SağlıkSağlıklı beslenme

Faydalı soyma portakal nedir biliyor musunuz?

Tüm yetişkinler hem de çocuklar turunçgiller ailesinden güneş kokulu meyve çok sever. evet, evet! Kesinlikle! Biz lezzetli ve sulu portakal bahsediyoruz! Onlar sadece kendi güzel bir tat ve nazik aroması ile bizi büyülüyor ve uzun kış akşamları yaz tazelik ve serinlik hissi verir. Bugün yaklaşık portakal faydaları neredeyse tüm doktorlar söylemek ve hala bu meyveler kendiniz için böyle bir adamış sevgi kazandık anlamaya çalışın?

Turuncu - Vitamin ve mineral deposudur

: Turuncu çok daha faydalı maddeler içeren askorbik asit hariç vitamin bir depo olarak kabul edilir folik asit, beta-karoten, flavonoidler, fotokimyasal maddeler ve diğerleri. Ancak bu maddelerin hastalıkların çeşitli mücadelede özel bir rol oynayabilir, onlar vücudun savunma etkinleştirmek ve çeşitli malware enfeksiyonları için görünmez bir bariyer oluşturur. Portakal ve diğer narenciye meyveleri boğaz, ağız ve mide kanserine karşı özellikle kanserin önlenmesinde özel bir rol oynamaktadır. Çeşitli çalışmalar bu meyvenin sürekli kullanımı% 40-50 hastalığı riskini azalttığını göstermiştir.

portakal kabuğu yüksek kolesterol için faydalıdır

Dünya Sağlık Örgütü de narenciye kalp hastalığı ve inme önlenmesinde yararlı olabileceğini düşünmektedir. Bilimsel verilere göre, bir portakal günde% 20 oranında felç riskini azaltır. Biz kabuğu atmak olmamalı - soyma portakal kandaki kötü kolesterolü azaltır. Aynı madde taze sıkılmış mevcuttur portakal suyu, ama orada çok daha azdır. portakalların Peel - iyi bir ruh hali korumak için mükemmel bir araçtır ve bu nedenle evde düzgün kullanmayı öğrenmek gerekir. Sen küçük bir rende üzerine rendeleyin ve pişirme soslar, çorbalar, salatalar ve sebze çaylar için kullanılabilir.

Portakal kabuğu. Yararlanabilir veya zarar?

Turuncu tüm parçalar insanlar için faydalı olan nadir bitkilerin bu tür ifade eder. Bunlar, tüm narenciye gibi, yararlı içeren sitrik asit, portakal suyu nitrat ve nitritler gelmesini önler. Bu nedenle, turuncu veya derisi ne insan sağlığı için tehdit değil. Portakal kabuğu içinde ağrıyı azaltır, hangi tentür yapmak için kullanılan kritik günlerde. Ayrıca, bu meyveler mükemmel vücut toksinler ve atıklardan çekilir. sevgi ve sık sık portakal yemek İnsanlar, sonuç olarak, az ya da hiç şişlik var, su-tuz dengesi ile sorunumuz yok ve.

Ne kadar yararlı bölümleri portakal?

portakal dilimleri arasında bile bölümü sahip , besin değeri de elma, erik ve Frenk üzümü mevcut olan pektin (çözünür lif) ihtiva ederler. yararlı bir maddenin bir çok ve limon kabuğu içermektedir. Pektin kullanımı ispat edildi uzun zaman önce, zararlı kolesterol seviyesini düşürür fark ettim. Bölmeler aynı zamanda en iyi antioksidanlardır ve bioflavonoidler büyük miktarda içerir. mümkün olduğunca, portakal besin gücünü hissetmek için size lezzet ve bölümleri ile bütün meyve yemek gerekir.

Kim portakal zarar verebilir?

Bireysel hoşgörüsüzlük kontrendikedir narenciye yanı sıra gastrointestinal sistem akut Yeme bozuklukları. Saf portakal suyu olumsuz diş minesi etkileyebilir, bu nedenle portakal suyu içerek veya yemiş sonra ağzınızı çalkalayın veya dişlerinizi fırçalayın tavsiye edilir. Diğer durumlarda, portakal makul miktarlarda yenebilir ve aynı zamanda iyi durumda ve iyi ruhları her zaman olmak!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.