KanunYasal Uygunluk

Hâkim kararına itiraz: zamanlaması ve sırasını

Rus kanunları müsaade etmek yorumu kararı ile yargıç. Bu prosedür yasa ile sağlanır, taraflarının hak ve menfaatlerini korumak için ek bir araçtır dava. Ayrıca, böyle bir kural yapmanız gereken kontrol doğruluğu arasında kararlar (kararlar) Dünya kortu, yeterlilik ve seviye arasında onun profesyonellik. haklarının korunması ise bir kişinin nerede ve ne zaman çevirmek bilmelidir. Buna ek olarak, hakimin kararına karşı itiraz hazırlamak için gereklidir. Numune temyiz makalede sunulacaktır.

Kim şikayette bulunabilirsiniz?

hakkı zorunda:

  • Davanın Mahkeme'nin dikkate taraflardan birinin;
  • yasal bir durumda geçen diğer vatandaşlar;
  • dava katıldı olmasa da, mahkeme hak ve yükümlülüklerine ilişkin soruyu çözüldü, kişiler.

Yukarıda belirtilen kuruluşlar, kanuna göre, itiraz üzerine yaptığı yetkin yüksek mahkemeyi yorumlayan hakiminin kararına itiraz hakkına sahiptir. Protesto yetkili kişi kabul etmezse karardan, sistemin özünde yoluyla beslenir.

bir bütün olarak ya da belli bir kısmında hakimin kararına karşı İzin itiraz. itiraz kanunla yargılamanın kurulan düzenin ihlali edebilir sebebi, hem de mevzuat ihlali saati. Magistra cezası empoze için kanun tarafından öngörülen 3 aylık dönemi sona rağmen, cezanın kesilmesinde, idari dava üzerinde bir karar verir zaman Uygulamada, durumlar vardır. Bu durumda, sen teneke iptal cümle.

barış verme itiraz yargıçlarının Tarihler

durumunda kararın açıklanacak sonra yasa nihayet yasallaştırmak, beş günlük verilir. Tipik olarak, en zaman duyurulması ait karar teşkil sadece kortu vardığı sonuçlar - operatif parçasıdır. Ama Ofisine vakayı göndermek için hazırlanan ve motivasyon parçası olacaktır. Gönderen gün şu son gün işlemleri, Shall başlayacak 30 günlük süre için ihtimal dosyalanması bir dilekçe için dava tekrar. memur adalet yürüten Ancak, nihai kararı vermeden farklı bir tarih belirtir, ardından terim değiştirilir.

sadece işlevsel bir parçası oluşan Böylece Hakimi kararına karşı Lodge itiraz hemen karardan sonra, bu imkansızdır. 5 belge tamamlanması günleri ve resmiyet motivasyon kısmını beklemek gereklidir.

Yani, Sivil İşler bütünüyle kararı için 30 günlük süre incelemek sağlar. Vakaların bazı kategorileri için bir dönem daha sağlar. Yani, yasanın idari işler hakimin kararına itiraz 10 günümüz kaldı.

Olguların grupları ile ilgili olarak zamanlama farkı

İlçe tarihinden itibaren, yargılamanın kurallar kümesi kurdu gibi temyiz mahkemesi şikayeti, onu düşünün ve iki ay içinde bir karar almak zorundadır. Bu terimler hem hukuk davaları için ve idari suçlar için aynıdır. hakiminin kararına karşı itiraz bir ceza davasında servis edilirse, protesto için son tarih - 10 gün. Bölgesel yetkili kabul edip en geç 15 gün temyiz alındığı tarihten itibaren davada karara dikkate yükümlüdür.

Sürenin son gününün hafta sonuna veya tatile denk olması halinde, o zaman son kullanma ertesi gün ertelendi.

yapılan itirazların incelenmesi için Kurtarma dönemi

yetkili kişi protesto zamanı kaçırdı, daha sonra gönderebilirsiniz. Ancak, iyileşme döneminde iyi bir neden gerekli. Bir şikayette olasılığı oldukça geç muhataba mahkeme kararının bir kopyasını teslim etti fay adresine geçildi Çoğu zaman, bu tür örnekler vardır. Bu zarfın içinde, hangi alındığı tarih, hakimin kararına itiraz kurtarma dönemi için geçerli bir nedeni kanıtı olacaktır. zorlayıcı sebep de dikkate alınabilir gibi: Bir mücbir sebep hastalık varlık itiraz etme hakkına sahip, uzun yolculuk kalır. belgelerini ibraz etmeleri gerekmektedir tür kişilerin iyileşme dönemi için mahkemeye başvururken.

itiraz nasıl?

