Satış

Değişim işlemleri: tipleri, özellikleri ve özellikleri

dönem "değişim işlemleri" ile anılan "açık artırma", adını taşıyan maddi varlıkların satışı, spesifik formu katılımcıların karşılıklı eylemler. anlaşılan faaliyetlerin türleri dört geniş tipe ayrılmıştır. Onlar da, birçok fonların sahip olduğu mal ve varlıkları her türlü tabidir işlem, içermektedir. döviz işlemleri ve bunların özellikleri Türleri Bu makalede sunulmuştur.

Genel teorik bilgi

Değişim işlemi, kavram ve türleri satış sözleşmesinin belirli türdeki çerçevesinde satın alınan mal ile ilgili hak ve sorumluluklar edinimi (veya elden) hedefleyen katılımcıların eylem alanında doğrudan aktiftirler. Bu işlemler sırasında açık artırmada değerlendirme ve sergi erişebilir nesneleri aktarılır.

Tipik olarak adlandırılan Analiz stockjobbing işlemleri çok yönden karakterize edilir. Bunlar, yasal, ekonomik ve basit organizasyonel ve etik standartlara uyum açısından kabul edilir.

Bunlar değişimi olan işlem türleri aşağıdaki listeyi içerebilir:

 • Yüksek kaliteli örneklerinin sunum eşliğinde ürünler sunuyoruz;
 • Mal alımı için sözleşmeler;
 • Anlaşma acil olmayan ödemeler tabi varlıkların mülkiyeti transferini içerir;
 • sağ (zorunlu olmamakla birlikte) kararlaştırılan süre için bu veya menkul veya belirli ürünler diğer satın almak için hangi sonucunda, anlaşmalar ulaştı.

ihale prosedürü sağlanması

ticaret prosedürleri Borsası uygulanması için belirli siparişlere hakkı belli bir hukuki alanda faaliyet gösteren alıcıların ve satıcıların alımını gerçekleştirmektedir her bir ayrı organizasyona sahiptir. değişimi denilen her ajans için aynı General, istekliler arasında yapılan anlaşma yazılı formunun gerekliliktir.

aşağıdaki gibi fiili tarih işlemin gerçeğini gösteren örnek belge, dile edilmelidir:

 • ticarete konu alıcı tarafından beklenen içinde belirli bir zaman periyodu;
 • Malların birim sayısı;
 • kalite standartlarının edinilen zenginlik göre karar olabilir göstergeler;
 • İşlemin aşiret bağlı işletme konusu;
 • zamanlama ve sözleşme altında bir ödeme yönteminin;
 • nüansları teslimi ve tarafların sorumluluk derecesi.

Belirli süreli iş sözleşmesi kapsamında yukarıdaki listeden sadece son iki puan anlaşmaya varılır. Fiyat genellikle şartlı olarak adlandırılır. Bu türde düzenlemenin gelecekleri çağırdı.

malların alımı, değil hakkının kağıt özel bir tür adı verilen seçenekler olarak satılan bir taahhüt vermek Sözleşmeler. onlarla birlikte böyle bir belge isteklinin Satınalma sahibine belirlenen süre içinde belirli bir ürünü satın hakkına olur. amaçlanan ve satılan Bu durumda, bu menkul onları belirli bir nesneyi satın almak için fırsat ile birlikte transfer kullanılabilir.

nakit işlem

değişim anlaşmaları çeşitlerinin biri işlemin sözde anında işlem vardır. menkul ve hesaplama devri çerçevesinde sözleşme imzalama gününde gerçekleşir. borsa işlemleri, başka tür belirli süreli iş sözleşmeleri, başka bir devletin para alım satımı ile olan içeriğidir.

İşlem yürütme acil nakit olarak adlandırılır ve yaklaşık kâr ile örnek sözleşme ve anlaşmalar basit olabilir. Aynı zamanda, uluslararası uygulamalara dayanarak, kıymetli menkul kıymet ödeme hemen veya en geç ilgili belgelerin imzalanmasından sonra beşinci iş günü daha gerçekleştirilmelidir. Satın alınan paket 100'den fazla hissesini içeriyorsa, hesaplama, iki hafta içinde yapılabilir.

