Entelektüel gelişimiDin

Kilise takvim erkek isimleri nasıl seçilir

takvim - Rusya'da 1917 devrimi özel kilise defterine kendi doğum gününde listelenen yenidoğan adı çağrıldı önce. Takvim Ortodoks Kilisesi tarafından yayınlanan ve kilisenin tüm zamanların tarih tarafından canonized aziz isimlerinin listesidir. takvimin son hali yok, ama bu kitabın bir parçası canonized azizlerin sadece adları girebilirsiniz. Günümüzde kilise Takvim kilisede satın alınabilir, bunlar da internette birçok web sitelerinde bulunabilir.

Kilise Takvimi nedir

takvimde erkek isimleri doğum günü çocuk tarafından seçilen. Her gün genellikle bir ya da (daha sık) birkaç kilise isimleri var. Kural olarak, isimler, sıkıca Rus kelime girdi. Bir zamanlar, toplumda kilise aracılığıyla böyle Alexander, Andrew Makar, Hilarion olarak Yunan kökenli birçok isim dahil. Belki belirli bir zamanda, hatta boyunca Musevi kökenli "İncil" adlarıyla (İşaya, Daniel, Mary, David Musa, Süleyman, vs.) ile, adı büyük bir kısmını oluşturuyordu. Rus dilinde hep aynı kilise geleneklerine Teşekkür ve böyle Adrian, Vitali Valery, Concordia, müdüre hanım, Julius ve diğerleri gibi Roma (Latin) kökenli isimleri yer aldı. Takvimde İçinizden adlarını ve kilise orijinal olarak Slav kökenli bulabilirsiniz. Yaroslav, Vyacheslav, Stanislav'ın: İki kökleri isimleri ( "Glory" ile biten). Buna ek olarak, bu tür Vsevolod, Bogdan, Lyudmila, Umut ve Vladimir olarak isimleri de vardır antik Slav isimler. Kısacası, Kilise Takvim bebeğiniz için isimlerin uzunca bir seçki sunuyor.

O tarihte ise çok nadir isimler düştü

Ama ne çocuğunuzun doğum günü takvimde kaydedilmiş kilise erkek isimleri varsa, beğenmedin mi? Örneğin, bir bebek 7 Nisan ve üç önerilen isim doğdu - Gabriel, James John ve çocuğa daha modern bir isim vermek istiyorum. Eh, kilise geleneğine göre, bebeğin doğumdan itibaren 8 ve 40 gün rastlayan, kilise takvimine göre, erkek isimleri olarak kullanılabilir. yani Bizim örneğimizde Daha fazla isim Makar (14 Nisan) ve Arseny ve Pimen (21 Mayıs) eklenmiştir. kilise yasasına göre, sekizinci gününde bir isim verilmiş rütbe yapılır, ancak 40 üzerinde vaftiz çocuğu bugünlerde alternatif olarak seçilir yüzden.

Vaftiz sırasında bir kişinin yeni bir isim alır

Ancak, alınan anda modern Rus toplumunda birçok kişi kilise isimleri değil. Erkekler genellikle Velizar Robert sölen Stanislav'ın, Anton (bu isim yok kilise kitaplarında, sadece Antony yoktur) olarak takvimde yer almayan isimler, denir. Bu insanlar bir çocuk olarak vaftiz değildi ve onlar Ortodoks rahip ses veya doğum tarihi yakın tarafından, anlam olarak benzer isimlerini, pick up vaftiz edilmek istiyorum. Yani Yuri, isim George (hangi öyleydi verilecek muhtemeldir Yuri'nin ismi); Anton muhtemelen Anthony çağrılacak. itirafı ve cemaat kilise ziyaret ederken vaftiz verilen yeni isim, kullanılabilir, kilise adı da sağlık ve yaslanmak üzerinde notlarda belirtilmiştir.

antik gelenek

Kilise erkek adları göksel koruyucusu, koruyucu melekler şahitlik. Adını o bir çocuğun doğumda ailesini denilen aziz, eşlik ve hayatı boyunca çocuğu koruyacağım inanılmaktadır. Yani belki bu sadece geçici bir heves, ama eski kökleri ve daha derin bir anlamı vardır, uzun süredir gelenek değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.