Entelektüel gelişimiAstroloji

Gökyüzünde Büyük Ayı ve Küçük Ayı: nasıl bulacağını yıldızlı, efsanelerin ve açıklamalar listesi

Birçok birçok farklı takımyıldızları vardır. Bazıları herkesçe bilinmektedir. Diğer taraftan insanların sadece küçük bir kısmını biliyor. Ama herkesçe bilinir gece ışık, bir küme vardır. Büyükayı ve Little, bulunduğu gibi bu makalede ele alınacaktır. efsanelerin sayıda karakterize malar ifade edilmektedir. Ve bazıları da söylenecek. Oldukça popüler olan bu kümede görülebilir en ünlü ve en parlak luminaries, anlatmadan geçemeyeceğim.

gece gökyüzü hep dikkat ait çekmiştir

yıldızlı gökyüzü, Büyükayı, Küçük Ayı, Andromeda, Southern Cross ... Ne daha güzel ve görkemli olabilir? Milyonlarca yıldız onun meraklı aklına etmesidir, parlaklık ve ışıltı. Adam her zaman onun yeri, o tanrılar oluşturulan veya kendisinin ilahi özü olduğu dünya nasıl çalıştığını merak evrendeki yerini çalıştı. gökyüzünde dağılmış çirkin değil yıldızlı - geceleri kamp ateşi etrafında oturan ve uzak gökyüzüne bakarak, insanlar tek bir basit gerçeği asimile edilmiş olduğunu. Onlar meşru yerlerdir.

Her gece yıldız aynı noktada, aynı idi. Bugün, her yetişkin yıldız yeryüzünden farklı mesafelerde olduğunu bilir. Ama, gökyüzüne bakarak, biz armatürlerin üzerine yerleştirilir ve daha yakın olan ne diyemeyiz. Atalarımız sadece parlaklık bunları ayırt olabilir. Bunlar, parlak yıldızlı küçük bir bölümünü tespit olanağına burçları çağrı, tipik bir şekil yıldızlı bir grup oluşturdu. Modern astrolojide yıldızlı gökyüzü 88 takımyıldızları ayırt etmiştir. Atalarımız fazla 50 biliniyordu.

Onlar nesne (Terazi, Southern Cross, Üçgen) adı ile bağlayarak, farklı şekillerde takımyıldızları çağırdı. Luminaries Yunan efsane, bu yıldızlar ya varolmayan hayvanları (aslan, ejderha, Büyük ve Küçük Ayı) denirdi (Andromeda Perseus, Cassiopeia) kahramanları isimleri verildi. Eski zamanlarda, insanlar tamamen iyice gök cisimlerinin adının sayıya gelince, onların hayal gücünü gösterdi. Ve adı bu güne kadar değişmez gerçeği garip bir şey yoktur.

küme Kova Yıldızlar

kabul hakla yıldızlı bir gökyüzünün üzerinde Büyük Kepçe ve Küçük Ayı küme yıldızlı en ünlü ve tanınabilir olması kuzey yarımkürenin. Hafif tanınabilir şekil ve kurulu bir adla - biz çocukluk bildiği gibi, gökyüzünde Büyük Ayı yıldızlı kova oluşturuyor. Gecenin bu birikimi, sağda gök cisimleri büyüklük üçüncü büyük sahiptir. Birinci konumda biz böyle takımyıldızları Başak ve Hydra içindedir. Toplamda, Büyükayı 125 yıldız. Hepsi çıplak gözle ayırt edilebilir. Kepçe yedi parlak yıldız oluşturur. Her biri bir adı vardır.

çevirdi takımyıldızı Büyük Ayı. Dünya onsuz alan ve hayal zaten mümkün değildir. Bu kümedeki yıldızların arasında şunlardır:

  1. Dubhe - "ayı" anlamına gelir. Bu Büyükayı en parlak yıldızdır.
  2. Merak - İkinci parlak yıldız. "Rahim" olarak çevirir.
  3. Gama Ursae Majoris - "kalça" anlamına gelir.
  4. Megrez - olarak çevrilen "kuyruk başına."
  5. Aliot - "şişman kuyruk" anlamına gelir.
  6. Mizar - "peştemâl" olarak tercüme.
  7. Benetnash - olarak tam anlamıyla tercüme "yaslı lideri."

