FormasyonÖykü

Sich Tüfekçiler tarih. savaş ve dağ piyade üzerinde zafer Makivka

Ukrayna kahraman sayfalarından biri Sich piyade gibi savaşçı tutun - geçmiş onlara iyi asker bilir. Bu askerler ülkesine sonsuz sadık olduğunu ve hatta en zor zamanında, onun için savaşmaya devam ettiler. Legion tarihi olarak kabul edilecektir makalede, hem de bu tür tepede Makivka üzerinde Riflemen ünlü zafer olarak birçok ilginç gerçekler, In.

Nasıl Sich Tüfekçiler yaptı?

Riflemen ilk söz geriye 1911 yılına uzanmaktadır. Bu başta bazı Galiçyaca (daha sonra Avusturya tarafından kontrol edilen) Galiçya gençlerin bir milis grubu yaratma fikri de bu zamanda oldu. Avusturya ve Rusya İmparatorluğu arasındaki ilişkileri artırma karşısında fikri aktif olarak geliştirmeye başladı. şartların zorlaması ile bu tür ilk kuruluş okullarda veya üniversitelerde gizlice var. Bir süre sonra, Rusya ile mücadele fikri aldı ve örneğin "Sokol", "Plast" ve "Sich" olarak hareketleri.

doğum Riflemen resmi tarih 18 Mart 1913 çağırabilir. Bu günde K.Trilevsky ilk kuruluş "Sich Tüfekçiler" resmi düzeyde onaylandığını elde etti. Bir süre sonra, aynı gruplarının yanı sıra Lviv kentinde, ortaklık "Falcon" ile düzenlenmiştir. Biri beklendiği gibi, proaktif Ukraynalılar aktif fikirlerin gelişmesine engel olmuştur Avusturya hükümeti, katılmak, daha kamplarda gençlerin silah ve diğer kullanmak üzere eğitilmişlerdir askeri görevlerini. Yapardı bilinen, ama yakında Birinci Dünya Savaşı kırdı değildir. o Franz Ferdinand suikast ve ilk mücadele "ana Ukrayna Konseyi," birlikte, Ukrayna parti patlak verdi ve kuruldu sonra da Lejyon Sich Riflemen komuta edecek Ukraynalı savaş konseyi, onayı ile karar verildi.

Dünya Savaşı katılım Legion Tüfekçiler

Oldukça yakında Konseyi ordusuna katılmamı ve tarafında savaşmak için gençlik çağırdı hangi uygun bildirim, ilan edildi Üçlü İttifak. Bu fikir çok etkin, sadece gençler tarafından desteklenen, aynı zamanda daha olgun insanlar oldu. Nedeniyle gönüllü işe alım merkezlerinin akını sonra gönüllüler Lviv terk edildi, bölge kasabalarda bulunan edildi ve şehir teslim edildi - Stryi taşındı.

ilk zorluklar

Ancak, Legion oluşumuna yönelik bazı ciddi sorunlar içine düştü. en ağır birliklerinin bakım için finansman eksikliği yanı sıra deneyimli askeri eğitmenler oldu. Buna ek olarak, hükümet hala bir Ukraynalı oluşturmak istemiyordu askeri birliğini.

Ama sorun çözüldü - ekipman, silah ve tüm Galiçya fazla kişi tarafından toplanan Legion bakımı için para, hükümet Sich atıcılar için eğitmenler oldu 20 büyüklerini gönderdi. Ama bunun yerine mevcut 10 bin kişilik Legion cevaben bütün 2000 kalmak zorunda kaldı. ayrıca üretimden kaldırıldı kendi silahlı askeri birim, zayıflatmak için, Kotra (tüfek Werndly sistemi) doldu ve askeri mühimmat ve üniforma verilmemiştir. lejyon var olabileceği için, onun liderlik yeni tüfek verildi birim sayısı 2500 kişiye yükselmiştir sonra Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'na bağlılık yemini, vermek zorunda kaldı - Mauser yanı sıra giysi ve ayakkabı. 3 Eylül 1914 Sich Tüfekçiler Avusturya-Macaristan'da yemin edildi ve birkaç saat sonra - ve Ukrayna, özgürlük kendisi için onlar sonuna kadar mücadele etme yemin etmişti.

