartışacağız dezavantajları vardır.

İlk durumda, faaliyet kuruluşunun gerçekleştirdiği olarak hangi bıçakların üzerine perçinlenmiş ya kaynaklanır götürmek. Hız çalışması işlenmiş hammadde türüne büyük ölçüde bağlıdır. Bahçıvanlar ince dallar, ağaç kabuğu ve taze otlar neredeyse anında çekilmiş olduğunu söylüyorlar. Deneyimli sahipleri dairesel bahçe taşlama itme kuru dal tavsiye edilmez: yorum bıçaklar çok çabuk tupyatsya söylüyorlar.

sürdürülebilirlik ve sorun giderme düşük maliyetle - Bu tür cihazların Olumlu yönleri. Müşteriler bıçakları hemen hemen her uzman tarım ürünü satın alınabilir demek ve bunların maliyeti azdır. Ancak, bu imha makineleri çok daha az pahalı türleri, aşağıda tarif edilecek olanı kendileri bulunmaktadır.

freze sistemleri

Bu durumda, dişli sert metals bir tür olarak tasarlanmış değirmen bitki artıkları bilenmesi. o 40-45 mm'ye kadar çaplı kolay dönüştürür bile tamamen kuru dallar olduğundan bu sistem, çok daha güvenilirdir. Alıcılar hatta eski söğüt kolayca sonra mükemmel bir malç olarak kullanılabilir çürüme bütün bir yığın haline dönüştürülür söylüyorlar.

Ama çok daha bizim bahçıvanlar tarafından başka özelliği takdir, bu yüzden sık sık bu bahçe öğütücüler satın. Yorumlar kesici bağımsız sıkılır dalları ve hazneye yüklendiğinde başka şeyler olabileceğini söylemek: Eğer aracı ve eller sürekli (disk sistemleri durumunda olduğu gibi) atık bastırıyorlar riske gerek yok.

kesiciler çekince, yaprakları ve taze otlar taşlama için pek uygun olmasıdır. Ogorodniki çıkış tahıl, meyve suyu ve yıpranmış bitki artıkları ile karıştırılır kir çok sayıda, hızlı aşınma mekanizması teşvik olduğunu göstermektedir.

motor tipi

Burada, bahçe doğramaları imal edildiği iki şema vardır. Yorumlar derece çelişkili: Bazı şiddetle elektrik motoru lehine ve bazı benzin modelini tercih ederim. Birçok diğer durumlarda olduğu gibi, hakikat arasında bir yerde yatıyor.

Elektrik çeşitlerin özellikleri

Her bir elektrik parçalayıcı bahçesi vardır özelliklerini göz önünde bulundurun. Bu konuda Yorumlar çok yönlüdür. benzin varyasyonları farklı olarak, bu kategoride modelleri, amatör ve profesyonel sürüm vardır. Bu onların rakiplerinden en önemli farklardan birinin sürekli çalışma imkansızlığını tanımalıdır. Yani (işin olası süre) birbirlerine profesyonel ve yerli çeşitlerin farklı bu. Benzin modellerinde farklı olarak, herhangi bir durumda, bu süresi dakika olarak sayılır.

Bahçıvanlar onlar kuru dal ortalama çapı yüklerseniz bile elektrikli öğütücüler, freze, kötü kesintisiz çalışma 20-30 dakika sonra ısınmış söylüyorlar. Bundan sonra, bir mekanizma acilen durdurmak ve soğumasını gereklidir.

Eğer bir elektrikli araç olduğunu satın almak istiyorsanız, Bosch ürünleriyle dikkat edin. Almanya'nın bucaksız yayınlandı Bahçe parçalayıcı, muhtemelen en zor koşullarda dahi onun güvenilirliği ile sizi memnun edecektir.

Alıcılar bu tür öğütücüler ile tüm bahçeleri temizlenir ve takım operasyonel kaldığını söylerler. Bu parçalayıcı "Bosch" rekabetten öne çıkmaktadır.

Hangi güç tüketimini belirler?

