KanunDevlet ve hukuk

Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri. ABD Deniz Piyadeleri

Birçok film ve kitapta ABD Deniz Piyadeleri, Amerikan ordusunun en hazırlıklı ve savaşa hazır kısmı olarak bahsedilmektedir. Kolorduların başlıca görevi, devletleri denizden korumaktır. Zırhlı, topçu, keskin nişancı ve havacılık birimlerinin bulunduğu kompozisyonda ön savunma hattında bulunur. Deniz Piyadeleri, ABD Donanması Deniz Kuvvetleri Bakanlığına tabi tutulmaktadır. Bu sayı yaklaşık 200 bin kişi. Onlardan iyisi sadece özel birimlerle hazırlanır.

ABD Deniz Piyadelerinin yaratılış tarihi

ABD Deniz Piyadeleri, 10 Kasım 1775'ten beri görev sürelerini sürdürüyor. Kongresi, kararı ile, Continental Fleet'teki gemilerde hizmet için iki tabur oluşturulmasına izin verdi. Resmi olarak, Deniz Piyadeleri, 1798'de Amerika Birleşik Devletleri Beşinci Kongresi tarafından kurulmuştur. Halihazırda Deniz Piyadeleri, kıyıları savunmanın yanı sıra hızlı bir reaksiyon kuvveti olarak hizmet etmektedir. Resmi adı: Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri (USMC) - Birleşmiş Milletler Deniz Piyadeleri.

Devlet ordusu arasında bu, en küçük birimdir, ancak diğer ülkelerin deniz uçaklarından daha fazladır. Kompozisyonda barış zamanında bile, üç bölüm ve üç kanat var, takviye ve bakım bölümlerini saymıyoruz. Bir bölünme ve kanat rezervi de var.

Kolordu yapısı Pasifik Filosu ve Atlantik Deniz Piyadeleri güçlerini içerir.

Davanın amblemi ve sloganı

ABD Deniz Piyadeleri özveri ve özveri ile ünlüdür, bu nedenle onların sloganı Latince "Her zaman doğru" kelimesi olan "Semper Fidelis" (kısaca "Semper Fi" olarak kısaltılmıştır). Aynı adı taşıyan birliklerin bir yürüyüşü var. Ve işe alım görevlileri için daha "gürültülü" ve canlı bir slogan kullanın: "Azınlık, Pround, Deniz Piyadeleri".

Kolordu amblemi 1868 yılından bu yana değişmedi ve bir küre, bir çapa ve bir kartal ve aynı zamanda "Deniz Kuvvetleri Birimi, Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri" dairesinde bir yazıt. Çapa, deniz kökenli ve deniz geleneklerine bağlılık anlamına gelir, dünya, dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir savaş misyonu gerçekleştirmeye hazırdır ve bir krest (Kuzey Amerika'dan bir kartal değil, dünyanın hemen her yerinde bulunur) ile gururlu bir kartal, kanatlarını batı yarı küresiyle, Ve gagada kaseyi kasanın sloganı ile sıkıştırıyor. ABD Deniz Piyadelerinin biçimi de kendi rengiyle geleneklere özlem üretmektedir.

Gövde de bir mührü var, ancak bir kretli bir kartal yerine - altın ve mavi renkte bir kartal ve renk fıstığı var. Bu renkler gövdesinin bayrakları için basittir. ABD Deniz seyri, gövde kapağının amblemiyle yapılır.

Davanın organizasyonu

Halen, Deniz Piyadeleri bölümleri Kaliforniya, Kuzey Carolina, Okinawa (Japonya) ve yedek - Louisiana, New Orleans'da dörde bölündü . Gövde ana birimi, 3-4 taburdan oluşan bir alay yanı sıra bakım ve takviye bölümlerini içermektedir. Bölgede 3-4 alay, 1-2 tedbirten özel muharip görevler için bir tuga kurulabilir. "Alpha", "Bravo", "Delta" vb. Adlarla anılan kolordular hakkında birçok filmde Aslında bu taburdaki ağızın adıdır. A - Alfa, B - Bravo, C - Charlie, D - Delta, E - eko.

Birliklerin organizasyonu, Rus birlikten çok farklı değil. Şirkette üç veya dört plato var. Üç tüfek, bir silah, bir sağlık görevlisi, bir katip, bir korucu, bir eğitmen, bir çavuş, ilk teğmen ve kaptanın komutanı olarak. Bu bir tüfek şirketi. Müfreze üç bölümden oluşur; bir medikal, bir çavuş ve bir teğmen.