Bu ünlü küme oluşturan yıldızlı yalnızca bir parçasıdır.

gökyüzünde Constellation hareketi

Büyükayı ve Küçük kepçenin ufukta bul kolay yeterlidir. En iyisi Nisan, Mart ayında görülür. Taze bahar gece, doğrudan havai Büyükayı bulabilirsiniz. Işık gökyüzünde yüksek olduğunda. Ancak, Nisan ayının ilk yarısı gök cisimlerinin birikimi uzak batıya taşıdıktan sonra. Yaz aylarında takımyıldızı yavaşça kuzeybatıya hareket eder. Ve Ağustos ayı sonuna kadar size kova kuzeyde çok düşüktür göreceksiniz. Orada kışa kadar kalacak. Kış boyunca Büyük Ayı tekrar kuzeydoğusundaki kuzeyden hareketlenen başlayarak ufukta yükseliyor.

günün saatine bağlı olarak, yıldızların konumunu değiştirme

Gün içerisinde de Büyük ve Küçük kepçenin takımyıldızların yerini nasıl değiştirileceği odaklanın. Örneğin, Şubat ayında, geceleri, biz kepçe kuzeydoğusundaki aşağı kolu görmek ve sabah takımyıldızında kuzeybatıda kayacaktır. sap böylece yukarı doğru gelişti.

İlginçtir, kova formu bir grupta beş yıldızlı derecelendirme ve diğer iki yıldızdan ayrı taşıyın. Dubhe ve Benetnash yavaşça diğer beş organları ters tarafına gidin. Yakın gelecekte bambaşka bir görünüm kepçe olacağını izler. Ama biz önemli bir değişiklik yaklaşık yüz bin yıl sonra fark olacak gibi anlamına gelmez görüyoruz.

Yıldız MİZAR sırrı

Büyük Ayı yıldızlı küme büyüleyici ünlü çift var - MİZAR. İlginç nedir? Antik çağda, bu iki yıldızlı üzerindeki insan görme keskinliğini kontrol etti. Mizar - Büyük Ayı içinde orta ölçekli yıldız. Yanında zor görünür yıldızı Alcor olduğunu. Bir herhangi bir sorun iki yıldız bakınız olmadan iyi vizyona sahip bir kişi, ve tersi, kötü görme ile bir insan değil gökyüzünde iki armatürlerin içinde ayırt. Onlar ona gökyüzünde parlak bir nokta görünecek. Ancak iki yıldız şaşırtıcı gizemleri bir çift ile doludur.

Çıplak göz kendilerine özgü özellikleri göremez. Eğer Mizar bir teleskop gönderiyorsanız, bir yerine iki yıldız görebilirsiniz. Bunlar geleneksel olarak Mizar A ve Mizar B belirlenir Ama hepsi bu değil. Tüm spektrum analizi üç - Mizar bir iki yıldız oluşur ve Mizar B olduğunu ortaya koymuştur. Ne yazık ki, gece ışığı hiçbir optik cihazlar tam sırrı açığa edebilmek için, onlara alamıyorsanız o, topraktan çıkarılır.

Küçükayı tıkanıklığı yıldızlı

kova duvarında iki yıldız aynı zamanda bir işaretçi olarak adlandırılır. Merak ve Dubhe üzerlerinden düz bir çizgi sahip çünkü alınan bu ad, biz takımyıldızı Küçükayı kutup yıldızı içinde karşı karşıya gelir. gece Işığın bu birikimi de circumpolar denir. Küçükayı takımyıldızı yıldızlı listesi 25 adlarını içerir. Onlar çıplak gözle görebilirsiniz. Bu popüler olanları belirlemelidir. Buna ek olarak, çok parlaktır.

Beta Ursae Minoris yıldız ekleyin. MÖ 600 MS denizci için dönüm noktası olarak hizmet 3000 dönemde takımyıldızı Küçükayı içeren hafiftir. North Star Kuzey Kutbu yönünü belirtir. Ayrıca bilinen armatürlerin küme Gama Ursae Minoris ve yildun sunar.

Çok uzun zamandır ortak adı oldu

Constellation Küçükayı bir kova şeklindedir - neredeyse Büyükayı gibi. Fenikeliler, antik zamanların en iyi denizciler bazı gezinme amacıyla yıldızlı benzer küme kullanılır. Ancak Yunan denizciler Büyükayı üzerine odaklanmıştır. Araplar Küçük Ayı binici gördüm, Kızılderililer - Dünya merkezinin kuyruk tutar ve döndü bir maymun. Onun yakın ve kolayca anlaşılabilir bir şey Gördüğünüz gibi, genel olarak kabul edilen ve adı uzun değildi ve her ulus gece gökyüzünde gördüğü olduğunu. kendilerini büyük kepçe takımyıldızı hakkında başka ne söyleyebilirsin?

takımyıldızı Efsaneleri. yıldız Dubhe

Büyük Ayı ve Küçük kepçenin yıldızlı küme Hakkında efsaneleri ve masalları çok sayıda gider.

