Gıda ve içecekYemek tarifleri

Haşlanmış şeker: Bir fotoğrafla tarifi

Birçoğumuz şeker çay ile şeker biraz yemek ister. Bu uygun değil için basit, rafine ve haşlanmış şeker tarifi oldukça basittir. Bu yemek bile burada zorluğu yoktur, çocuğunuzu hazırlayabilir. Ev yapımı reçel şekeri kuru üzüm, kuru kayısı, bir reçeteye eklerseniz portakal kabuğu veya kakao, enfes tadı ile masanızda büyük tatlılık alacak.

pişirme Özellikleri

mat, bal, çok önemli sıkı tarifi uymaları - çanak sana o olması gerekiyordu yolu ortaya çıktı. Aksi takdirde, bunun yerine de çok lezzetli haşlanmış şeker, net bir şeker elde edebilir, ancak tamamen farklı bir ürün. şeker kaynatılır unutmayın, dikkatli uyulması hangi taktiği, kristal ve opak olmalıdır.

Süt veya krem?

Birçok ev kadınları sütte haşlanmış şeker yapmak için tercih ediyor. bunun hazırlanması için tarif su içinde aynıdır. Süt ürüne daha hassas bir lezzet verir.

Suya şeker pişirin, sonra çanak yalın denir. Şeker ve süt - bir yüksek kalorili ve narin bir üründür. krem kaynatılmış şeker gibi bir pişirme seçeneği de vardır. tarifi süt veya yağsız aynıdır. Ama ekşi krema sizin tatlı daha da ilginç tonu verir. Buna ek olarak, ekşi krema yağ içeriğine bağlı olarak, bir çanak süte göre daha besleyici dışarı dönecek.

Alma pişirme

Evde kaynatılmış şeker tarifi oldukça basittir. Yani, biz aşağıdaki ürünleri hazırlamak gerekir:

 • şeker 1 kg;
 • süt yarım kap;
 • 1 portakal kabuğu.

Hepsi bu. bu süt unutmayın, isteğe bağlı olarak, su, yağ krem veya krem (aynı miktarda) ile ikame edilmiş olabilir.

Benim iyi portakal, silin ve kabuğu kaldırmak. o acı tat tutmaya çalışın. Bu egzotik meyve bazı çeşitleri kesinlikle gerek yoktur ve hatta tat bozabilir acı bir tadı vardır.

İnce kabuğu doğrayın. İstenirse, bir kaba rende üzerinde turuncu ovmak olabilir. Veya başka bir seçenek - nastrigaem soyma mutfak makası.

Yani, hazır ürünlerin hazırlanması için.

pişirmek için nasıl

Biz haşlanmış şeker ve süt pişirmeye başlar. fotoğraflarla Tarif sen herşeyi doğru yapıyoruz hale getirilmesine yardımcı olmak.

Orta ateşte ısınma bir kızartma tavasına ile başlayın. o ısınmaya başladığında, yarım süt dökün ve şeker dökün. İsterseniz, bir yemeğin tereyağı yemek kaşığı bir çift ekleyebilir.

karışım vesile ile kaynamaya kaynamaya kadar. Sürekli ona karıştırmaya yakmak ve eşit kaynamaya değil unutmayın. Sıvı yavaş buharlaşır ve şeker gevşek bir yapı almaya başlıyor. Yanıyor yemeğin aşırıya değil çok önemlidir, bu yüzden eritmek ve şeker dönüşmesine başlamaz.

Eğer şeker kahverengi başlar gördüğünüzde, kalan süt (veya krem) ve biraz kaynamaya dökün. Ve ancak en sonunda portakal kabuklarını eklemeniz gerekir.

Nasıl soğutmak için

Sütteki şeker Haşlanmış, yukarıda gösterilmiş olan tarifi, düzgün sadece düzgün hazırlamak için önemli, ama daha az serin.

