SağlıkTıp

Lenfatik Masaj: Faydaları ve kontrendikasyonlar

Lenfatik drenaj (lenf) masajı - vücuda lenf hareketini destekleyen bir prosedür. Birinci yöntem, 1930'larda tarif edilmektedir.

deri ve ritmik yumuşak masaj ile üretilen etkiler lenf düğümleri. Birinci aşama, sonra distal yakın ekstremitelerde serbest, ve. Uzunluğu yaklaşık bir saat olduğunu. prosedür cisim üzerindeki basınç kırktan fazla mmHg olmamalıdır ki burada dikkat masaj hareketleri gerçekleştiren oluşur.

Bu teknik aynı zamanda daralma limfososudov uyarır de mümkün kapilerler (lenf) lümenine yüksek molekül ağırlıklı proteinlerin hareketini hızlandırmak için mümkün kılar. Bunun bir sonucu olarak, lenf masaj kollateral damarların ve deri altı pleksus yoluyla lenf akışını arttırır.

Masör deri üzerinde doğrudan etki eder, kontakt deri kıvrımların parmaklar arasında meydana gelmemelidir. Masaj lenf akımının yönünde yapılır. Yürütme prosedürü hızı dakikada 10 hareketleri aşmayan yavaştır.

Lenf masajı bazı kontrendikasyonları vardır. inflamatuar deri hastalıkları, fliktenah, trofik ülser, malignitelerde yasak Prosedürler. Ayaklar, diyabet, ateroskleroz, endarteritis düşük arteriyel kan akışı altında masaj imkansızdır.

Ancak, lenfatik masaj birçok olumlu anları vardır. İlk olarak, bir organizma bozunma ürünleri hücre yayın vardır. prosedür, metabolizma arttırma ve böylece aşırı kilo azaltma prosesleri hızlandırılması, tüm hücrelerin çalışmasını kolaylaştırır.

Sonuç olarak, daha hızlı lenf akışı dokuları ve daha uzun organları verir ve oksijen ve besin yararlı dolacak toksinlerin vücut, ayrışma ürünleri, temizlik hızlanır. Lenf masajı nedenleri ve selülit belirtileri biridir aşırı interstisyel sıvının, kurtulmak için izin verir.

işlemlerinin gerçekleştirilmesinde daha yıkanmış bez hızlı şişme kaybolur ve iltihap kas dokusunun normal sağlıklı bir yapıya, deri altı dokusu yüklenir. erkeği çekici ve genç görünüyorsun başlar.

İlk eller vücut yüzeyinde spazmları ve yükten kurtulması gerektiğini masaj, sağlık görevlisine Sahne, sonra etkisi dolayısıyla stres ve anksiyete etkilerini azaltarak, doku derinliği taşınır. Mikroskopik lenf damarları sistemin pompalama, sadece son aşamadadır oldu.

Masaj tekniği , farklı birçok fakat her halükarda onun yürütülmesinde prosedür dikkate fizyolojisini ve lenf sistemi olarak anatomi ve organizmanın diğer birimlerini alır deneyimli bir teknisyen tarafından yapılmalıdır olabilir.

yararlı lenfatik drenaj olacak ayaklar için masaj varisli damarlar, muzdarip insanlara , ödem sendromu bu hastalıklar insan lenfatik drenajı alt ekstremitelerde bir gecikme eşlik ediyor çünkü. komplekse prosedürler özellikle selülit ödemli biçimlerinin tedavisinde, vücut şekillendirme ve kilo kaybı için programların uygulanması için kullanılır. Bu durumda bir sürümü çıktığında lenfatik damarların, şişmiş yağ hücrelerini sıkıştırılır.

ağırlık lenfatik masaj kaybetme çeşitli tekniklerle birlikte, mükemmel verimli bir etki verir daha iyi drenaj işlevi yapıyor yağ bölünmesinden oluşan vücut metabolik ürünlerinden kaldırır.

Kalıcı bir etkisi, haftada 2-3 masajlar frekans ile gerekli 12 tedavilerin uygulanması oranını elde etmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.