On parlak yıldızın Büyük Ayı Takımyıldızı içerisinde Dubhe inancı takip yürüyor. Kral LYCAON kızı, güzel Callisto Tanrıça Artemis avcılar biriydi. Yüce Zeus Callisto aşık ve o bir çocuk Arcas doğurdu. Zeus bu kıskanç karısının sırasında Hera ayı içine Callisto döndü. Arcas büyüdü ve avcı oldu, o saldırıya ayının iz ve bir okla hayvanı vurmaya hazırlanıyordu. Zeus, cinayeti izin vermedi, ne olduğunu görmeye. Bir ayı daha az içine Arcas'a döndü kim olduğunu. Cennetin Rab anneye, gökyüzüne onları yerleştirmiş ve oğul her zaman birlikteydiler.

yıldızlı küçük bir kümenin Legend

takımyıldızı Küçükayı bir efsane vardır. Şöyle ki. Çocuklarını yiyip aslında ünlüydü babası Zeus Yunan tanrısı Cronus, oğlunu Rescuing, eşi Rhea küçük bir çocuk çalıp mağaraların içine taşıdı. Melissa ve Gelis - keçi ek olarak, bebek iki perileri emzirilen. Bunun için onlar verildi. o gökyüzünün hükümdarı olunca Zeus, ayı çevirmişlerdir ve gökyüzüne bıraktı.

Grönland'dan öykü anlatanlar takımyıldızı versiyonunun görünüm efsanesi

Bildiğim kadarıyla Grönland bir efsane olarak hangi takımyıldızı Büyükayı görünür. Bu kümenin Mitoloji ve tarih oldukça popülerdir. Ama Eskimolar arasında büyük popülerlik her şeyi anlatır bir hikayem var. Hatta bu efsaneyi öne sürülmüştür - değil kurgu ve gerçeği. Grönland kenarında kar evi, harika bir avcı Eriulok yoktu. O kibirli olarak Kendisini işinde en düşünerek, yalnız bir kulübede yaşıyordu. O diğer dost kabile ile iletişim kurmak istemediğini bu yüzden. Uzun yıllar boyunca, o denize gitti ve her zaman zengin bir ganimet ile döndü. Onun evi hep yiyecek, bir sürü oldu mühür yağı, ve evinin duvarları iyi walruses, mühürler ve mühürler derileri ile dekore edilmiş. Eriulok, zengin tam ama yalnızdı. Ve yalnızlık eninde sonunda büyük bir avcının bir yük haline geldi. O, diğer köpekler Eskimolar dost olmak çalıştı, ancak kibirli yakınları ile işleri var istemiyordu. Görünüşe göre, büyük ölçüde bunların zamanında rahatsız.

Çaresizlik içinde Eriulok Arktik Okyanusu gitti ve derin deniz hanım, tanrıça Arnarkuachssak aradı. Kendisi ve sorun hakkında ona. Tanrıça yardım sözü verdiğini, ancak bunun yerine Eriulok ona gençlik tanrıçası döndü sihirli çilek, bir kova getirmek zorunda kaldı. avcı kabul etti ve uzak bir adaya gitti, ayı tarafından korunan mağara bulundu. çok acı sonra, o ormanın hayvanları lulled ve çilek ile kova çaldı. tanrıça avcı tarafından aldatılmış ve ona bir eş verdi ve karşılığında büyülü meyveleri alınmadı. tüm maceralardan sonra Eriulok evli ve geniş ailesinin bir baba, bölgedeki tüm komşularının gıpta haline geldi. Tanrıça ile ilgili olarak, o yüz yüzyıllar bir çift tarafından gençleşmek tüm meyveleri, yedi ve kutlamak için, bu şeye takıldı gökyüzüne, boş bir kova attı ve asılı bıraktı.