0.325 dm, dm 0.375 ve 0.404 dm: Üç tipik freze adım boyutu vardır. adım daha, daha güçlü motor, daha hızlı bunu kuru ve kalın dalları kesebilir olduğunu. Ancak, daha küçük adım - bu daha az güçlü motoru, her zamanki ülke ev dayanabilir kablolama üzerinde kılıf. Tabii ki, daha büyük bıçaklar da ayrıca kablo üzerinde önemli bir yük yol açar daha güçlü ve torquey motoru gerektirir. Ve en banliyö evlerde ideal devlet farksız olmasıdır.

Güçlü imha makinelerinin sahipleri çoğu durumda tamamen bakır değiştirmek için gerekli olduğunu biliyoruz. Evin büyükse, maliyet gibi dezavantajların sahip olmayan diğer birimlerin maliyeti ile orantılı olabilir. Hemen, biz en uygun modellerin fiyatı 6500 ruble ile başlar unutmayın.

Ne için bir parçalayıcı bahçe elektrik kullanabilirim? Yorumlar işleme mekanizması sert yabani otlar kadar baş etmek olduğunu göstermektedir. Nedeniyle son derece zayıf motor ve daha ciddi bir konu hakkında konuşmak kısa bıçak gerekli değildir.

Motorun özellikleri hakkında biraz

Normal elektrikli bahçe parçalayıcı 2.5 kW güce kadar gelişebilir. motorun en çok enstrümanın merkez ekseni boyunca yer almaktadır. Dalların geniş hacimli işleme gerçekten münhasıran boyuna konumu seçilmesi gerektiğini belirtmek gerekir. Bu durumda, önemli ölçüde motor ve bir bütün olarak tüm birimin hem kullanım ömrünü artıran gelişmiş dişli kutuları, kullanmayın.

çok önemli değil, bu bahçe ekipmanı iyi çim ve yabani ot sert sapları böyle dezavantaj kalıntılarını kırma için meyve ağaçlarının imhası konusunda yangına neden olabilir olduğunu.

Için elektrikli testere bıçakları veya bıçak (modele bağlı olarak) doğru ayarlanması çok önemlidir. bıçaklar gevşeme, bunlar sadece kırma tesislerinde katkıda değil, kayacaktır. kırık veya kasten özel sigortaları çıkardıysanız çok sert ahşap veya bıçak üzerinde metal parçası isabet eğer, cihaz bile işe çalışacaktır. Sonuç olarak, motor sadece yanmış ve bir ihmalkar ev sahibi güvenle o eskisini tamir olmaz garanti yana yeni bir parçalayıcı, satın alabilirsiniz.

Müşteriler ne demek?

güvenle, geniş dalları çim ve yaprakların atılması için tasarlanmış genellikle basit değirmenleri gibi satılmaz taşlama ile bahçe aletleri ve HERHANGİ BİR gerek kalmadan onların tüm ömrünü geçirmek: Genel olarak, hemen hemen tüm tüketicilerin bu tür ayrıntılara pek dikkat karmaşık ayarlar ve ayarlamalar.

hangi tür gerginlik sadece anahtarı ve tornavida yardımıyla değiştirilebilir model vardır ve manuel kontroller ile donatılmıştır olanlar vardır. Ancak uzmanlar ikincisi kullanımı sadece başarısız eğiliminde değildir, çünkü haklı, ama bu cihazın mekanizması çok kaprisli olduğunu olmadığını söylüyorlar.

Bunun sıradan bahçıvanlar katılıyorum: helikopteri bıçakları ayarlamak için "bir erimiş" mekanizması onarmak için teslim olmak yerine, bir anahtar ile tamircilik iyi bir zamandır. Garip, ama böyle bir kaprisli davranışlar bazen diğer bakımlardan sadece mükemmel bahçe parçalayıcı "Bosch", farklıdır.

Böylece, aşağıdaki bitki atıkları doğrama için elektrikli araçların avantajları:

  • Hemen sonra dalları öğütücüler elektrikle çalıştırılabilir, ağa aleti bağlayın.
  • Gerek yakıt ve yağ oranını ayarlamak için.
  • Gerek mumlar ve diğer malzemeleri satın almak.

