KanunYasal Uygunluk

Hukuk, gereksinimleri ve önerileri: o Küçüklere elektronik sigara satmak mümkün mü

Rusya'da tütün ve sigara teması çok keskin tartışılmaktadır. Özellikle çocuklar söz konusu olduğunda. Geleneksel sigara yerine modern bir dünyada, elektronik geldi. Bu yenilik büyük popülerlik kazanmıştır. Küçüklere elektronik sigara satabilir miyim? Bildiğim kadarıyla yasal tür tekniklerin kullanılması gibi? elektronik sigara satışı tüm özellikleri daha sonra açıklanacaktır. Ne Modern gençler ve yetişkinler karşı koyabilirler?

Elektronik Sigara - bir ...

İlk adım neler olduğunu anlamaya etmektir. Bir elektronik sigara nedir?

Bu cihaz, özel sıvıdan buhar teneffüs bir kişi izin veren özel bir makinedir. Bir sigara gibi çalışır. Ancak hiçbir tütün kullanır iken. Bunun yerine duman o buhar üretir.

Bir pil şarj cihazı ile çalışır. Hiçbir yangın, hiçbir tütün gerekli değildir. Küçüklere elektronik sigara sigara içiliyor mu? Bu ekipman ve Rusya'da bileşenlerinin nasıl meşru satışı?

Tütün ya da elektronik?

Eğer cevap düşünürsek soruları koymak o kadar kolay değildir. Yasa alkol ve tütün ürünlerinin Küçüklere satışını yasaklayan gerçeği. Sadece tam yasal kapasitenin oluşması üzerine sigaraları satın alınabilir. Çoğu zaman bu yaştaki bir sorudur. kurtuluşu 16 yaşındaki sigara ve alkol satışını, tütün ürünleri müsaade zaman.

Küçüklere elektronik sigara satabilir miyim? Sorun şu cihaza bahsediyoruz olmasıdır. Hiçbir alkol, başarılı çalışmalarından dolayı hiçbir tütün kullanmaz.

mevzuat belirtiyor ...

o çocuklara ürün satmak yasaktır - Buna göre, elektronik sigara kesin olarak söyleyemeyiz. Rusya Federasyonu mevzuatı bugün bu konuda kesin emirler vardır.

Bu yüzden Küçüklere elektronik sigara satmak mümkün mü? Yasal olarak, evet. Sonuçta, bu teknik söylendiği gibi, kullanmaz, hiçbir tütün, kendi çalışmaları için alkol. Bir kişi sıradan bir buhar içine çektiği duman zaman sigara içmeyin.

Çocukların satışı yasasını ihlal etmediğini gadgets okudu olduğunu izler. görünümü böyle bir davranış ahlaki açıdan izin verilmez. hükümet sadece normale elektronik sigara eşit tartışırken.

Sıvı ve parçaları

Ama sürece bu tür değişiklikler etkili olmaz. Ne elektronik cihazların bileşenleri hakkında söylenebilir? Küçüklere elektronik sigara / içki satabilir miyim?

Bu durumda, yasa yine herhangi kesin tanımlarını vermez. görünümünde bir ahlaki açıdan, böyle bir davranışın yasaktır. Aynı zamanda hukuk filtreler, sıvı ve çocuklara elektronik sigaraların diğer bileşenlerin satışı yasak sağlamaz.

Her gencin böyle bir cihaz satın alma hakkına sahip olduğunu izler. Evet, "elektronik sigara" geleneksel tütün yerine geçer. Ama bu tamamen güvenli olduğu anlamına gelmez. Bu küçük bu cihazları ve bunların parçaları almak / satmak tavsiye edilmez anlamına gelir.

uygulama

Küçüklere elektronik sigara satmak mı? Rusya'da, pratikte, sadece herhangi bir mağaza veya süpermarkete gidin ve elektronik sigara bankalar hakkında kamu malı görülebilir.

