SağlıkMüstahzarlar

İlaç "papaverin" (çekim)

İlaç "papaverin" (enjeksiyon), antispazmodik olup, hipotansif etkileri vardır. İlaç PDE (PDE), cAMP (siklik Adenozinmonosfata) Ca2 + düşürücü neden toplanmasını inhibe edebilir.

rahatlatır "papaverin" (Enjeksiyon) anlamına gelir ve iç organların (genitoüriner, sindirim, solunum) ve damar düz kas tonusunu azaltır. Artan doz, kalp kası ve yavaş iletim (intrakardiyak) uyarılabilirliğini azaltır. İlaç "papaverin" (çekim) CNS üzerinde zayıf telaffuz etkiye sahiptir. Büyük dozlarda bir sakinleştirici bir etkisi vardır.

İlacın etkinliği uygulamadan sonra yirmi kırk dakika sonra gözlemledik. İlacın etki dört ila altı saat arasında sürebilir.

"Papaverin" (enjeksiyon), periferal vasküler (endarteriite) yumuşak kaslarının kasılması endikedir ilaçları, karın boşluğunda organları (renal kolik, spastik kolit pilorospazme, kolesistit), kalp (tedavi anjin), beyin (beyin) damarlar. ilaç bir yan ilaç olarak premedikasyon (cerrahi için hazırlık) endikedir.

Değil böbrek yetmezliği şiddetli, çocuklukta (altı aya kadar), yaşlılarda, glokom, aşırı duyarlılık, AV blok için reçete.

Dikkatli hazırlık yetersiz aktivitesi olan kafa travması, şok durumu, oldu hastalarda kullanılır ile adrenal bezin, hiperplazi prostat bezi, hipotiroidizm, supraventriküler taşikardi.

Bu ilacın kullanımı uyarabilir ventriküler aritmi, kabızlık, tansiyonu, alerjik reaksiyon, uyku hali, eozinofili, transaminaz aktivitesi "karaciğer".

Aşırı doz basıncı (kanda) diplopi, uyku hali, halsizlik, azalma belirtildiği olarak. Semptomatik tedavi BP destekleyen edilmelidir.

"Papaverin" enjeksiyonları. Kullanım talimatları.

Subkutan, intramüsküler yirmi ila kırk miligram (1-2 ml'lik iki yüzde çözelti), bir gün, iki ila dört kat tatbik edilir. İntravenöz enjeksiyon yavaş yavaş ifa edilir. Dozaj - yirmi miligram.

İlaç "papaverin" (enjeksiyon) kullanımına sadece tıbbi gözetim altında uygulanmalıdır.

tedavi sırasında etanol kabul hariç tutmak için gereklidir.

Klinik Gebelik ve emzirme döneminde ilacın güvenliğini kurdu. randevu bu şartlar altında tavsiye edilmez.

Tüm tütün damar genişletici ilaç azaltır.

İlaç "papaverin" metildopa, levodopa antiparkinson etkinliğinin hipotansif etkisi azaltabilir. barbitüratlarla kullanırken ilacın antispazmodik özelliklerini Orada amplifikasyon. kinidin, reserpin, prokainamid, trisiklik antidepresanlar ile birleştirildiğinde hipotansif etki aracı artırılabilir.

İlaç fitiller şeklinde, aynı zamanda tablet biçiminde mevcuttur. Mumlar yerel etkisi vardır. Genellikle (fitil) spastik durumlarını rahatlatmak için jinekoloji kullanılmıştır. Mumlar pelvik organların spazmı rahatlatmak için daha güçlü araçlar olarak kabul edilir.

Çocuklarda ilaç kullanımı bir uzman tarafından denetlenmelidir.

randevu Kontrendikasyon yoksa olasılığını dışlamak gerekir.

Çocuklarda ilaç tablet şeklinde kabulü bir uzman tarafından takip edilmelidir.

"Papaverin" spazmları rahatlatmak için oldukça yaygın ilaç olarak kabul edilir anlamına gelir. Klinik uygulamada gösterildiği gibi, ilaç hastalar tarafından iyi tolere edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.