Entelektüel gelişimiDin

Meleklerin isimleri nelerdir?

Birçok ruhsal geleneklerde bir koruyucu meleği hakkında bir fikir var. Aslında bu kötü güçlerden onların koğuşta korumak ya da onları günahkâr eylemlerini ve düşüncelerini karşı yardımcı olmak üzere tasarlanmıştır bu varlıkların olduğunu. Ayrıca, referans kendi açısından Tanrı'nın övgü ve onun öğretilerinin korunması bulunmaktadır.

Melekler isimleri de her yerde bilinir, ama her zaman onların değerini bilmiyoruz. Doğru bir melek üzerine aramak için, o güçlendirmek ve zor bir durumla başa çıkmak için yardımcı olmaktır. Uriel, Raphael (melek şifacı, bilim adamlarının ve gezginlerin koruyucusu), Cebrail ( "ilahi gücü" anlamına gelir), Michael (bu yaklaşan felaketler uyarabilir ama kolay değil görmek için "Tanrı'nın Işığı" anlamına gelir): Burada ışığın meleklerin bazı isimler (aynı zamanda "Tanrı gibi" denir göksel konağın baş), Anael, Sashiel ( "Tanrı'nın adalet" anlamında), Cassiel ( "Tanrı'nın tahtı") (olarak tercüme "Tanrıyı duyun"). Yukarıdakilerin hepsi bir baş melek Metatron yoktur. Bu adı "Tanrının sesi" anlamına gelir. Sadece Hıristiyan ve Kabalistik gelenekleri olduğunu.

Müslüman geleneğinde, melekler de adları (genellikle Christian ile örtüşen) var. Budist din olarak, melekler farklı bir isim vardır - bodhisattvası ve Buda'nın zihin yönleri olarak daha fazla bir şey simgelemektedir.

Mahakala, Rahul, Dorje Legpa, Ekajati - Bu özellikler Bodhisattva Avalokiteshvara, Manjushri, Kubera'yı Yeşil ve Beyaz Tara ve Dharma koruyucuları içerir. Budist geleneğinde Angels isimleri, elbette, onun anlamı çok farklı gibi Allah'ın hiçbir fikri yoktur çünkü. Var bir fikir ne bizim zihni - bu is berrak ışık ve sipariş için erişim nihai aydınlanma, yeterince alınması gerektiğini fark onun orijinal devlet gibi bir devlet kendi kendini iyileştirme. Bu kurtarma Lama veya Guru ve düşünmek ve paralellikler ışık ve ölüm, bize bilinen ve bizim zihniyet daha anlaşılır melekleri aynıdır çizerseniz BODHİSATTVA, Savunucuları, Dakinis, sonsuz bir ana bilgisayara geliyor.

Bazı insanlar için, ölüm meleği - kötülük eğim ve Şeytan olduğunu. değil kötülük ve iyi değil - Ama birçok ölüm meleği inanmak eğilimindedir. O şeylerin normal seyrini ihtiyacı, bu yüzden kötülük olarak ölüm hakkında konuşmak yok, ama bir geçiş olarak yeni bir şey. Ölüm Melekleri ve düşmüş melekler - farklı kavramlardır. Son söylenenin ölmeli kişilerin listesini sahip olduğuna inanılmaktadır. Aslında bu melekler ahlaken nötr ve ahlaksızlığı ve kötülüğü atanamaz nedenle, onlar, düşmüş deşarj olduğu kabul edilir. Ölüm Melekler isimleri, aynı zamanda yardımcı olarak Tanrı'ya hizmet bu varlıkların, cennete ölü olsun - Azrail ve Samuel. Ilan onları, biz çağrı üzerine melekler ölümü için yatak arasında adam kim öldü, hiç yardım onu hızla olsun için başka bir dünya nereye elinden buluştuğu ile ölen, kime sevilen hayat. ölüm, Kubbe İrlanda tanrısı (Aramice'den - - "sessizlik") - Anka, Donn (- "karanlık" adının anlamı) (Breton bir elçisidir) sessizlik ve dinginlik Cehennem Prens meleği;: Ayrıca bilinen Ölüm Melekler isimler Małach-ha-mavet (ölüm haberci).

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.