FormasyonÖykü

"Eğer ... dün Beyler Harbiyelilerin kim" veya Harbiyeli nedir

1976 yılında, filmin dışarı Sovyet ekranlarında "parlak ışık üzerinde." İçinde oynanan aktörlerin dikkate değer takımyıldızı rağmen, özel bir seyirci aşkım, o bunu hak etmedi, popüler hale etmesine engel olmadığını. Bu filmin (Tatiana Doronin tarafından canlandırılan) Ana karakter gerçekleştirilen Bulat Okudzhava, sözlerini Junker romantizmi terfi etti. 70'lerin nesil hala kelime bilinmemektedir sonra ne bir Harbiyeli bir sürü insan bugün Hatırlarsanız. Kim Rus İmparatorluğu'nda Harbiyeliler denilen edildi mi?

Junker Kimdir

1917 devriminden önce Rus ordusunda kadetler ilk zabit rütbesinde iddia, askeri olarak adlandırıldı. 1859 yılından itibaren askeri öğrencilerin ilk başlık ordusunda ortadan kaldırıldı.

O zamandan beri, bu devrim öncesi Rusya'da sadece askeri okulların öğrencilere tahsis otomatik bir ayin haline gelmiştir.

Kelimenin Kökeni

Birçokları gibi askeri rütbeleri devrim öncesi Rusya'da, o Alman kökenli dönem "öğrencimiz" oldu. Anlamı, kelimenin yorumlanması ilginç bir geçmişi vardır. Çoğu Avrupa ülkesinde, geçinmek yoksul soylu ailelerin birçok yavru, askeri bir kariyer seçmek zorunda kaldı. Junger Herr - Almanya'da, bu askerler (menşei bir ima) genç beyler çağrıldı. Zamanla, bu ifadeden rütbe adıydı ve daha sonra Rus tarafından devralınan.

farklı askeri branşta Juncker

Sıra Harbiyeliler sadece piyade, aynı zamanda diğer askeri dalları kullanılır.

topçu birlikleri rütbe süngü-Harbiyelilerin var. O bir par Muhafız çavuş olduğunu ve bir subay rütbe değildi. Ben başlığın başında topçu kelime "süngü" İsveç askeri rütbe Styckjunkar (Harbiyeli top) adından miras olarak bu kadar sıradışı merak ediyorum.

XIX yüzyılın ortalarına kadar hafif süvari ortak başlık fanen-Junker idi. Bu NCO ve baş memuru arasında bir ara sıralamasıdır. Başlangıçta, bu başlık bir teknik okul veya lise tamamlayan birinci zabit rütbesi için başvuru sahiplerine verilir, ama özel askeri eğitim yoktu. Ancak, daha sonra fanen-Junker askeri okul veya okulların askeri öğrencilerin başlığı oldu ve Bandıralarını geldi.

Ağır süvari başlık estandart-Junker var. Bu başlık özel olarak basit savaşçı onların durumunu iyileştirmek için menşe askeri asalet için tanıtıldı. Bu, o kökeni ve eğitime karşılık gelen memur pozisyonunu aradılar ederken giyen genellikle soylu geçici nitelikteki rütbe oldu. Askerler bunun için onlar hizmet, astsubay rütbesinde 10-12 yıl ve gerekli sınavları geçmeleri gerekiyor, ancak, aynı zamanda bu rütbe kazanmak olabilir asil kökenli değildir. Ordu sıradan estandart askeri öğrenci içinde askeri öğrenci rütbesine kaldırılmasıyla astsubay rütbesinde öğrencilerin süvari okuluna alabilir. Ve 1880 yılından bu yana, bu okulların tüm mezunları memuru rütbesine kadar rütbe-estandart askeri öğrencilerin idi.

harp okulu öğrencisinin Donanma sıralaması sadece Ondokuzuncu yüzyılın ortalarında ortaya çıktı. baş subayın rütbesi alma hakkı vardı yüksek öğretim ile elinden sadece gönüllüler giyin. Bu arada, Asteğmen rütbesiyle bir deniz askeri öğrenci daha yüksek kabul edildi popüler televizyon dizisi sayesinde tanınmış.

Alman ordusunda bir Harbiyeli nedir

XIX yüzyılın başında Prusya asalet başlıklarından biri de kelime "Harbiyeli". askeri rütbe olarak bu kelimenin belirlenmesi sonradan ortaya çıktı.

Alman ordusunda Birinci Dünya Savaşı'nda kaybettikten sonra bazı değişiklikler meydana gelmiştir. Özellikle, askeri öğrenci başlığı oldukça yaygındı yüzden sıradan yapısının bir parçası fanen-oldu. Herkesin altı ay hizmet ettikten almak ve ilgili sınavları geçtikten başladı.

Ama Wehrmacht rütbe fanen-askeri öğrenci günlerinde yine profesyonel ordu ayrıcalığım oldu.

Bu arada, SS askeri öğrenci ortak bir başlık oldu. Rus ordusunda olduğu gibi, ilk subayın rütbesi üzerinde başvuru sahiplerine verildi.

Dünya Savaşı'ndan sonra başlık fanen-Junker Ancak ravnochinnym erbaş oldu üzerlerinden bir çok avantaj vardı. Çene fanen-Harbiyeli lisans Alman askeri okulların öğrencileri atandı ve genç çavuş askeri okulların Rus askeri öğrenci arasında geldi.

Sıra Juncker bugün

Rus ve Alman ordularının bir Harbiyeli kim olduğunu anlamaya, nerede bugün başlığını saklamak için bilmeli. İsveç Silahlı Kuvvetleri terfi fanen-askeri öğrencilerin seyrinde devam etmektedir. Bu başlık fervalteru önce geliyordu XX yüzyılın yetmişli kadar, daha sonra on yıl boyunca o çavuş aşan, kendi kategorisinde en yüksekti.

ofis kaldırılmış İsveçli asker olduğu bütün kara tipleri, 80'lerin ve 2009 yılına kadar başlayarak, ancak filo ve havacılık var olmaya devam etti. Ve 2009 yılından bu yana, başlık İsveçliler ordusunda yeniden ortaya çıktı.

. "- memurları Beyler dün Harbiyeliler ve bugün hepiniz" a Junker ve ismin varyasyonları nelerdir olanlar ele olması, tam özellikle sözcükler, romantizm Bulat Okudzhava anlamını anlayabiliyorum Onlar yakın zamana kadar kaygısız erkek Harbiyelilerin, öğrencimiz vardı, şimdi de acilen memurlarına yapılan ve savaşa gönderdiği anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.