Üç ateş grubu ve bedenden oluşan bir takım ekibi gibi bir şey var. En küçük muharebe birimi komutan, makine topçu, makineli tüfek yardımcısı ve atıcıdan bir savaş grubudur.

ABD Deniz Piyadelerinin kendi keşifleri var. Uzun süredir göz ardı edildi, ancak hazırlık düzeyi onu özel kuvvetlerle sıraya koyabiliyor. Geçen yüzyılın sonunda güçlü değişiklikler yaşadı. Derin keşif için kurullar oluşturulmuş, sayısı 23 kişidir. Ana gruplar hala dört kişilik gruplardı (pek çok bilgisayar oyununda böyle bağlantıları bulabilirsiniz, keskin nişancı, telsizli bir yıkım adamı, makineli tüfek tabancası ve yere saldıran bir uçak içerirler).

İki keşif taburu Camp Lejeune ve Camp Butler'da kalıyor. Birimler arasında bir görev bölümü vardır. Küçük gruplar bölgeyi 10 km derinliğe kadar keşfediyor; ayrıca, güç keşif şirketleri var ve sabotaj da yürütüyorlar. Kuvvet araştırması şirketi, komutanı albay rütbeli askeri bir adam olan 200 adamı içerir.

Şirket, 20 kişilik altı operasyonlu sedan barındırıyor. Bir idari birim, bir operasyon birimi, bir savaş eğitimi ve paraşüt birimi, bir lojistik ve destek bölümü, bir nakliye ve silah bölümü ve bir irtibat bürosundan oluşan bir personel ekibi tarafından desteklenmektedir.

Kolordu eğitim izcileri

Amerikan ordusu hakkındaki her filmde askerlerin eğitimi ile ilgili çekimler var, çoğu zaman inanılmaz derecede ağır gösteriliyor, bu da herkesin dayanamadığı bir film. Kolorduların istihbarat birimlerinin nasıl hazırlandığını öğrenelim.

Bu tür bir eğitime katılabilmek için öncelikle ABD Deniz Piyadeleri'nde 3-5 yıl hizmet etmeli, bedensel rütbeli olmak ve mükemmel özelliklere sahip olmalısınız. Ardından, üç kilometre çapraz, bir dizi fiziksel egzersiz ve bir dizi engeli kapsayan testi geçmeniz gerekiyor, bunların hepsi iki kez yapılmalıdır. Sonra kıyafetlerle ve ayakkabılarıyla yüzüyor. 500 metre mesafede, tahsis edilen zamanda 17 dakika içinde üstesinden gelmeniz gerekir. Sonra, elindeki bir tüfekle ford geçişini izler ve sonunda, iki buçuk saat boyunca bir sırt çantası ile bir yürüyüş atışı yapar. Bunun hemen ardından - mesleki yeterlilik ve istihbarat gazileri ile yapılan röportajlar için yazılı bir sınav. Bu arada, röportajlar yerine Rus bereli bereler, hırpalanmış bir adayın gazinin tam gücüne karşı ayağa kalkması gereken elele savaşta bir sınav hazırlarlar. 15-20 kişinin sınavı sadece 3-4 kişidir.

İstihbarat saflarında en güçlü ve ısrarlı kalır. Hazırlık iki yıl sürer ve beş safhadan oluşur. Bireysel eğitim 6 ay sürer, temel bilgi tabanı ve becerileri içerir. Deniz Piyadelerinin çeşitli taktik tekniklerini, nesneleri devriye gezmek ve korumak için teknik, hava eğitiminin seyri, savaş yüzücüler okulu, tutsaklık içinde hayatta kalma ve davranış biçimleri bulunmaktadır. Sorgulama yöntemlerine direnmeyi, diğer mahpusları örgütlemeyi, kaçmayı organize etme yöntemlerini öğretmeyi ve vahşi hayatta kalmayı öğretirler.

Gelecekte izleyiciler, ordu görevlileri, dağ eğitimi, yol tarayıcıları, tıp eğitimi ve daha pek çok şeyden ders alıyorlar. Sadece pratik hayatta kalma becerilerine ek olarak, yabancı silahlar, uzun menzilli radyo iletişimi ve havacılığın nasıl yönlendirileceğini öğrenirler. Muayene testlerinden sonra, savaş uçakları güç kehanet ağzından birine dahil edilir.

