SağlıkSağlıklı beslenme

Hint soğan - halk hekimliğinde kullanılan

Hint soğan, brandushka veya Ornithogalum veya Ornithogalum kuyruklu uzun bilinen ve popüler olmuştur tıbbi houseplant severler ya. Bitkinin Yüzünde değil çok güzel, soğan çok benzer onu büyük sarkık yaprakları dışında büyüyen topraktan çıkan bir ampul olduğunu. Adına rağmen, Hint soğan, aslında, yenen soğan, ile hiçbir ilgisi yoktur. Ayrıca, zehirli maddeler içerir, bu yüzden sadece, çeşitli infüzyon ve decoctions hazırlanması için kullanılan, ve formülasyonun sınırlar yapışan edilebilir.

kadar soğan resmi tıp Hint hazırlıkları kullanılır. eklem yaralanmalarının ve tedavileri tedavisi de dahil olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde ilişkili bir geleneksel ilaç olarak kullanımı. Suyu ya da Hint soğan yapılan hazırlıklar sadece harici kullanım için kullanılır.

Halk hekimliğinde hastalıkları Hint soğan kullanılan tedavi için?

gibi geleneksel şifacıların çoğunluğunun kullanılması bir analjezik eklem ve radikülit tedavisinde olumlu sonuçlara yol açar. ondan preparatlar başarılı yaralanması, yanık, tümörler, iltihaplanmış, hem de şişme böcek sokması kaldırma tedavisinde kullanılmaktadır. geleneksel hekimlerin birçoğu ondan tentürü taze yaprakları ile votka hazırlar, eklem Hint soğan için en iyi tedavi olarak kabul. Ince kıyılmış taze yapraklar bir kavanoz içine yerleştirildi ve daha sonra infüzyon karanlık bir yerde, daha sonra süzüldü ve bir buzdolabında saklandı ile ilgili olarak, 10 gün boyunca muhafaza edilir votka dökülür.

Halk hekimliğinde havasız radikülit yaygın olarak kullanılan Hint soğan tedavi etmek. tentürler daha etkili bu durumda bitkinin yapraklarının kullanılması. Sadece levha bamteli ovmak ve sonra etkilenen alan yün atkı sarmak zorundayız. bitkinin suyunda bulunan etken maddeler, hastalıkları dokularda, kan dolaşımını artırmak ve ağrıyı azaltabilir. Sürtünme suyu cilt yanıklarına almamak için iki dakikayı geçmemelidir unutulmamalıdır. Bazı şifacılar ağır yaralanma Hint soğan tedavisinde kullanılır. Bu durumda Tarifler bal bir arada ve bitkinin suyu içerir. bileşim, bal triturasyon, bir yumurta ve üç kıyılmış yaprak Hint yay bir karışımını içerir. Elde edilen karışım, deri sürülür ve bandaj ısınma empoze edilir.

başın oksipital ve temporal bölgelerde sürtünme için yaprak suyu kullanımı baş ağrısı bir azalmaya yol açar. ARI burun ve kaş içine suyu ovmak önerildiği zaman.

Bir anti-aging ajan olarak başarıyla Hintli yay kullanılır. halsiz cilt için tarifler, beyazlatma akne cilt temizliği - ulus Hint soğan popülaritesi artışa neden anlama geldiğini. saç maskeleri gelince yaygın Hint soğan kullanılır. aşağıdaki gibi tentürü hazırlanır: kıyılmış yaprak kaynar su ve bir termos içinde bir saat demlenir. Daha sonra iki kaşık tentürler şeftali yağı, 100 ml ile karıştırılır. Sıcak karışım, kafa derisi içine sürülür ve daha sonra lastik kapağı koyun ve bir saat için baş tamamlamayı olmalıdır.

Hiçbir şey için halk ulusal ilaç şifa olarak kullanmak büyük dikkat gerektirir, "yanan doktor" Hint soğan denir değil. Suyu veya bunlardan yapılan preparatlar, alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle, ilk kullandığınızda bir Hint yay üzerinde test yapılması gereklidir. Çocukların tedavisi için bir Hint soğan kullanmak asla dikkatli olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.