İyi ve kötü bir dokunaklı efsane

Büyük ayı Ursa Minor takımyıldızı etkilenen başka son derece dokunaklı efsane vardır. çok uzak geçmişte, tepeler ve ravines, sıradan bir köydü. Bu yerleşimde büyük bir aile yaşamış ve o kızı Aina büyüdü. bu kız mahallede kimse yoktu hoş geldiniz. Bir sabah, köye giden yolda, karanlık bir vagon vardı. Siyah atlar demeti vardı. Trenin üstünde adamdı ve elbiseleri koyu idi. O eğlenmiş, sırıtıyor ve bazen gülüyordum. arabası üzerinde beyaz ayı bulunduğu zincirleme karanlık hücre oldu. Hayvanın gözleri kocaman gözyaşı yuvarlandı. Birçok köylü sinirlendi: zincirinin küçük beyaz ayıcık, işkence ve onunla alay üzerinde bu kadar büyük bir karanlık adam beklemeye Yapılacak utanmıyor. İnsanlar da, çileden, ama kelimeleri o gitmedi.

sepeti o Ain yaşadığı evin karşısında geldiğinde sadece nazik kız onu durdurdu. Aina ayı serbest bırakmak için istedi. Adam güldü ve birisi küçük ayı gözlerini verecek olursa, bırakın dedim. sakinlerinin hiçbiri Aina dışında bunu yapmak için düşünmemişti. Siyah adam kızın gözlerinde karşılığında ayı bize verdiler. Ve Ain görme yeteneğini kaybetti. Kutup ayısı hücrelerinin çıktı ve gözlerinden yaşlar akmaya durdurdu. at ve siyah bir adam ile vagon havaya eridi ve kutup ayısı onun yerine kalır. O, ağlıyordu Ain, gitti onun yaka bir iple eline verdi ve tarlalara yoluyla çayır kız açtı. Köylüler beyaz ayı yavrusu Büyükayı dönüşür gibi onları çıkarmak izlemek ve Aina küçük beyaz ayıcık dönüşür ve beraber cennete gider. O zamandan beri, insanlar birbirine gökyüzüne uzanıyor, onları görmek. Onlar gökyüzünde her zaman ve iyiliği ve kötülüğü insanlara hatırlatmak. İşte ünlü uyarıcı bir efsane Büyük kepçe ve Küçük Ayı bulunuyor.

ilerleme nedeniyle gizemin aura kaybetti

eski zamanlarda olduğu gibi, ve takımyıldızı bu zamanında bize alanda yer almalarına yardımcı etmek. Bir yön ve diğerlerini bulmak için zaman bulmak Gezginler ve denizciler takımyıldızların parlaklık ve konumu vardır. Şimdi en azından gizemli, yıldızlarla dolu gökyüzüne bakarak, yangın oturmak daha az olasıdır ve Büyük ve Küçük Dipper, Cassiopeia, Avköpekleri Takımyıldızı'nda hakkında efsaneler oluşturmak değildi. Birkaç derhal Büyük ve Küçük Dipper modelini göstermek mümkün olacak. Biz astronomi dersleri dışında, yıldızlar çok uzaklarda olduğunu biliyorum ve bizim güneşe benzer, dünyanın büyük içindedir.

optik teleskopların gelişmesi atalarımızın bilinmiyordu hangi buluşları bir dizi yol açtı. ne diyeceğini Ama adam örneği almak için, hatta Ay'a gitmek başardı Aysal toprağın ve başarıyla dönmek. Bilim yüzyıllardır gök cisimlerini kaplı gerilim ve gizem perdesini uçurdu. Yine de, biz gök yüzeyinde sürünen, soğuk yıldızlar ve kutup ayısı yavrusu veya Groznogo Lva veya kansere şu ya da bu takımyıldızı arayan gökyüzüne göz gizlice ve onları görüyoruz. Bu nedenle, pek çok açıkça armatürlerin görünür çeşitliliği, birbiriyle ve kümeler ile birleşimidir bulutlar gece gökyüzü, temiz tadını ister.

Sonuç

Bu yorum Büyük ve Küçük kepçenin takımyıldızı inceledi. Onları bulmak için gökyüzünde zor değildir. Ve hepsinden önemlisi, onun zamanında ettiği her yapmaya çalışıyordum. Ve bazı ve şimdi, geceleri gökyüzüne bakarak kova bulmaya çalışıyor.

Bu yorumu tüm bu ünlü toplama hakkında çok daha söylemek umut: vb efsaneleri, ile karakterizedir neyi yıldız onun bir parçası olan Büyük ve Küçük Dipper, takımyıldızında benziyor ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.