SağlıkKadın sağlığı

Hamilelik 40 hafta, mide sertleşir. uterus hipertonusu nedenleri

Şüphesiz daha sonra duydum böyle tıbbi terimler daha gebelik bebek sırasında her kadının: rahim içindedir, sesi artmış iyi durumda, hipertonisiteye. Genellikle bu sözler 40 haftalık bir gebelik bekleyen annelerin karşı yönlendirilmektedir. Göbek donup - hoş olmayan bir his zamanlarda erken doğuma yol açabilir ve vücutta herhangi bir anormallik varlığını gösterebilir bir belirti vardır. Bu sorun çok acil ve çok dikkat gerektiren, ana oluşun nedenlerini ve tedavi yöntemlerine bakalım.

rahim tonu Hakkında

Biz onların doğası gereği azalır veya tonda gelir rahim kas lifleri, hakkında biraz konuşun. Normal gebelikte bu kas lifleri rahat, daha sonra doktor normotonuse öneriyor. uyuşukluk sırasında durum, çeşitli iç ve dış değişim (uyarıcı) tepki rahim kas tabakası, tekabül eder.

Gebelik sırasında bazı kadınlar sıklıkla, özellikle karın rahatsızlığı yaşamaya gebelik 40 haftadır. Göbek sertleşir bunlardan biri çeşitli nedenlerden dolayı geç gebelikte eğitim üzeresin. Rahim aktif kasılıp tür olayları neden başlar. Normal olarak bu bir lekelenme (bu kavgaları sırasında karakteristik sanies).

Ama bunu riske ve terim çok büyük olduğu gibi, "ilk yardım" neden ve bir kadın sağ evlerin doğum verebilir daha iyi değil. Hipertonisite ultrason yardımıyla doktor belirleyebilir. bel ve karın bölgesinde ağrı dırdır periyodik kramp vardır ve genellikle mide sertleşir: Otomatik tonu varlığı aşağıdaki klinik belirtilerde olabilir algılar. fiziksel stres, daha az gergin ve daha fazla dinlenme kaçınmak gerekir, böyle bir durumun önlenmesi için.

Hiper tanısı

Yukarıda söylendiği gibi, - Mide gebelik sırasında sertleşir, bu (bir spontan düşük erken dönemlerinde) yaklaşan doğum kanıtıdır. palpasyonu yardımcı olacak bu olguyu belirleyebilme. gynecologist karın duvarı inceler ve yükseltilmiş bir tonu tanımlar. rahim bakıldığı zaman sert sıkıştırılmış ve sert. Hatta kadının karın üzerinde bir el çalışan bir rahim durumunu ve embriyonun konumunu değerlendirir. Doktor teşhisi doğrular ise, kadın hemen hastaneye gönderildi ve bu belirti temel nedenini bulmak.

Ayrıca ultrason yardımıyla gebeliğin ilerleyen aşamalarında neden kameneet karın anlayabilir ve rahim myometrium tabakasının kalınlaşması belirlemek için. Üçüncü yöntem, tanı tonusometriya denir: bir kadının mide hiperkontraksiyon belirleyen özel sensör, tatbik.

Neden kameneet göbek: yapısal değişikliklere neden olur

nedenleri genellikle rahim duvarının devlet yalan:

  • endometrioz - endometrial dokunun çoğalması;
  • Miyomlar - iyi huylu tümörler;
  • rahim ve ekleri iltihabı, çocuğun gebelik sırasında anlayışına öncesinde transfer veya tespit;
  • Genital infantilism - genital organların gelişmemesinin (küçük uterus boyutu) ;
  • nedeniyle gelgit birden için Hiperekstansiyon kas lifleri ya da;
  • Merkezi sinir sisteminin fonksiyonel aktivitesinin ihlali, bunun nedeni güçlü stres, kronik yorgunluk, sert çalışma ve bulaşıcı bir hastalıktır.

ilişkili risk faktörleri: Göbek gebelik sırasında sertleşir

Ana için risk faktörleri doktorların hiper gelişimi genetik yatkınlık, gebelik ve iç organların hastalıklarının dönemde patolojik işlem uygulanır. endokrin bozukluklar, sık sık soğuk algınlığına, tiroid bezi ve üreme sistemi hastalıkları olabilir tatsız fenomen Provoke. Buna ek olarak, çok tehlikeli kimyasallar, günlük program ve seyahat ile çalışmak hamile annenin sağlığı üzerinde olumsuz etkisi vardır.

Aynı derecede önemli annelerin çağı. Bu 35 yıl sonra ilk kez doğum yapan kadın olduğu bilinmektedir, hipertonus olması çok daha muhtemeldir. olumsuz sonuçlarını önlemek için, açık havada alkol ve sigara gibi daha uyku ve zaman geçirmekten vazgeçmek iyi ve olumlu insanlarla kendinizi çevreleyen gerekir.

komplikasyonlar

Hamilelik 40 hafta? Göbek donup ve acıyı hissetti? Hemen doktora koş! rahim sesi artış yana komplikasyonların bir dizi neden olabilir ve hipoksi (oksijen açlığı) neden bebeğe zarar. Buna karşılık, bu bebeğin gelişiminde malnütrisyon (bodurluk) ve anomalilere neden olabilir.

terapi

Modern tıp tokolitik tedavi ilaçları grubu agonistleri tercih edilmektedir. Bu ilaçlar, kas liflerinin kasılma aktivitesini azaltır. diyabet, tiroid hastalığı, bulaşıcı komplikasyonlar olan insanlar için bu ilaçların atanmamıştır. Gösterilen sedatif ve antispazmodik ilaçlar ( "Magne B6", "No-spa"). Kırıkçılık sıklıkla yapılır - pelvis ve karın bölgesinde kan dolaşımının iyileştirilmesine katkıda modern ve son derece etkili bir yöntemdir.

Bilirsiniz ve artış tonu boğaz ağrısı, grip ve SARS sıradan sonra ortaya çıkabilir unutmamalıyız. semptomların ortaya çıkması korunmak için, erken aşamalarından itibaren sağlığınızı korur. Bağışıklık sistemini güçlendirir, dengeli ve besleyici yemek vitaminler İçki yanı sıra yaşamın duygusal tarafını izle. Hamilelik 40 hafta, mide sertleşir? Bir doktor randevu gidin. Dikkatle bir jinekolog tüm tavsiyelerine uymaları ve iyi düşün.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.