ÇirkinlikBahçıvanlık

Nasıl evden ve bahçe alanında çam fıstığı büyümeye?

Eğer eline geldiyse çam kozalakları, o zaman büyük bir ağacın tohumlarından büyümeye deneyebilirsiniz. Küçük bir çabayla - ve büyük fidanı alabilirsiniz. fındık bir sedir bitki nasıl yapılacağına ilişkin ayrıntıları, makalemizi söyle. Tüm önerileri uygulayın ve sonuç olacağı kesindir.

ilk seçenek

fındık sedir büyümeye nasıl birkaç farklı yolları vardır. onlar birkaç ay boyunca düşük bir sıcaklıkta tutulmalıdır yani - Her durumda, sen tabakalaşma tohum istiyorum. Evde sedir fındık dışında büyümeye yapacaksanız, o zaman ağaç büyüdükçe hangi doğal koşullar taklit etmek gerekir. Eğer yaz sonu veya sonbahar başında tohum aldıysanız, sadece yumuşak toprağa koymalıdır - o zaman gelecek bahar fideleri alacak. Tabii ki, sadece kaliteli dikim materyali eğer.

Nasıl fındık bir sedir büyümeye? ikinci seçenek

Bu yöntem, damıtma bombeli benzer çiçekler (sümbül, laleler). Öncelikle, zemin hazırlamak için gereken (veya hazır yapılmış satın). İdeal olarak talaş ve kum karışımı olmalıdır. Hazırlanan toprağa olarak, tohum yerleştirmek tohumlar en az üç ay harcamak zorunda (alt rafta) buzdolabında bir sprey tabancası ve yeri ile hafifçe nemlendirin. Toprağın kurutulması biraz nemlendirmek, ama çok değil ihtiyacı gibi. Üç ay sonra, tohumlar, buzdolabı (ilkbaharda olur ise bu daha iyidir) çıkarılır ve potasyum permanganat hafif bir çözeltisi ile muamele edilmektedir. İki gün çözeltide tutmak zorundadır. Çimlenmiş tohum kum ve talaşın bir karışımı içinde hasat edilmelidir.

Nasıl fındık bir sedir büyümeye? hızlandırılmış bir yöntem

Eğer üç ay dışarı harcayamıyorsa tohumlarını katmanlaştırmaktadır hızlandırılmış tabakalaşma yöntemini uygulayabilirsiniz. Ancak bu durumda size yalnızca sonuçlar güvenebilirsiniz, adım adım talimatlarla tamamen uymalı. Ayrıca, tohum kalitesi için çok önemli - temiz ve olgunlaşmış çam gibi bir koku fındık, ve kalıp hiçbir iz ya da başka şüpheli noktalar olmalıdır. ekersen olacak oyunların bir kaç parça çatırdayan - Eğer her sedir lezzet ve sağlam eti temiz görmem hissetmelisiniz Die. (- reçine arındırılması, ve alt-tabaka nem tohumun içine almak için daha kolay olacaktır biraz yumuşak bir diş fırçası ile sürülebilir) Vyluschite tohumları, ılık su ile yıkayın. eğitim sonrasında - doğrudan sahne tabakalaşma. Tohumlar, soğuk su içine yerleştirilir. Sıcaklığı sıfır dereceye üzerinde olmalıdır. Üç ya da dört gün bu halde tutulur. Suyun sıcaklığı izlemek için gerekli olan - bu, sıcak olmamalı, aksi takdirde hiçbir sonuç vermeyecek. Bu periyodik olarak eklenmesiyle, örneğin, buz küpleri ile elde edilebilir. tabakalaşma için fındık koymak kapasitesi, bir göz atın. Bunlardan bazıları dibine batar olduğunu göreceksiniz. Bu çok önemli bir adımdır. fındık tankın dibine düşer gerçeği, onlar dikim için uygun olduğu anlamına gelir. Kalitesiz üstünde kalır. Yaklaşık yarım olacak. Hazırlanan toprak karışımına, bitki düştü o çıkarın (sıcaklık on beş derece Celsius eşit olmalıdır). Şimdi fındık bir sedir büyümek için nasıl üç yöntemini biliyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.