Avusturya ordusu Lions devretti ve Sich Tüfekçiler hemen hatırladı, Rus birliklerinin Karpatlar eteklerinde zaten beri. Hatta Kazak at ve silah bir sürü çekerken 25 Eylül'de, OG Semenyuk komutasındaki okçu Sianky grubunun köyü yakınlarında savaş başarıyla Kuban Kazakları getirip mücadele. Fakat, daha sonra, Rus Syanok de savunma kırmaya başladı. yüz V. Didushka İki çift, somestno Avusturyalılar ile, böylelikle saldırgan durdurma, topçu pili yendi. Sianky alındı aynı gün ve yüzlerce kayıplar - - Yine de, zafer Tüfekçiler bir sonuç vermemesi 5 ölü ve esir birkaç.

Varşova operasyonu

Sich Tüfekçiler katıldığı bir başka bölüm, - Rus kuvvetleri bir atılım için toplandıkları aynı 1914, yılında Varşova yakınlarındaki mücadele. Bu savaşlarda sonucu Przemysl serbest bırakılması ve yerleşimlerin bir dizi oldu. bu savaşlarda Stryj bastı Genel Hoffmann durumunda gelen parçayı Riflemen grubu aldı. ilerliyorlar Avusturya ordusunun öncü oldukları için Okçular, bu savaşta çok başarılı.

Bu muharebeler sonucunda komut Alman ve Avusturya askerleri tarafından gerçekleştirildi Karpatlar bir kampanya başlattı. Çarpışmalar sırasında Rus birlikleri dağlardan çekildi ve Avusturyalılar Galiçya kısmını işgal etti. Sich Tüfekçiler değil sadece durumu kurtarmaya umutsuz gibi görünüyor, cesaret ve kahramanlık örnekleri gösterdi. Galiçya kampanyanın şanlı bölüm birisi Dağı Makivka okçular için savaştı.

Dağı Makivka üzerinde Sich Tüfekçiler

Bu dağ ön batıda Avusturya birliklerinin önemli bir pozisyondur. Rus birlikleri 28 Nisan 1915 dağın sonuçlandı onun şiddetli saldırı, terk edildi başladı. dağlardan düşmanı temizlemek için - beklemede tutuldu Sich Tüfekçiler, hemen iş buldum. Onlar gece ve kontra gönderilen 5 yüzlerce parçası olarak kaldırdı. Bir saat sonra, üst zaten meşgul olduğunu ve Rus Voicu nehre sürdü. onların konumlarına taşındı yüzlerce bu bölümden sonra, ve iki tanesi savunmasını alarak üstüne kazılmış. 29 Nisan öfkeli saldırılar okçular pozisyon başladı. dağ işgal etmek düşmanın ilk girişimleri durduruldu. Rus silah desteğiyle 1 Mayıs sağ kanadını işgal ve üstüne bir Kraliyet birimlerini kırdı. Ancak, onların konumlarına geri çekildiler okçular, Avusturyalılar başka saldırı somestno almış. Ve bir kez daha tepeden aldı.

poppyhead için mücadele 60 gün boyunca sürekli sürdü. Rus Macaristan Ovası'nda kolay erişim için kapalı olarak o zamanda, Southern Ordusu gerçekten önemli savunma noktası haline gelmiştir. Rus güney ordu yenmek için şansını kaybetti olarak onu savunma, çok önemliydi. Buna ek olarak, dağ piyade Makivka üzerinde zafer daha da Galiçya kaçan Rus ordusu konumunu kırmak için bir fırsat sağladı.

bu savaşlarda, Legion kayıpları özellikle ağır - yaklaşık 50 öldürüldü, 76 yaralı ve birkaç düzine asker esir alındı. Yine de, onların başarı gözümüzden kaçmadı. kolordu Komutanlığı Ukraynalılar cesaretini takdir ve onları selamladı. dağ Tüfekçiler Makivka üzerinde savaş Galiçya saldırısının önemli bir parçasıdır.

