KanunDevlet ve hukuk

Barbados bayrağı ve tarihi

Barbados - bir ada ulus Karayip Denizi, Batı Hint Adaları bulunan. Bu Lesser parçasıdır Antiller. En yakın komşuları Grenadines, Aziz Lucia St Vincent vardır. Bu sadece turizm için en popüler yerlerinden biri değil, aynı zamanda okuma yazma ve yaşam standardı gelişmekte olan ülkeler arasında lider değil.

Barbados Bayrağı: Fotoğraf

Bayrak dikdörtgen bir şekli vardır ve dikey olarak 3 şeritler halinde ayrılmıştır. En-boy oranı 2: 3. sağ ve sol tarafta mavi bantları merkezinde, - Sarı. Ayrıca siyah trident ortasında tasvir.

Kumlu zemin - mavi çizgili deniz ve sarı temsil eder. Trident siyah demokrasinin sembolü, Barbados hükümetidir. Ayrıca trident deniz tanrısı sembolize - Neptün. Onun görüntü Büyük Britanya sömürge geçmişi ile ilişkili olduğu bir teori vardır. Geçmişte, ülke "denizlerin metresi" takma vardı ve trident amblem imparatorluğu idi.

bayrak Devletin Gelişimi

Ulusal bir yarışma ilan edildikten sonra Barbados bayrak devleti 1966 yılında onaylanmıştır. tasarım yazarları Advena Kendall Grantley Prescod Carl Brudhagen vardır.

resim öğretti Grantley Prescod, bayrağına mavi ve sarı renklerden bantlar masmavi deniz ve çevredeki altın kum sembolize iddia ada ülkesi. Tasarımcılar yardım ancak Barbados bayrak sömürgeci geçmişinden hükümet mola simgeleyen zıpkınını tuttu yüzden eski milli sembol, hürmet olamazdı. Buna ek olarak, deniz trident devlet için önemini yansıtmaktadır.

Barbados bayrağının Tarihçesi

1625 İngiliz kolonisinde Adada kuruldu. Sonra mavi Barbados, ilk bayrağı personel yakın "Union Jack" logolu ve ücretsiz kısmen vardı. 1870 yılında onaylanmıştır. logosu güzel uzun elbiseli kadın ve bir zıpkınını tutan şeklinde oldu. O lavaboya durdu ve "deniz atları" eşliğinde, denizde yüzdü. Bütün logosu Barbados imzası altında bulunan bir çember içinde yazılmıştır. logo 1966 yılına kadar kullanıldı işaretleyin mavidir.

Yıllar içinde 1958-1962 Barbados ayrıca kendi ulusal sembollerini vardı Batı Hint Adaları, bir parçasıdır. 1966 yılında, Batı Hint Adaları federasyon ortadan kalktığı gibi ve Barbados Britanya Uluslar Topluluğu içinde bağımsız oldu. Anayasa devlet tarafından onaylanmıştır.

Barbados hiçbir donanmaya sahiptir, ancak Sahil Güvenlik gemisi hizmet ve ada savunuyorlar. Sahil Güvenlik kızılhaç beyaz kendi bayrağı, merkezi bir konuma sahip olan ve bayrak Barbados Canton tasvir vardır. Kumaş Deniz andıran semboller ve 1 arasında bir en-boy oranı: 2 arasındadır. kırmızı çarpı genişliği kumaşın genişliğinin 1/8 eşittir.

İngiltere Kraliçesi - devletin resmi başkanı. Bu 1975 yılından bu yana kendi standart vardır. Ancak kraliçe gücü normal. Bu Kraliçeyi ve ülkeyi temsil devlet vali yönetir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.