Yasa kesinlikle içeriği sınırlar temyiz başlangıçta dünyanın mahkemeye iddianın açıklamada ilan edildi gördüklerinden farklı veya ek gereksinimler dahil imkansızlığını işaret. yeni kanıtlar bir uygulama destekliyorsa, bunlar yasal olacak sadece onlar ilk derece mahkemesinde iddianın dikkate bilinen değildi neden şikayet gerekçesi.

hakiminin kararına karşı itiraz prosedürü açıkça düzenlenmiş ve protestoyu hazırlanması için gerekli eylemleri belirli listesini içerir.

temyiz içeriği

inceleme için dilekçe aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

  1. şikayetin ele aldığı bölge mahkemesinin açık ve doğru endikasyon. karara itiraz kişinin tüm detaylar: tam adı, ikamet veya ikamet yeri, hem de açıklık olarak revizyon adlî işlem konu (sayı, tarih ve özünde).
  2. Bir sonraki aşama - temyiz mahkemesi kararının (sebepler) nedenlerini belirten gerçekleri, tümünün bir listesini. Bunlardan dayanarak (örneğin, mahkeme bulgularının olası usul ya da asli hataları ve motive edici kısmı) verilen bu karara itiraz kişi tarafından sunulan delilleri inşa edilecek. Bu normatif-hukuki mevzuata bağlanacaktır. Uygulamanın operatif bölümü Bölge Mahkemesi tarafından kararın gözden geçirilmesi için dilekçe özünü içermelidir.
  3. Sonunda uygulama şikayete olduğunu ekli ve şikayette bulunduktan kişinin argümanları kanıtlamak için amaçlanan tüm belgeleri listelemek için olmalıdır.
  4. Son olarak, sırasıyla inceleme ve karar için dilekçe meşruiyetini kanıtlayan tüm olası belgeleri ekli. doğrudan veya dolaylı - Onlar delil olarak hizmet vermektedir. Ayrıca temyiz kararının bir nüshasını bağlı.

hakiminin kararına itiraz: Çekiciliği bir örnek

B (adliyeye gönderilen bir şikayet belirtilen).
Gönderen: (adresiyle başvuru sahibinin tam adı).

temyiz

hakiminin (davanın numarası ve kesin tarihi) kararına.

Karar kimden, her konuda, hale getirildi ve bir dava kime ne zaman ve kim tarafından hallerinin anlatının başında (isim partinin) açılmıştı, hangi şartları o içeriyordu.

esasen Dünya yargıç davacının iddialarını izin verdiği Dahası, bu unutulmamalıdır.

deneme yönünde memnun olmayan nokta çözümleri gösterir, ve başvuru uyarınca, karar haksız ve yasadışı da neden (sorgulanana veya şartların olarak değil kanıt bahsedilebilir).

As parçası arasında gereksinimleri, sonra kelime "Lütfen", başvuran zorunluluk özellikle belirtmek üzere hangi şikâyet. Bütün şartlar açıkça kanunla belirlenir Rusya Federasyonu Medeni Usul Kanununun 328, bu kanun düzenlemesi kelimelerde bu üzerine inşa etmek en iyisidir.

Ayrıca uygulamayı, yani belirtir. E. ortaklaşa itiraz ile gönderilen belgelerin ve bunların kopyalarını listeler.

Sonunda başvuru tarihini ve imza attı.

devlet ücreti ödemek olmalıdır temyizde şikayeti incelemek için. Makbuz şikayete bağlıdır. Ancak, içinde RF Vergi Kanunu (Md. 333,36) o muaf olabilecekler kişilerin bir listesini sağlar. Bu gereklilik, bir şikayet Bariz illegalite ile yayımlandı zamanlar vardır bu nedenle tanıtıldı.

protestonun terimini eksik için geçerli bir sebep olmaksızın mahkeme kararının dünya henüz yürürlüğe girmiştir, bu servis edilebilir yargıtay.

Nasıl varsayılan bir karara karşı itiraz?

Aynı şekilde ve normal prosedürde kararı ile aynı açısından. Ama varsayılan bir kararın temyiz yargıcı onun iptali farklıdır. Bir kişi bu sırayla kararını iptal etmek istediği, ancak duruşma sırasında mevcut imkansızlığını teyit kendi talebi ve kanıt davayı duymuş vücutta 7 günlük süreyi başvurmalısınız edin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.