Entelektüel gelişimiDin

Yaşam ve İoanna Bogoslova bir simge

- Ioann Bogoslov biri oniki havarisinden, Gospel, üç Mektuplar ve Vahiy Kitabı: Yeni Ahit dahildir eserler yazdı. Mayıs ayının Ortodoks Kilisesi, 8 (21) içinde aziz anısına. İoanna Bogoslova simgesi çok çeşitlidir görünür ve Rabbin faaliyetleri ile ilgili olayların görüntü ile bunu tespit eder ve sadece aziz yaşar olabilir. Aziz kızı - Geleneğe göre, John Zebedee balıkçı ve Salome oğluydu. Iosifa Obruchnika (Bakire kocası). John ve onlar Celile Gölü üzerinde balıkçılık edildi kardeşi James (Celile Denizi), Iisus Hristos bunların "insan tutan balıkçılar" yapmak için onu takip denir.

Ioann Bogoslov: hayat

İsa "gök oğulları." Çağırdı John, Peter ve James de Mesih'in Başkalaşım tanık Bahçe Gethsemane. Çarmıha Gerilen Rab Tanrı Anne bakmak üçünün ilk emanet. St. adı Havari Yuhanna dört İncil'de ve belirtilen Havariler Elçilerin.

asistanı ve öğrencisi Prochorus (yetmiş havari) ile Varsayım John sonra Mesih hakkında vaaz Efes'e gitti. Yol boyunca, o John ilahiyatçı o çok sayıda insanı dönüştürüldü hayatını anlatmaktadır birçok mucizeler.

Nero Hıristiyanların kitlesel zulüm başladığında, havari Yuhanna tutuklandı ve Roma'da o ölüm cezası verildi. İlk esir zehir fincan içti ve hala hayatta olduğunu, sonra kaynayan yağın bir kazanda yemek olamazdı ve daha sonra Havari yıllarca yaşamış Patmos adasında sürgün: Mucizeler devam etti. Orada, kaçınılmaz mucizeler eşlik etti Vaazları, sayesinde, birçok kişi Hristiyan olmuşlardı.

Yuhanna İncili

Adada, John o oruç ve oluşturmayı dua üç gün kaldı çöl dağda Prokhorov ile emekli oldu. Ve sonra aniden gök ve yaşadıkları mağara, tereddüt. Prokhor korku yere düştü. John ayağa ona yardım ve onu ilan Tanrı'nın Kutsal Ruh kelime yazmak için emretti: "Başlangıçta Word ...". İki gün ve altı saat Rasûlü'nün bir müridi geleceğin İncil'in kelime yazdım. Onlar köye döndükten sonra, bunlar mektup yazdım ve o ada geneline yayılmaya başladı.

İletişimin bir on yıl sonra. John gıda olmadan 10 gün boyunca mağaraya tekrar çekildi. ayrılmak üzereyken, ben yine Rabbin sesini duydu: "John, John! Bir on gün süreyle mağara düzenlendi ve burası sizin için harika gizemleri açılacak. " John kalmıştır ve o görmüş ve duymuştu ona ne açıkladı Tanrı ve melek büyük güçleri gördü. havari onun öğrencisi Prochorus denilen sonra ağzını Vahiy (Apocalypse) ile yazdım.

dönüş

Bağlantı John bittiğinde o Efes'e döndü. '95 85 yılları arasında Müjdeyi yazdı. havari Tanrı'yı ve birbirlerini sevmeyi herkesi öğretti. kendisinin Iisus Hristos vaaz hangi tam olarak bu duygu bir örnek, çünkü John, aşkın havarisi olarak tanındı.

İsa çarmıha gerildiği zaman, John 16 yaşında, ama o hocasını vazgeçip sonuna kadar orada yoktu. Havari 105 yıl içinde öldü. Onun şehit değil ölen azizlerin sadece biri olduğuna inanıyordu ve öldü edilir.

Bütün Hıristiyan Kilisesi St. onurlandırmak başladı John Tanrı'nın kaderlerinin olarak görendir. İoanna Bogoslova simgesi manevi düşünce uzun boylu genç adam gösteren bir kartal şeklinde bir sembol içeriyor.

barış Deccal hakim olacak zaman geleneğe göre, dünyanın sonunda, o Hıristiyanlara vaaz tövbe tüm insanlar önce gösterilmesi gereken, aslında Onun sırrı çekildi. Bu nedenle, eti cennette saklanır. Sonuçta, hayatta o gömüldükten sonra bedeni iki gün sonra ortadan kayboldu gösterir.

John Theologian simgesi (değer)

en eski resim Ioanna Bogoslova III-IV yüzyıllar tarihli. Bu resimler antik lahit ve oniki havariler arasında temsil edilir roma yeraltı mezarlığı, tuhaf süs rölyeflerinde ve seyrek misyonerleri, başkalarıyla veya İsa huzuruna korunmuştur.

V yüzyılın mozaikler ile temsil erken Hıristiyan teknikte, havari Yuhanna çoğunlukla genç ve sakalsız olarak tasvir edilmiştir. Büyük olasılıkla sanatçılar o Mesih'in en genç öğrencisi olduğu gerçeğine dayanıyordu. simgesi "Son Yemek" diye Kurtarıcımız meme üzerinde uzanır.

Çok nadiren simgesi Ioanna Bogoslova uygun aksesuarlarla masasında otururken, yaşlı bir adam olarak tasvir ve ifşa kodları elinde tutmak. havari genellikle omuzlarında küçük sivri sakal ve uzun sarı dalgalı saç oldu.

Kutsal görüntüleri

Genel olarak, yaklaşık her evangelists Bu şekilde gösterildiği gibi, ancak haberleşme. John sık sık yazma ve okuma veya yazılı sözcükleri işaret değil tasvir. Ve özellikle etkileyici simgesi aziz oturduğu yere, alınan ve sağ kolu ağzına takılır - ilahi vahiy anımsatan bir jest.

aziz oturur ve sözleri yazar ve onun arkasında bir nimet sağ iken İoanna Bogoslova başka simge vardır. ikonografi yaygın bir tip Havari veya müridi Prochorus ve hayatının sahneleri Our Lady of görüntüydü (XVI yy.).

St John Evangelist Simge Rabbin sevdiği havarisi çünkü renkli ve hareketli yaşam, bu büyük aziz yaşamış gösterir.

Aziz John Evangelist gerçekten Tanrı'yı ve komşularını seviyorum eşlerden izin isteriz öğrenmek için dua, öğrenciler ve öğrencilerin azizi haline geldi, biraz inanç muhalifler ve tarikatçıların, kafir aile ve öğüt refah.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.