Entelektüel gelişimiDin

Taşkın, onunla ilgili ve bildiklerini

Dünya sözde veya büyük bir sel felaketi çok büyüktür. Bu olay pek çok din, efsanelere ve mitlere açıklanmıştır. tufan olanları özü Tüm Dünya su ile akınına uğradı ve üzerindeki tüm canlılar öldürüldü gerçeği yatar.

O Taşkın, İncil gibi bu olayın hikayesini anlatır öğrenebilirsiniz. Belki de bu kaynak kadar en uygun fiyatlı geniş bir çalışma için gereğidir olduğunu. İncil'de, altıncı bölümde Genesis o zaman Dünya şiddet doluydu söylüyor. Tam anlamıyla bu o Tanrı'nın önünde bozuk olduğunu söylüyor.

Aynı zamanda gökyüzünün arazi yaratıcısı tüm canlıların imha hakkında bir karar verdi. Bu sadece insanların değil, aynı zamanda hayvanlara, kuşlara ilgisi yok. Ancak, o günlerde bazı insanlar o haklı yaşadığı tüm diğerlerinden öne. Bu nedenle, Tanrı ona ve ailesinin hayatını kurtarmak için karar olduğunu. Bu adam Nuh idi. Eğer zemin Flood getirmek önce, Tanrı inşa etmek Nuh'u komuta sandığı. Bu Nuh'un ailesi yanında hayvanlar için birlikte olan dev bina.

Bütün canlılar bir çift toplanması gerekmektedir. İncil Tanrı Nuh ile bir antlaşma yaptı söylüyor. insanlar ve diğer canlılar kurtarmak için tasarlanmıştır sonra, tehlike, Baskın dışarı edildi. 40 gün boyunca bu felaket ve gece aynı sayıda devam etti. Aynı zamanda, su gökten ancak yerden sadece aktı görünüyor.

Nasıl mı biliyoruz? İncil'den. Genesis adlı ilk İncil kitabının, yedinci bölümde, bu kez gemiye girmiş kurtarıldı söyler, derin geniş açıldı ve göklerin kapakları açıldı harika bütün kaynakları fışkırdı. Su cennetin pencerelerden, ancak bazı Uçuruma sadece aktı çıkıyor.

Etnologlar tufan anlatmak efsanelerin yüzlerce. Modern Hıristiyanlık, seçilmiş ruhları kurtardı harika felaketten, dünyanın İsa'nın kurtarıcı bir sembolü başka bir şey olduğu gemiye, gelince. In Yeni Ahit'in, Gospel toprak sadece O'na O'na gelip inananların kaydedilecektir söylüyor Mesih'in sözlerini kaydeder. Dahası, o da kim ona inanır ona olacağını söylüyor.

Tarihçiler sel mit da İncil daha eski kaynaklarda yansır bulundu. Bu efsane Asurbanipal adında Asurlu kralının kütüphanede saklanan, kil tabletlere kaydedilen Asur efsane bulunur. Yaş tabletleri VII yüzyıl MÖ tarihli. Bir Sümer efsanesi bir sel söz vardır. Bu Gılgamış namlı Destanı'ndan bir parçası.

Kazıda geçen yüzyılın 90'lı yılların başında Ur antik Sümer şehir bulundu dikkat çekicidir. kazı arkeologlar kentinde İncil bulundu işaretler ve Sel denilen felaket mitler var olduğu varsayımını sağladı. Özellikle mevcut burada akarsu tortulardan belirleyebilir.

Daha sonra, bu Mezopotamya gerçekleşti kazı ve diğer şehirler aynı nehir yatağı gösterdi, bulunmuştur. Sel Sümer efsanesi altı bin yıl olduğu inanılmaktadır. dönen bir güvercin, serbest, ama bir sonraki güvercin geri dönmedi ve arazi bulana kadar, İncil'de olduğu gibi, hala burada anlatılmıştır. Fark ikinci kez Sümer geleneğinde yudum serbest bırakıldı olmasıdır.

Bu küresel bir felakete yol bilimsel açıdan gelince, görüşler kökten farklıdır. bu sadece bir efsane - Bazı bilim adamları bu Flood kanıtlamak savundu. Diğerleri zeminde bu fenomenin ifade vermek. Yazar, sel kanıtlar sunmaktadır Moody's'ten Enstitüsü tarafından oluşturulan film gördü. Ben ikna edici argümanlar görünüyordu ve İncil'i inanıyorum, ama herkes ona inanmak nasıl ve hangi karar verir edelim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.