Deniz Kıyafetleri, NATO üniforma

ABD Deniz Piyadeleri, ordudaki diğer kısımlardan farklıdır. Deniz geleneklerine uygun olarak, vücut mavi üniforma giyer. Standart yamalar yok ve Amerikan bayrağı, nadiren kendi isimleri var. Birkaç form türü vardır.

Genel olarak, NATO'da kullanılan askeri kıyafetler diğer ülkelerde çok popülerdir. Çoğu ABD iç çamaşırı yerine ayakkabı tercih ediyor. Farklı ülkelerden bazı örnekler koyarsanız, o zaman bir kural olarak kalite hemen ayırt edilebilir, bu NATO'nun bir şeklidir. ABD Deniz Piyadeleri bu formu kullanıyor.

Elbise Üniforması resmi üniforma ya da bayramlar ve çeşitli etkinlikler için giyilen resmi bir elbise. Amerikan bayrağı renklidir . Genellikle mavi veya mavi ve beyazdır. Bu form genellikle propaganda posterlerinde bulunabilir, bu bağlamda işverenler tarafından kullanılır. Hançer de formla takılıyor.

Hizmet Tekdüzeni - kendi bölümünde kullanılan resmi yeşil form. Kolordudaki askeri personelin çoğu giyiyor.

Hizmet Üniforması , ABD Deniz Piyadelerinin bir üniforması olup, ünitenin bulunduğu yerde, tatbikatlar ve muharebe operasyonları sırasında giyilir. Kamuflajlı pantolon, bir ceket, bot, bir kemer ve bir tank top içerir. Farklı araziler türleri için renkler vardır. Yaz aylarında, ceketin kolları dirseğin hemen üstünde yuvarlanır. Amerika'nın bütün askeri kamuflajı dışarıda gizlendiyse, Deniz Kuvvetleri hafif bir tarafla sarılır ve düzgün bir manşet oluştururlar. Kafanın üstünde vücudunun amblemi ile sekizgen bir başlık veya panama takın. Eskiden bir metal amblem kullanıldı, ancak artık basit bir şekilde işlemeli.

ABD Deniz Piyade Silahları

Teşkilatına göre, ordu, Atlantik ve Pasifik filolarının kuvvetlerinden (kara kuvvetleri ve havacılık), yedek birlikler, deniz komutanlıkları, yüzey tesislerinin korunması için birlikler, destek ve eğitim birimlerinden oluşmaktadır. Üç bölüme ek olarak üç grup lojistik desteğin yanı sıra takviye birimleri ve üç hava kanadı bulunmaktadır.

Bölünme, en büyük kolordu oluşumu, 19.000 kişidir. Bölümün 70 tankı "Abrams" var. Bu, Amerikalıların dünyadaki en iyi gördüğü tanktır. Ayrıca kendi kendine tahrik edilen kasırga M110 ve M109 ve çekilen taht kesici M198 de hizmet veriyor. Silahlardan 81 mm ve 60 mm'lik harçlar, anti-tank füze sistemleri "TOU" ve "Dragon" daha kolay. Araçların arasında halen kayan APC'ler ve arabalar var. Birleşik Devletler Deniz Piyadeleri açacağı, teknolojiye ve çeşitli küçük silahlara ek olarak kanatlı silahlı hayranlar arasında çok popüler.

Bölünme, Deniz Piyade karargahları ve karargahlarına ek olarak bir topçu alayı, bir tank taburu, hafif bir motorlu piyade, bir istihbar taburu, yüzen zırhlı personel taşıyıcıları taburunu ve bir mühendislik taburunu içermektedir.

Birlikler şeklinde denizlerin oluşumu, 60 gün boyunca süren düşmanlıklar için silahlar, yiyecekler ve yakıtlarla sağlanan, 90.000 denizciye kadar organize askeri bir güç olabilir.

Alay, tabur, seferi tugayları ve müfrezeleri

Muharebe servisindeki birlikler, toplam 3000 ila 20,000 piyade kolordusu ile sefer yapan birliklerde birleştiler. Otuz günlük trekking ve kavga için gereken her şey sağlanmaktadır. Ayrıca baskınlar ve operasyonlar için 1500 ila 3000 kişinin 15 gün güvenlikli seferi var. Keşif atıkları, iniş gemileri üzerinde operasyon bölgesine teslim edilir.

