ÇirkinlikBahçıvanlık

Çin Gülü. Evde Bakım

Hibiscus Malvaceae ailesinden aittir. Ülkemizin açık alanlar o Çin, Hindistan ve Sahra altı Afrika'dan geldi.

Hibiscus türlü yüzlerce daha vardır. Ülkemizde denir çok popüler çeşididir gül Çinli ya Rosanna Çin.

Çin Gülü çok güzel, yaygın saksı bitki olarak kabul edilir. Bu dökmeyen çalı, Boyutları daha bir ağacın büyüklüğüne gibidir. Hibiscus oval şekil ve kenarları üzerindeki dişler ile açık yeşil yapraklara sahiptir. Ebegümeci çiçeği çapı 15 santimetreyi ulaşabilir ve renk paleti kadar geniştir. Yani, Çinli çiçekler güller, kırmızı, pembe, turuncu, sarı veya beyaz olabilir.

Onun daire içinde olmasını istiyorsanız ebegümeci, bakım onları onun için iyi bir alan tüketebileceği etmenizi gerektirecektir için evde. Bitki oldukça büyük yetişir.

Çin Gülü. Bakım, çarpma

Tropikal bir iklime olarak - bu Çinli gül gerçek yaşam ortamıdır, evinizdeki oluşturulan benzer bir ortamda eğer çok faydalı olacaktır yaşayacak ve senin çiçek ebegümeci. bunların bakımı bol ışık varlığı da dahil olmak üzere anlamına gelir. Bunu sağlayamazsa, gitti edilebilir. Ayrıca, ilkbahar ve yaz, ebegümeci ve genellikle gerekli bol sulanan mi. pencere kış Ama eğer sulama ılımlı olmalıdır. Bu da ebegümeci öldürebilir olarak, toprak kurudu olmasaydı emin olmak için deneyin.

ılımlı sıcaklık rejimi ile devam uyum gerekecektir evde Bakım. Bu duruma görmek zorunda o bir gül, sıcaklık ani değişiklikler büyür odasında ki. Kışın, sıcaklık en az on iki santigrat derece olmalıdır. o inmek olacaksa, sulama sayısını azaltmak gerekir. Odanızın kuru ve sıcak havanın varlığı bir özelliği ise, bu durumda, Çinli gül suyu ile sıkılmalıdır bırakır.

senin çiçek 5 veya 6 yaş varsa, onun nakli bakmak gerekir. Bu, her yıl yapılmalıdır. senin ebegümeci olgun, her 3 ya da 4 yılda bir nakli için yeterli olacaktır. nakli için ihtiyaç kökleri bir gül dikilmiş olan kesek kendilerini örgülü yöntemine göre tespit edilebilir. Gül kil çim, yaprak humus ve yeryüzünde, erken ilkbaharda gereklidir yeşillendirmek. - Bir kısmı - bir kısmı iki bölümden şöyledir: oranıdır. Ayrıca, toprağa, siz (küçük miktarlarda) kum ve kuş pisliği ekleyebilir. tomurcukları büyümek genç sürgünlerin, büyümesini teşvik etmek amacıyla, nakli için köklerinin bazı kesebilir.

nakil işleminin tamamlanmasından sonra, bu orijinal uzunluğunun üçte bir oranında azalmıştır şekilde dalları kesin. Bu genç sürgünlerin büyümesine katkı sağlıyor, daha sonra taç oluşturacak ve ebegümeci çiçek nasıl olumlu bir etkisi olacaktır. Evde Bakım aynı zamanda bir nakil düzeni gerektirir. Eğer bitki sonbahar veya kışın çiçek görmek istiyorsanız, o zaman yeşillendirmek ve Mayıs ayında gereklidir kırpmak. o kutsal devlet tutulduğu ve nadiren o zamana kadar sulanmalıdır. Bir kez nakil ve sünnet zamanki bakım uygulamak yaptı. Bir Temmuz gelişi, fazladan tomurcukları görünür sonbahar çiçek gelişi ile zaten hangi kestiklerini üretmek zorundadır. Ve sonra ebegümeci çiçekleri olur.

senin ebegümeci yaşam belirtisi göstermiyorsa, üç ay içinde yeniden yükseldi uyanmak ve yeşil yaprakları ve parlak çiçekler sizi memnun, merak etmeyin. Bu durumda, sadece haftada bir kez en fazla sulanan gül. Ayrıca ebegümeci büyüdüğü toprağı gevşetmek. büyüme ve çiçekli gül sırasında Huzurevi uygun bir beslenme de gerçekleşmelidir. Bu kullanımlarını alternatif, organik ve mineral gübrelerin yardımıyla bir haftadan fazla bir kez yapılmalıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.