Yiyecek ve içecekYemek tarifleri

Hamurda balık olan şenlik ve rahat bir yemektir.

Balık yemekleri çok faydalı özelliklere sahip çok faydalı bir gıda maddesidir. Ve her şeyden önce, insan vücudu tarafından kolaylıkla emilen diyet besindir .

Balık yemekleri de farklı yan yemekler ile kombine edilmiştir. Belirli bir balık türü için doğru seçilmiş garnitür, yalnızca çanağın tadını vurgulamakla kalmayıp, aynı zamanda onu süsleyecektir.

Haşlanmış balık yemekleri haşlanmış patates ve açık sarı sos ile servis edilmelidir. Ve kızartılmış sebze salataları veya kızarmış halkalar soğan ile iyi birleşecektir.

Testte yalnızca ek garnitür gerektirmeyen bir balıktır. Hem fırında, hem de kızartmada bir tencerede hazırlanabilir. Hamurda pişmiş balıklar daha lezzetli hamuruyla zenginleşen, daha sulu ve aromatik çıkıyor. Çeşitli baharat eklediğinizde, yemek daha lezzetli olacak. Pişirme için hamur çok çeşitlidir.

Belki de, en orijinallerinden biri, özellikle bir süpermarkette satın alınabileceği için, puf böreği. Balıkları hamurda sarmaya başlamadan önce, temizlenmeli, guttlenmeli, spinal kemik çıkartılmalıdır. Bir peçeteyle kuruduğunuzdan emin olun. O zaman tereyağı eklenerek, soğanla kızartılmış şampanya soğanıyla tuzlu balıkları doldurmalısınız. Daha sonra puf hamur tabakasına koyun, uzunluğu boyunca sarın, yukarıdan ikinci bir kat koyun ve kenarları yırtın. Hamur, bir yumurta ile yağlanmalı ve buhar çıkması için birkaç yere delinmelidir. Hamurda pişmiş bu balıklar, orta ateşte yaklaşık bir saat fırında pişirilmelidir. Servis etmeden önce, çanak bölümlere kesilir.

Testteki balıklar , şenlikli masanın gerçek bir dekorasyonu olarak kullanılabilir. Özellikle bir maya testinde pişirilirse. Bunun nedeni, her şeyden önce, maya hamurundan çeşitli şekillerde ürünler üretmenin kolaydır. Ve bu durumda, hazırlanan balık, maya hamurunun haddelenmiş tabakasına döşenmelidir. Bundan sonra kenarları şeritler halinde kesilmeli ve örgüyü örgü yapmalıdır. Bakın bu çanak kuyrukta bir balık gibi olacak ve güzel ve şenlikli olacak.

Dilimlenmiş fileto dilimleri pişirirseniz testte böyle bir balık bir sabah kahvaltısı, piknik için atıştırmalıklar veya okul çocuğu için harika bir aperitif için mükemmel bir seçenek olacaktır. Tadı iyileştirmek için, bu durumda, ince doğranmış soğan ve havuç ekleyebilirsiniz.

Kızarmış testte bulunan balıklar, tat hissi çeşitlendirmek isteyenlere uygundur. Bir kilogram fileto, parçalara bölünür, tuz, biber ve limon suyu serpiştirilir, ardından meyilli hazırlanır. Bunu yapmak için, iki yumurta yüz gram yoğurt veya diğer ekşi süt ürünleriyle yuvarlayın ve hamur yaklaşık bir bardak unu kullanarak yoğrulur. Aynı zamanda ana şey - Hamuru tuzlamayı ve lezzeti arttırmayı unutma, ince kıyılmış dereotu ve sarımsakla bastırılmış sarımsak koyununu eklemelisin. Açık tonlu severler için hamura küçük bir miktar rendelenmiş peynir ekleyebilirsiniz.

Balık için hamur filetoların üzerine dökmemelidir, ancak çok dik olmamalıdır, bu nedenle tutarlılığı tek başına un miktarı ilave edilerek veya azaltarak ayarlanmalıdır. Doğru pişirilmiş, kalın ekşi krema benzetmelidir. Balık filetosu bir hamur içerisine batırılır ve kızartma tavasında kızgın yağda serilir ve işlenmekte olan bir altın kabuk oluşuncaya kadar kızarır.

Kızarmış testteki balıklar pişmiş seçenekle karşılaştırıldığında daha besleyici bir yemektir. Şenlikli masadaki bu çanağa bir katkı maddesi salatalar ve turşuların yanı sıra çeşitli soslara da uygun olacaktır.

Hem pişmiş hem de kavrulmuş hamurdaki balıklar eşit derecede faydalıdır ve hem günlük diyette hem de şenlikli masada lezzetli yemeklerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.