KanunDevlet ve hukuk

Mad. Medeni Kanunun 42.. vatandaşın tanıma eksik olarak

kişinin uzun süreli yokluğu, bilinmeyen nedenlerle, ikamet ettiği yerde önemli ölçüde başkalarının çıkarlarını rahatsız edebilir. Bir vatandaş bir yıl süreyle herhangi bir bilgi yoksa bir yargı organı eksik olarak nedenle, tanınabilir. Bunu yapmak için, ilgili tarafların başvurmalıdır. Kural olarak, bu tür durumlarda özel bir şekilde ele alınır.

Ne bilmek gerekir?

ikamet ettiği yere herhangi bir bilgi yoktur bunun bir yıl içinde eğer bir vatandaş, bir adli makam tarafından eksik beyan edilebilir. Bu makale okur. Medeni Kanunun 42..

Bunu yapmak için, sunmalıdır tanınması için bir uygulama onun eksik. Bu kural aynı zamanda sanat kurulmuştur. Medeni Kanunun 42.. Paydaşlar may belirli yasal ilişkilerinde eksik kişiden hepsi vatandaşlar,. Örneğin, bir koca veya karısı bakmakla yükümlü, alacaklılar ve diğer kişiler belli güçlere sahip.

tanım

bir yıl içinde bir kişinin nerede olduğu hakkında herhangi bir bilgi yoktur eğer durumda, ilgili tarafların yargı merciine başvuruda, ve eksikleri tanıyabilir. Bu hüküm Sanat içindedir. Medeni Kanunun 42..

İnsanın bilinmeyen yokluğu nedir? Bu öncelikle paydaş bilgiler ışığında, bir yargı mercii tarafından kurulan bir gerçektir. ikincisi içerebilir: almamış ulusal gündemi, mektuplar, diğer yazışmalar yanı sıra polis ile açılmıştı eksik arayışı için başvurunun kopyası.

Özellikler

Bir kişi bir mahkeme tarafından sadece eksik bildirilebilir. Bu Sanatın norm ile belirtilir. Medeni Kanunun 42.. Sadece mahkeme kararı eşin temelinde eksik bir kişi ile evliliği ilan sonlandırmak ve bakmakla yükümlü olabilir - Devletin bakım için özel bir ödeme almak.

Bu süreç özel bir prosedür gerçekleşir. Diğer bir deyişle, söz konusu kişiler iddiasında değildir dava ve karşılık gelen uygulama edilmektedir. Buna ek olarak, mevcut tüm bilgilerin yanı sıra insanların iz bırakmadan kayboldu gerçeğine işaret eden bir delil göndermeniz gerekir. kişi kanıt sunabilir bu konuda ilgileniyor, tablolar ve harfler muhatap tarafından alınan edilmez.

açıklama

Sadece ilgili taraflarca dosyalanan başvuru temelinde bir yargı mercii sağ eksik olarak vatandaşını tanımak için. Bu makale okur. Medeni Kanunun 42.. sözlerinden burada kabul etmek mümkün değildir. Buna ek olarak, bu konuda bir toplantı sadece belirli bir sırayla gerçekleştirilir unutulmamalıdır. Burada bir adli makam kişinin gerçekten yıl boyunca ikamet ettiği yerdeki bilgileri olmadığını bir uygulama ve destekleyici kanıt gerekir. İlgili tarafların aktif vatandaşın kaybolduğu gerçeğinin delil arayışına katılmalıdır. Onlar İçişleri Bakanlığı belgeleri sunmaları, mahkeme tanık davet edebilir.

etkileri

Bir kişinin kayıp olarak ilan edildikten sonra ne olur?

mal tasarruf Tüm güven yönetimine aktarılır. Bu içerik kredi kurumlarına bakmakla ve olgun kişi borçları verildiği yöntemiyle en yüksek eylemlerden biridir. kendisine atanan vesayet Yönetme özel anlaşmayı sonuçlandırmak.

vekalet eksik vatandaşının tanıma bizzat kendisine verilmiş sonra yürürlükten kalkar, çocukların emekliliğe hak, diğer eş tek taraflı bir evlilik sona erdirebilir.

Bir vatandaş döner eksik durumda, adli makam kararını iptal eder.

Sanatın Yargı uygulaması. Medeni Kanunun 42.

Adam karısıyla yaşamadı, onlar sadece hayır See farklı şehirlerde ve uzun süre yaşar. O evliliğini sonlandırmak ve ortak mülkiyet bölmek için karar verdiğinde bunun uzun bir süre yaşamayan Kayıt yeni adresidir ve görülmemiş ortaya çıktı. Bu gerçek komşuları tarafından doğrulandı. Adam polise gitmeye karar verdi ve bir bildiri yazdı. Arama aylarca devam etti, ancak sonuç vermemiştir.

Adamdı zorla uygulanacak yargı organıdır. maddesinde belirtilen Bu kural. Medeni Kanunun 42.. İkamet bir yıl içinde son yerde bu konuda hiçbir bilgi yoksa kayıp kişi tanınması izin verilir.

durumunda Gönderen:

Yasal eş N. vatandaş son izlenemez tanımak için nasıl adli otorite ile şikayette bulundu. Toplantıda yetkili, tüm karısı için boşuna arama olduklarını inandırıcı kanıtlar gösterdi. Onların ikamet yaşındayken yaşamış ve ailesi onu nerede bulunduğunu bilmiyordum. Mahkeme vatandaşı kayıp olarak kabul ettiği kararı vermiştir.

bazen eksik vatandaşlar hala geri gelmek var unutulmamalıdır. Ve yargı makamları daha önceden kararını iptal edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.