KanunDevlet ve hukuk

Hukuk ve hakların kötüye İlkeleri: teorik yönleri

Hukukun İlkeleri - mevzuatının geliştirilmesi ana yön belirleme temel dayanağı. Pratik açıdan bakıldığında, onlar toplumun ve şirket tarafından oluşturulan hukuk sistemi, hareket yasaları arasındaki köprünün bir türüdür. Yani ilkeler sonunda uyum var hukuk sisteminin sosyal hayatın gerçeklerine.

Yasal prensipler ortak hukuk, çapraz sektörel ve sektörel sınıflandırılır. Bu grupların her biri, uygun bir seviyeye hakkının içeriğini yansıtmak ilkelerini içerir. Genel yasal endişe:

- Sosyal ilişkilerin diğer tüm Burrows düzenlemeye kanunun evrensel geçerliliği iddia yasa üstünlüğü;

- yasallık ilkesi, devlet açıkça ve senin sınırlarını ifade zorundadır onların sübjektif çiftleşme herkes olasılığını ortadan kaldırmak için koşuluyla;

- yasa önünde herkesin eşitliği farklı siyasi, sosyal ve mali durum rağmen, vatandaşlar ve devlet yetkilileri kendilerini yasalar önünde eşit olduklarını göstermektedir;

- Karşılıklı sorumluluk ilkesi devletin kendisi sağlama yükümlülüğünü kabul anlamına gelir bireyin özgürlüğünü, ancak bir kişinin yasa ile kurulan genel kurallara uyma sorumluluğunu alır;

- suçluluk varlığında sorumluluk ilkesi yasal prosedür yoluyla kanıtladı ise yükümlülük yalnızca adım olabilir.

Endüstrilerarası ilkeleri kanun veya ortak çeşitli dallarında arasında mantıklı ve anlamlı bağlantılar yansıtan, o birkaç ilgili alanlarda bulunur.

Sanayi kılavuzlar, belirli bir sektörde kanunun içeriğinin yerel özgü özellikleri yansıtmaktadır.

Kolluk, denge çıkarları, denge durumuna, "altın ortalama" deneyimi ile gösterildiği gibi - bu hakkı prensipleri ilişkisine katılan deneklerin menfaatlerini gözlemlemek için aynı fırsat sunmak için hangi ideal durumları vardır. hakları genel ilkeler, herhangi bir sapma olarak ifade ve pozitif veya negatif olarak karakterize edilmiştir öngörmektedir. Sapmalar hem katılımcı tarafından nesnel nedenlerden iradesine bağımlı olabilir. İdeal devlet yasal yerleşim "sapma" bir tür irade tamamen bağlıdır ve konunun ilişkide orada katılır sağ kötüye davranır ve bu da tamamen hukukun temel ilkelerine aykırıdır.

Hukukun kötüye eleme kurallarının Değişmez yorumlanması, kanun koyucu herhangi bir biçimde en azından gösteren bir liste yol açmaz sonucuna götürmektedir, ancak yalnızca hakların kötüye gerçekleşebilir olduğunu gösterir "farklı formlarda." Kendi başına, bu yaklaşım böyle yasa önünde herkesin eşitliği ilkesi olarak özellikle hukuk sektörünün ilkelerini, ihlal eder.

Bu hükmün darlığı mantıksal olarak bilim adamları ve uygulayıcılar soruyu yüzleşir: hakkının kötüye - bir suç olduğunu ya da değil?

Yasal Bilimde hakların kötüye doğasına bakış birleşik noktasını oluşturduğu ve suçlar ya da değil atıfta bulunmayı meşru olup olmadığı sorusunun cevabı, açık kalır değil. Bu kural, hukukun üstünlüğü, bireyin karşılıklı sorumluluk ve devlet, eşitlik, suçluluk varlığını içerir temel ilke ve haklar, yansıtmamaktadır. Bu konudaki yasal teoride görüş birliği yoktur.

Rus araştırmacılar A. Sergeev ve T. Tereshchenko kötü niyetle hakkının kötüye biçimi olarak kabul müzakere, ancak güven karşı tarafın genel ihlal - suçun özel tip. yeterliliğin kötüye Bu görüş aynı zamanda AV destekler Kurtlar, hukuk ilkeleri nasıl yorumlandığı atıfta.

Benzer bir pozisyon düzenlenen ve OA edilir Revaklar, bir suç olarak kötüye tedavi ve onu bu şekilde nitelemek için izin dört şart tespit:

- hareket yasadışı;

- zararlardan kurulması (zarar);

- hatalı eylem için bir nedensel ilişki zarar olgunlaşmış;

- doğru insanı kötüye şarap.

Çeşitli araştırmacılar sınıflandırmak hakların kötüye Ancak sorumluluk önlemlerin uygulanmasını içermeyen "suçun belli bir tür" olarak (şike yapmak), ancak bize hakkını korumak için mahkeme tarafından bir ret olarak hakların kötüye sonucu karakterize sağlar. Diğerleri hareket kötüye inanan bir suç olarak hakkın kötüye kritik olan deneklerin haklarını sübjektif hakkın yasayla kendisine verilen alana. Bu bakış savunmasında argümanlardan biri: Sağ narin yükümlülük ve konu sadece inkar adli koruma hiçbir kötüye varsa.

Bu durumda, adli koruma Böyle bir reddi suç için acil yaptırım olarak kabul edilir, ancak bu yasanın en yaygın tasarım üstünlüğü açısından anlaşılır bir yaptırım: Bir hipotez varsa, bu hukuk ilkelerini barındırdığı içeriğin karşılık gelmeyen bir yaptırımı, olmak demektir. Orada hukuk kötüye bir ara tedavi de mümkün değil mi suç veya yasal davranışlara ya atfedilen edilecek.

suç, bu arada, her pozitif ve negatif her iki tarafı da değerlendirilmesi için izin verdiği yaklaşımların çeşitli kötüye. norm gitmek için kanun hüküm bulunmadıkça kanun çerçevesinde ötesinde hukuk, varlığa sorumluluk özel kural, bu yasal sonuçları uygulanan ve mahkeme hakkının kötüye kullanılması olarak hareket nitelikli, daha sonra, yasayı kötüye uygulanan adli reddidir ölçerek koruma.

Bu gerçeği kurulmasında hukuk kötüye tek yasal sonucudur - Ayrıca önemli böyle bir başarısızlık olması. Pratik olarak, bu diğer etkiler geçerli değildir anlamına gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.