Dünya Savaşı'nda Daha katılım

Sich Tüfekçiler katıldığı unutulmaz savaşlarda arasında, hikaye Dağı Lysonya, üzerinde savaş vurgular Brusilov Taarruzu'ndan savunma Potutor. Lysone özellikle önemlidir, kalın olarak eylem okçu üzerinde mücadele kuşatma ve yenilgiden hemen hemen tüm Güney Avusturyalı ordu kurtardı.

1917 yılında, Lejyon neşeli fırsat bekliyordu - bu alay boyutuna yükseltildi. birimin yeni komutanı VF Kikal oldu. Polk hemen Bershad transfer ancak ön bu sektör istikrarlı olduğu gibi savaşta o katılmadı. 27 Şubat Rus başladı Şubat devrimi, gücü sarstı ama savaş hala yürüyen. Haziran ayında çıkan çatışmada, sırasında, lejyon tuzak ve yakalandı. ondan o noktada 444 avcı ve 9 subay kalmıştır. Daha sonra, lejyon tekrar reform ve yeni bir kompozisyon o Zbruch Nehri üzerinde mücadele sona erdi. I. Dünya Savaşı hikaye Tüfekçiler biter.

Devrim ve UPR bağımsızlığı sırasında

Bolşevikler Rusya'da obrazovala bağımsız Ukrayna Halk Cumhuriyeti iktidarı ele geçirdikten sonra. Bolşeviklerle karşı savaşta genç cumhuriyeti yardımcı olarak bu olaylar sırasında Sich Tüfekçiler, Dinyeper Ukrayna'da geziler yapmak. Bu kabul etti ve UNR Avusturya liderlik edildi. Sonra Kherson bölgedeki ayaklanmaların bastırılması katıldı ve tek atış olmadan sorunu çözmek için başardık. lejyon o Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun yıkılmasından önce verilmişse Bukovina, transfer edildi ve böylece yetkililer, beğenmedim.

Onun son kavga Batı Halk Cumhuriyeti'nde Polonya ordusu tarafından saldırıya uğradı Lvov, savunmasında sırasında lejyonu aldı. O Ukraynalı nalik sonra Ordu rasofrmirovana ve diğer birimlerin lejyonu dağınık. Bu en ünlü Ukraynalı askeri birimlerin birinin sonu oldu.

USS Lejyonu'nun bileşim

Birim askeri tarihinin sadece bir başlangıçtır, bu ikiye ayrıldı ve bir buçuk sigara, sigara yol açtı. Kuren her yüz 4. S. idi yüzlerce ayrılmıştır, aynı ilke, orada 4 çift (müfreze) vardı ve her çift - 4 Reuven (bölge) 10-15 kişilik. Her yüz, sonuçta 100-150 kişiden oluşuyordu.

Buna ek olarak, lejyon özel birimleri vardı. Bunlar arasında - süvari, mühendislik ve makineli tüfek yüz - bir yan olarak. süvari sadece 4 112 kişi ve yaşlılar oldu. Makinalı tüfek bölüğü kendi komutanları ve garip yüzlerce itaatkar 4 makineli tüfek Shvartsloze sistemi vardı. mühendislikte yüz 4 çift vardı. Ayrıca yeni işe, tren ve istihdamı, eğitimi ve dağıtımından sorumludur bir sağlık hizmeti, Office, levazım servisinin yanı sıra bölümler vardı alan mutfak. havan, bomba atar ve lav silahları - Ayrıca Lejyon ağır silahlarla donanmış olan kısmı öne çıkmaktadır. Onun görevi temelde savunma pozisyonu ve saldırganları destekler.

mevcut değer

Şimdi Ukrayna olduğunu - bağımsız bir devlet, Sich Tüfekçiler - Bu geçmişin bellek şanlı sayfalarından biridir. Tarihsel açıdan bu Ukraynalılar gelen sadece oluşmuş ve silahlı halk ayaklanmasının veya etnik gruplar, kendi yaratılış, hem de savaşta oldukça başarılı kullanımı için Avusturya makamlarının tavrını bilerek beri Legion Sich Riflemen javjaletsja benzersiz savaş birliği şaşırtıcı olarak kabul edilebilir. Sich Tüfekçiler tarafından görüntülenen Etkileyici ve kahramanlık. Dağ Makivka - geçirmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.