Rusya'nın borsa işlemlerinin derhal yürütülmesi için ödeme biraz farklı konularını da kapsıyor. Fon iki gün daha geç hiçbir transfer edilecektir. Normal işlem hesaplamanın bir parçası olarak üç ay sürebilir.

vadeli işlem

Bu tür anlaşmalar, belirli ödeme şartları ve onların imzalandığı tarihten puanlama yanı sıra değerinin şeffaf formunun kurulmasını gerektirir. Bu sözleşme türleri aşağıdaki özelliklere göre net bir bölümü vardır:

 • ödeme yapılabilir takvim dönemi için, (önceden belirlenen gün sayısı ve belgelenmiş sabit);
 • değerine ilişkin karar tarihi (işlemle veya başka bir sayısının bir gün olabilir);
 • öncelikle kendi türüne bağlıdır sözleşme nüansları (böylece bir konuda konu gösterilmesi, birey, seçenekler ile. d.).

Genelde, bu işlemler iki tipe ayrılır:

 • raf (anlaşılan süresinin bitiminden bu sözleşmenin katılımcı bir satıcıdan, ve tersi olarak hem de hareket türlü hakka sahip olduğunda);
 • rapor (alan tarafın daha yüksek bir oranda daha sonra onları geri satın almayı kabul ettiği menkul kıymet transferi üzerinde karşılıklı anlaşma).

Onların sonunda sözleşmesinin taraflarından biri senetleri diğer sunum talep etme hakkına sahiptir edildiği bir süreç önermektedir değişimi ve işlem türleri de vardır, sayısı belirli katsayı ile çarpılır edilebilir. Her maliyeti ise bu durumda sabit kalır ve anlaşmanın sonuca sırasında sahne olduğunu belirttiler seviyesine ulaşmak.

müteakip satın alma işlemi, opsiyon ve spekülasyonlar ile

türü "raporu" sözleşmelerin sonuca değişimi işlemlerinin ana tip bir parçasıdır ve döviz piyasasında istikrarın olmaması bir gecikme hesaplama ile anlaşmaların türlerinden biridir. Yukarıdakilere ek olarak, bu menkul avans seçilen arabulucu bir ücret karşılığında transfer edildiği muameleleri içermektedir. Orta bulundurma, belirli bir süre boyunca sürer ve özellikle müteakip kurtarılma o sette daha az maliyetler ödedi.

Doğru, mal satın az bir çalışma haftası ve iki aya kadar olmayabilir kararlaştırılan süre, sonunda ücret ödenmesi varsaymak hangi bitiminde İşlemler. takas tarihi takvim günü gününe rastlaması halinde, yükümlülük otomatik olarak bir sonraki hafta içi kadar uzatılır borcunu ödemek için.

Borsa işlem tipleri ve özellikleri, spekülasyon söz olmadan tam tarif Bid altında yürütülen edilemez olduğunu belirtmek gerekir. Aynı zamanda, terimin olumsuz çağrışımı rağmen, bu tür operasyonlar yararlı denilen pek çok uzman vardır. Bunun nedeni, bir şekilde spekülasyonlar fiyatlarındaki dengesizlik ve hatta onların dengesini engel olmasından öncelikli olarak.

Ticaret Kuralları

Değişim işlemleri randevu ile yazılır. Buna ek olarak, harflerle koşulları, vb internette mesajları, telefon görüşmeleri ve ayrıntılı bir açıklama ile ifade bir teklif vardır. N.

profesyoneller isnat edilebilir değişim oyunda olan katılımcılar, genellikle sadece kendi adına ve kendi pahasına pazarlık ediyorsunuz. Onlara göre kurumun kurallarına göre, esnaf onlardan ayrılmanın peşin değil fiyatı sesli zorundadırlar.

Bu tür fırsatlar kesinlikle belge düzgün çizildiğinde sadece olur, kaydedilecektir. Bu belgede, ilgili makam bir iz yapar ve kendi kişiliğinizi seri numarası verir. Bir sipariş güvenliğini aldıktan sonra, yeni sahibi o üreten kişiye bildirmekle yükümlüdür.

sözleşmelerin borsada Denekler ve nesneler

borsa oyunu süreçlerinin net bir yapı ve mekanizmaların oluşturulması, kurallara göre kesinlikle yürütülmektedir beri açık bir düzenleme üyelerinin listesi tabidir. Bunlar arasında:

 • münhasıran kendi adına (tüccarlar) üzerine borsa oyunları çerçevesinde faaliyet gösteren kuruluşlar;
 • kurucularının ticaret yasal statüsünü haiz tüzel veya gerçek kişiler;
 • broker, adına eylemlerinde ve müşterileri adına yapan.