Deniz Piyadeleri alayı standart bir formasyondur - üç ABD Deniz Piyadeleri taburu, bir karargah, bir personel şirketi ve hizmette Tou füze sistemi ile bir tank karşıtı müfreze içermektedir. Topçu alayı, ana güçlerin ateş desteğini görevlendirir ve bir karargah, bir personel pil, beş topçu taburu ve bir enstrümantal keşif pil içerir.

ABD Deniz Taburu - bin kişi hakkında - numaralı BMP'ler, harçlar, kendinden itmeli silahlar, Tau kitleri, uçaksavar tabancaları ve araçlar ile donatılmıştır. Merkez, şirket servisi ve personel şirketi, üç saldırı ağzı ve silahlardan oluşan bir taburdan oluşur.

Tank taburu 70 M60A1 tankının gerçek bir şok grubudur . Bileşiminde, karargah ve personel şirketinin yanı sıra, dört tank ve bir anti-tank şirketi bulunmaktadır.

Keşif taburu sayı olarak en küçük - yalnızca 450 kişidir. Taktik keşif görevlerini yerine getirir ve komuta bilgi sağlar. Üç keşif firması, keşif operasyonlarını gerçekleştirmek için 48 dört gruba ayrılabilir.

Amfibik zırhlı araç taburunda hesapta 208 adet LVT-7 tipi makine var. Keşif ve amfibi operasyonlara katılır.

900 denizcilere numaralı mühendislik taburu mühendislik ve mühendislik desteğini taşıyor ve bunun için bir mühendis şirketi ve dört insanın yıkım mühendisleri var.

Muharebe Glory Kolordusu

Amerikalıdan hangi birliklerin en iyi olduğunu sorarsanız, cevap verecektir - ABD Deniz Piyadeleri. Bu cesur çocukların fotoğrafları internette doludur, çoğu kez medyadan bahsedilirler.

235 yıllık tarih boyunca, ABD deniz kuvvetleri birçok savaşa karıştı: Bello Wood'un Savaşı, Iwo Jima, Chosin Deposu savaşı, Faludji saldırısı ve Khesani kuşatması. Modern operasyonun en ünlüleri "Çöl Fırtınası" ve "Irak Özgürlüğü" dir.

Piyade teşkilatı, karada ve gemilerde savaş görevine ek olarak, çeşitli yerlerde polisin ve muhafız görevlerinin yerine getirilmesini üstlenir. Orman çölleri yoluyla baskınlara katılın, haydutları yok edin ve sivilleri boşaltın.

Terörizmle mücadele programı kapsamında 1976'dan beri terörle mücadele operasyonlarına marinaların bir kısmı katılmıştır. İstihbarat birimleri, hem şehirde, hem de vahşi ortamda başarıyla çalışırlar.

Grenada ve Panama istilâsında Deniz Piyadeleri görev aldı. Körfez Savaşı sırasında, Deniz Kuvvetleri, Kuveyt, Somali, Sırbistan, Afganistan ve Irak gibi kendilerini gösterdiler. ABD Deniz Piyadeleri ile ilgili filmler bu çatışmaların çoğunu karşılamaktadır.

Rusya Federasyonu ve ABD Deniz Piyadeleri

ABD Deniz Piyadeleri, askeri değerin standardı olarak görülüyor ve başkaları için bir örnek teşkil ediyor. Askeri uzmanlar ve vatanseverler, birlikleri daha iyi - Rusya ya da Amerika - savunuyor. Davanın askerleri daha iyi donanımlı, hizmet koşullarını kolaylaştırmak için daha fazla elektronik cihazları var. Her savaşçı, işinde uzman bir kişidir.

Rus Deniz Piyadeleri hava birlikleri ile paralellik taşıyor ve geri kalan silahlı kuvvetler için örnek teşkil ediyor. Birliklerine gurur duyuyorlar, kardeşlik ve görev duygusu uyandırıyorlar.

Ve daha güvenilir ve daha güçlü silahlara sahip olan savaşta kim daha iyi, aslında sadece savaşta kontrol edebilirsiniz. Umarım bu asla olmaz.

Hizmet - iş

Birisi orduya övgüde bulunuyor, birisi bütçe fonları harcamaktan ve barışçıl nüfusa kibirli bir tutum takınıyor. Aslında, ülkenin birliklerine hizmet etmeyi seçen ve yemin ettiren insanlar, sınırları ve nüfusu korumakla yükümlüdürler. Ordu gerekli olduğu kadar azarlanabilir, fakat barış içinde uyuyoruz çünkü öyle olduğu için!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.