Entelektüel gelişimiDin

Hosanna - Rab öven bir şarkı

Birçoğumuz duymuş kilise şarkı kilise veya açık ibadet. Genellikle rahip ifade tekrarlar. Bu gibi geliyor: "Hosanna!". Ancak, Rus kulak algılamaya zordur. Bu nedenle bu kavram anlamı ve kökeni tarihçesi nedir ne olduğu hakkında sorulara cevap çalışacağız.

Biz de ayrıntılı olarak analiz: "Hosanna" - ciddi kilisenin veya sadece ağlamak duygusu ile bir ifadesidir?

Kelimelerin Anlam

Kelime Sami kökleri vardır ve İbranice alınır. "Kaydet" - Başka türlü "Biz dua" ya da gelir. Bu Allah'a dönerek, geleneksel çığlığıydı.

bir dua isteği ve Allah'ın kadir övgü: Ve bu ifadede bir kaç anlamı vardı.

Bugün bu ifadenin Yahudilikte korunur. Bu Tevrat'ta ve yorumların tüm okuyuculara açıktır.

Hosanna - neşeli bir anlatım, Hıristiyanlığın özünü teşkil eder, böylece yaygın şarkılar kullanılır. Özellikle, Rus Ortodoks Kilisesi bu kelime ile ayetler vardır. Ülkemizde glorification bu tür komünyon sadık arasında Liturjisi içinde koro içinde yürütülür.

İncil metni ve yorumuna ifadesi

Yukarıda tarafımızdan tartışıldı değeri olan kelime "Hosanna", Eski ve Yeni Ahit hem de bulunur.

Sık sık Zebur'da bulunamadı. Bu bir dua çığlıkları ve Rabbin yüceltilmesi gibi görünüyor. Ama bütün ve bu ve başka çoğu.

Kudüs'te Havariler ile Mesih'in girişinde günde Lord ve Mesih olarak onu karşılaşmadan, İsa'nın Yahudi halkı şarkı övgü "Hosanna".

Rus İncil metinleri araştırmacı AP Lopuhin kelimenin morfolojik segmentasyon Tanrı Baba bulma yerine kavramıyla alakalı olduğunu açıkladı. Eski ve Yeni Ahit kavramlara göre, o konaklar Horn içinde olduğu, cennettedir. Bu nedenle, Yüce zafer dünyada insanların yaptığı görünmez varlığını seslendirdi.

Bu durumda, "Hosanna" - bu açıklama her zaman insanlara yakın iken Allah, şanlı ve büyük olduğu bir gerçektir.

İfade Diğer yorumlar

Bu ifadenin Rus dilinin çağdaş sözlüklerde seyrek buluşacak, ancak eski sözlükleri daha kapsamlı bilgi sağlar.

Örneğin, Brockhaus ve Efron övgü ve ciddi ünlem insanlar, hitap kime bekleyen, onu telaffuz anlamına geldiğini söyledi, göksel nimetler, hatta basit insan mutluluğu ve refahı.

Diğer sözlüklerde şöyle demektedir: "Hosanna" - belirli bir kişi için saygı bu basit ifadesi. Örneğin, sözlükte DN Ushakov ifade "övmek" bağlılığı ifade etmek daha düz birisi anlamına gelir belirtti.

İfade böyle bir yorumu kelimenin özü konuşma diline özgü anlayış yakındır. "Övmek" için insanlar - paralı amaçlar içinde, ahlak sınırlarını geçen direkt dalkavukluk olarak görülüyor birinin onurunu abartmaya etmektir.

Böylece, bu ifadenin belirsizliğe işaret etmek mümkündür - "Hosanna" Farklı açılardan ele alınabilir Anlamı: Tanrı'ya bir şükran olarak ve bir dua olarak, hatta insan ilişkileri parçası olarak kullanılabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.