Yukarıdaki üyelerinin tamamı, kabul işlemlerin özneler olarak, faaliyetlerini yürüten:

 • Malların her türlü;
 • hammaddeler;
 • hisseleri;
 • Ana ürün veya hizmet mali belgeler (türevleri) türevleri;
 • ulusal para birimi.

borsa işlemlerinin çeşitleri ve bunların kayıt sırası böyle bir ihtiyaç neden olursa kumar organizasyonu yapan kişiler, istisnasız İstekliyi bireysel tüccarlar doğrudan hukuki yardım sağlamak ve aynı zamanda herkes için genel tavsiye yürütmek.

Ürünler ve anahtar ticaret prosedürleri

Tam olarak finansal ürünler spekülasyon çerçevesinde satışa sunulan neyi daha ayrıntılı olarak konuşan aşağıdaki gibidir:

 • endüstriyel ürünler;
 • işleme yöneliktir malzemeleri;
 • tarım alanında ürünler.

değişim mekanizmasının sırasında oluşan ticari nesneleri listelenen fiyat. bu yalanlara kalbinde, kural olarak, serbest yapılanma fiyatlarının özellikle gerçek mal işlemleri türlü denetleme, açık artırma iletken kurum tarafından belirlenen kurallara doğrudan ilişkili olarak, ancak, yer.

Bu faaliyetlerin çerçevesinde yürütülen mali işlemlerin ana liste şunlardır:

 • alım satım;
 • işlem gören menkul bir listesini yapma prosedürü;
 • kurulan menkul kıymetler değişim şartlarına uygunluğun izlenmesi (yanı sıra spekülasyon süreçlerini - koşulları dile);
 • varılan anlaşmaların yürütülmesi;
 • birim fiyat tabanı ve para aktardığı;
 • güvenlik prosedürlerinin uygulanması;
 • Yasal destek ödemeleri;
 • Nakit ve faturaları ödenmemesi;
 • mali piyasayı ve ilgili sertifikaların sunumu incelemek üzere istatistiklerini tutmak;
 • Hizmetler fonların güvenliğini sağlamak için;
 • menkul sorunu.

fiyatlandırma

genel olarak ve menkul değerlerin özellikle oyunun varlıkların değişim değerinin bir parçası olarak çeşitli koşullara bağlı olarak belirlenir:

 • Sonuçlar düzenlemeler serbest ticaret (tüccar);
 • piyasanın ilgili kanunlar uyarınca (hesaba Modern makroekonomi de dikkate alınarak);
 • Bir açık artırmanın temel ilkelerine dayanan.

fiyatlar genellikle nihai karar lehine bir seçim yaparak erişilen bilgilerin ana kaynağıdır mevcut piyasa, niteliğine göre müzakereler, öyle ya da seyrinde kurdu.

Anlaşmaları ihale türüne rekabetin çerçevesinde taraflarca geldi, aynı zamanda "değişim işlemleri" kategori olarak anılacaktır. sözleşme türleri kendi karakteristik özellikleri bir dizi var ve özel bir finans kurumu olarak, büyük ilgi görmektedir.

Özellikler müzayedeler

Kamu ihale, sıradan (klasik) veya çift - spekülasyon çerçevesinde gerçekleşiyor, açıkça iki ana türe ayrılır. birbirlerine sadece satıcı vardır ilk rekabetin çünkü sunulan ürünler için nispeten küçük talebin işlemler de vardır. türleri ve değişim amaçlı dikte olarak ikinci tip etkileşim ve alıcılarının rekabeti içerir işlemler.

düşük gelen mallar sonunda gerçekleştirilecek hangi birine - müzayede klasik görünümü teklifine İngiliz versiyonu, bir özellik olan sürecinde fiyatlarındaki artıştır.

satıcıların statüsünde açık artırmada katılım başvurusu çalışma için gerekli olan peşin, içinde sağlanır, ürünlerin birincil stok tahmini ve listelenen malların listesinin oluşumu. Önceden ayarlanmış alan ve açık artırma oyun sırasında kendi değerinin büyümesini uygulayacak adım boyutu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.