Fakat elektrikli öğütücüler özellikle kullanıcıların, bu birimlerin sessiz çalışma, hem de benzinli egzos maddesinin bir koku olmadığını takdir. Negatif yorumlara olarak, birçok sürekli ayak altında uzatma kabloları sevmiyorum.

benzin aracının Kullanıcı yorumları

Buna göre, benzin bahçe parçalayıcı tercih bahçıvanlar bir grup vardır. argümanlar olarak, alet soketlerinin bu tür tam bir özgürlük içinde sonuçlanır yeteneği bile gelişme aşamasında henüz elektrik yapılmamıştır hangi yeni kurulan yazlık yerleşim, bunu kullanmak.

"Viking" özellikle (yorumlara) iyi bahçe parçalayıcı ortaya çıktı olduğunu. memnun müşterilere göre bu ünite kolayca olduğunu oldukça az yakıt tüketirken, kalın dalları, ağaç kökleri ve kabuğu biler.

Ancak, birçok alıcılar böyle olmadığından benzin için alet, sabit ve dikkatli bakım gerektirdiğini itiraf çabuk başarısız olur. insanların sadece bile faaliyet ekipmanının uygun yağlama hakkında hiçbir fikrim yok aslında ilgili öfkeli şikayetlerin büyük bir kısmı.

doğru yağ seçimi - para kazanmak için anahtar!

Yağlama aletleri - kaçınılmaz iki zamanlı motor ile donatılmıştır herhangi bir kullanıcı benzin parçalayıcı, karşılaşacağı en acı ve topikal konulardan biri. İlk başta hiçbir gerçek bir sorun burada yaptığı alet için özel yağlayıcı büyük bir aralık sürümünde yer almayan bir üretici bulmak gibi nadir olmadığını görünebilir.

Yani yer yok onları almak ve tüm potansiyel alıcılar göze alamaz yağ flakon için bin bir çift ödemek için sadece. Sonuç olarak, oldukça sık helikopter bahçe benzinli ilk kullanılabilir motor yağını dökerek boğulmuş durumlar vardır. bu araç başarısız Genellikle sonra, garanti böyle bir durum değildir.

Tabii ki, sadece üreticinin talimatlarına sıkı sıkıya bağlı kalmanın orada tavsiye edebilir. İlk olarak, tavsiye edilen yağlayıcı sizin helikoptere için ideal ve mümkün olmayacaktır yanlış operasyon bazında hizmet reddi olsun.

En yakın servis merkezi senden uzak bulunduğu ve istemediğiniz hizmetlerini kullanmak Ancak, sonuçta, petrol düştü petrol rezervuarı dökmek için gerekli değildir. Özellikle, yerli modeller herhangi benzin istasyonunda bulunabilir oldukça standart bir gres M8, tahammül. Ama daha iyisi artan viskozite dışındaki iletim çeşitli kullanımı.

Arka arkaya birkaç yıldır iki zamanlı benzinli bahçe işletilmiştir Birçok yaz sakinleri, parçalayıcı çim ucuz yağlarından, kendi işletim özelliklerinin özel bozulma farkında değil.

Diğer yorumlar

Ama aynı zamanda yine eleştiri nedenini bulmak o insanlar vardır. dişliler ve benzin imha makinelerinin diğer hareketli parçalar yüksek kalite ve düzenli yağlama olması gerekiyor aslında. Bunun için bir kural olarak, yine, onun çeşitleri, en ucuz kullanan kendisi için daha sonra ödersiniz. Böyle tutumlu sahipleri çoğu zaman onun bahçesinde hoş olmayan "Petrol merkezlerin kokusu" yakınırlar.

Böyle sorunları önleyebilmek için hala yağlama için biyobozunur petrol satın hiçbir yedek para var. Evet, daha fazla maliyeti, ama kokmuyor. Kısa sürede yağın bu tip bahçe, bahçe veya orman zarar vermeden, aşağı kendisini oluşturan unsurları içine kırar çünkü Ayrıca, çevre düşünmek zorunda değilsiniz.

negatif yorum

Sen çevre dostu yağların alıcılar kızgın geribildirim bir sürü karşılayabilir. Onlar kış depolamadan sonra kendi araçları geleneksel yağlama kullanılması durumunda uyulmaması pas ile kaplıydı şikayetçi.