Derin bir tabak veya kase hazırlamak gerekir. Gres duvar tencere bitkisel yağ. Bu sıfatla koyun sıcak ürün pişirilir.

tarafına kabı bırakın ve tam soğutma bekleyin. Zaman buzdolabında tabak koymak kurtarmak için gerekli değildir. oda sıcaklığında yavaş yavaş ortaya çıkar edelim.

Şeker tamamen soğuduğunda, nazikçe, plaka ters üzerine dokunun ve kolay bir parça dökülmeye. Şimdi parçalar halinde şeker kırabilir - bu kullanıma hazırdır.

Başka bir seçenek - sadece çanak altındaki yatıyordu mumlu kağıt, ayrıca yağlanmış gerekir. Bu durumda, daha da kolay olacaktır tanktan soğutulan şeker almak için.

tat eklemek için ne

ilginç haşlanmış şeker, acı için basit tarifi - Bazı ev kadınları şüpheci omuz silkme vardır. Eh, daha karmaşık yemekleri isteyenler için, pek çok seçenek vardır.

Aşağıdaki katkı maddeleri ilave edilebilir:

 • sert kabuklu yemişler;
 • tohumlar;
 • kuru kayısı ;
 • üzüm;
 • kakao.

Tüm bu bileşenler pişirme sonunda girilmelidir. o şişti ki unutmayın kuru üzüm yarım saat kaynar su banyosu.

Ama kakao gibi, o zaman pişirme başlangıcında eklenmelidir. Bu sizin çanak güzel çikolata rengi ve unutulmaz bir tat verecektir. şeker Bir kilogram, sen kakao tozu en fazla 2-3 yemek kaşığı gerekir.

Fındık düzgün doğrayın arzu edilir, fakat eğer büyük parçaları gibi, daha sonra beğeninize bırakın.

bazı nüanslar

Bu yemeğin hazırlanmasında ürünü yağma etmemek için, bazı nüansları dikkate almak önemlidir. Yani:

 1. Şeker eşit de ısıtılır, böylece, Pan, kısa, fakat geniş alır.
 2. Acele etmeyin ve büyük bir yangın içermez.
 3. çanak hazır olup olmadığını kontrol etmek için, bir tabakta sıcak yeterince şeker bir damla koymak. soğuduktan ve katı hale gelmiştir zaman - çanak hazırdır.
 4. Tereyağı sizin tatlı daha hassas lezzet yapacaktır. Buna ek olarak, bu ürün kristal yapısını tutmaya yardımcı olacaktır.
 5. soğuduktan sonra Haşlanmış şeker, sen keyfi kırabilir, ancak küpler halinde kesilmiş olabilir. Sen soğuk olacak nihai ürün için beklemezler. yaktığınız yakalanma riski olmadan, elinde götürün koyduğumuzda, kesme başlar. Bunu yapmak için, şeker parçaları görmek istiyorum hangi boyutta karar verir ve kesmeye başlar, tırtıklı bıçağı alır.

çocukça spor

Haşlanmış şeker tarifi çok basit, mutlu çocuklar pişirmeyi severim. Ve bu kullanmalıdır. Sonuçta, ne var denemek için onunla birlikte çocuğunuz "önemli" görev vermek güzel ve.

O haşlanmış şeker pişirin, sonra arkadaşlarına onları tedavi edecek Buna ek olarak, çocuğunuz çok gurur duyacak.

Bu arada, bu yemeğin taze meyve ile dekore edilebilir. iyice elma veya armut, çeşitli çilek yıkamak gerekir Bunu yapmak için. Büyük meyve küçük parçalar halinde kesilmiş. haşlanmış şeker serin olduğunda ikinci yüzeyde kalırken yarısı, bir tatlı gömüldü böylece, ama yine de ona meyve ve çilek itmek için yeterince yumuşak olması. Çok güzel ve özgün ve lezzetli. Eksi tek - taze kaynatılmış şeker ilavesi uzun süreli depolama için uygun değildir ile, bir veya iki gün içinde tüketilmelidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.