Bu, uzun süreli depolama üzerine cihazı yerleştirmeden önce normal iletim veya motor sentetik yağ doldurmak için gerekli olduğunu uyarmak için anlamlıdır. Bundan sonra rölantide "tahrik" dişli biraz alır. çevre temiz gres ayrıştırmak ve makinenin iç kısmında sonuçlanan depolama sırasında devam edecektir gerçeği hızla yararsız hale edilebilir.

kayganlaştırıcı bir bıçak ya da kesici, ancak sürücü dişlisi sadece ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu gres veya konvansiyonel litolojik ile yağlanır, ancak bunu yaparken sadece aşırı durumlarda ise edilebilir. Amaçla özel sınıf yağlayıcı için kullanmak daha iyidir. Düzenli onunla bazı sorunlar onların helikopterin bakmak olanlar bahçıvanlar şikayet etmeyin.

Uygun depolama - sağlığının garantisidir!

Yukarıda beri depolama "bir ipucu verilir" olup, bu konuda biraz konuşmak. Kural olarak, güç giderek mevsimlik işler için kullanılıyor, ama bütün kış için birkaç kez gücüne almak için. Daha önce söylediğimiz gibi, "dolaba" chopper döşeme önce yağ tutumlu yağlamak için gereklidir.

vatandaşlarımızın birçoğu kendi bahçesi imha makinelerinin "iğrenç kalitesi" adamış olan şikayetler, bir yığın sonuçlanan bu süreç hakkında çok duyarlı değildir. Sadece çoğu durumda, hatta kış dönemi için koruma aracı hakkında sanmıyorum talihsiz bahçıvanlar, suçlu olduğunu söylüyorlar.

Bunu yapmak için, koruyucu kapağı çıkarın tüm toz ve kiri. Depolama sırasında motor yağı azaltmak için tercih edilir, burada, bıçak çıkarın. Tabii ki, sadece yağ daldırma ve gururla duvara asılı, ama tercih doğru koruma: metal mükemmel temiz ve tamamen korozyona karşı korunmuş olarak kalır. onlar bile üç yıl satın aldıktan sonra, mükemmel durumda olan saklanır, böylece Deneyimli bahçıvanlar, helikoptere için yedek bıçak söylüyorlar.

parçalar tüm kir çıkarma, bir bez, tüm çalışma yüzeyleri ile temizleyin. tüm yapısal unsurlar (kendi eğilim bakarsanız) gerektirir yağlayın. Daha sonra tente enstrümanı sarmak ve yeni sezon başlamadan önce bir köşede bir yerlerde bir kenara ayarlayabilirsiniz.

Elektrik taşlama depolanması üzerine bazı yorumlar

Sadece yeterince sıcak, havalandırılmış bir yer olabilir güç araçları tüm kategorileri tutun. Sonuçta aracı için, kısa devre ve hasarına yol açan nedeniyle içlerindeki günlük sıcaklık değişimleri yoğunlaşma sokak, bu tür cihazlar tutmak için kabul edilemez.

Ama yer almak gerekmez: depolama şey 50 derecenin üzerinde sıcaklıklarda iyi olmaz. Ancak, biz bu yüzden değmez bu konuda endişe, Afrika'da yaşamıyorum. Pil helikopteri satın aldıysanız, biz Celsius 10'un altındaki ve 35 derece üzerindeki sıcaklıklarda onun pilleri tutmak için tavsiye yok, bu yüzden çok hızlı bir şekilde başarısızlığa yol almaktadır. maliyeti göz önüne alındığında, bu kaybı en tatsız olacak.

Bu arada, bir bahçe parçalayıcı ne kadar? Ortak elektrikli modellerin fiyatı 6-7 bin ile başlayan fakat benzin varyantları en az 15-17.000 ruble satın almak mümkün olacak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.