Satıcılar kolayca gençler ve yetişkinler için bu tür ürünlerin gidelim. Rusya'da Çocuklar birkaç dakika içinde onun için bir elektronik sigara ya da içki satın edebiliyoruz. Gerçek hayatta, alıcı vardır ne kasiyer bir pasaport göstermeleri istemez. Bazı gençler yetişkinler gibi görünüyor. Bu nedenle, elektronik sigara kimseye satılabilir çıkıyor.

yasaya göre hareket etmek nasıl

her şeyden önce sözü rağmen, ebeveynler ve diğer yetişkinler hakim kurallara protesto ediyorlar. Kolayca - Zararlı tütün ürünleri bir çocuğu ve bir elektronik analog satın alamazsınız çıkıyor.

Küçüklere elektronik sigara satabilir miyim? Sigara karşıtı yasalar ve bütün tütün ile çalışılan cihazları eşit olmadığı için Rusya Federasyonu mevzuatı. Ve, söylendiği gibi, yasak, prensipte, bunları satmak değil.

Ancak, satıcılar hala pasaport alıcılar sormak gerekir. görünümünde bir ahlaki açıdan bunun konvansiyonel eşit düzeyde elektronik sigara çocukları korumak için gereklidir.

Bu eser bir ürün bırakmazlar anlamına gelir. Zaten fark olarak gişede, biz kimlik ispatı için sormak gerekir. Alınan bilgilere göre, kararın yasaklama veya satın alma izin. Sonra sorun yok.

Tehlike veya kurgu?

Rusya'da küçüklere elektronik sigara satışı bugüne kadar düzenlenmemiştir. Diğer ülkelerde, bu teknik tütün eşdeğerdir. Ve üzerindeki tüm "tütün" kanunlarına tabi.

kadar her zamanki gibi bir felâket olduğunu - Bazı doktorlar elektronik sigara iddia etmektedirler. Gerçekten mi?

E-sigara hakkında gerçeği şok olabilir. Uzmanlar bu cihazlar sonucuna varılmıştır:

  • alerjik reaksiyonlara neden olur;
  • Bu zararlı maddeler (bu sigaralar için bir sıvıdır) oluşur;
  • sigarayı bıraktıktan gerektirmez;
  • Bazen nefes engelleme neden olur.

Günümüzde elektronik sigaranın çocukların ölüm bile durumlar vardır. Bu nedenle, bu cihazlar göründükleri kadar zararsız değildir.

Amerikan çalışmalar

Rusya'da 18 yaşın altındaki kişilere elektronik sigara satışı izin verilir. Bazı Amerikan Bilim İnsanları çalışmaya bakın. Ne hakkında?

ABD'de yapılan son verilerine göre, elektronik sigara tamamen güvenlidir. Teknikte kullanılan sıvı, insan sağlığı için zararlı değildir.

Bu hesaba genellikle elektronik sigara ve onların bileşenleri sağlık ve güvenlik standartları ihlal Çin fabrikalarında üretilmektedir gerçeğini alınmaz Sadece eğer. Bu nedenle, vücut üzerinde potansiyel olumsuz etkisi hala bir yere sahiptir.

uzman görüşleri

Çocuklara elektronik sigara sigara içiliyor mu? Bu konuda herhangi bir sınırlama olmaması belirlenen kurallar çerçevesinde. Ve bu önsel yasa gereği yasaklandığı edilmez, izin verilir.

Çocukluğundan beri sigara çocukları çekmek için bir yol - Uzmanlar ve çok sayıda yetkili bu elektronik sigara inanıyoruz. Sonuçta, ana sıvıda bir "çocuk" tadı var - Kola, karpuz, muz, çikolata, kavun. çocuk sigara için kullanılan ve yetişkinlikte bu alışkanlığı getiriyor alır.

Yasal olup olmadığını - Bu bazı insanlar elektronik sigara çocukların kullanımı inanıyoruz nedenlerinden biridir. Normal tütün, bu cihazların eşit gereklidir. daha Gadget güvenli kanıtlanamamıştır söyledi.

Rusya'da, elektronik sigara herhangi belgesi yok. Ürün kalitesi ve güvenliği üreticisinin vicdan altındadır. sigaralar zararlı maddelerdir için kimse sıvı içinde garanti edemez. Ve çocuğun vücut için güvenli% 100 elektronik analog söyledi.

Bazı sıvı sigara nikotin içeren vurgulamaktadır. Bu madde çocukları tüketmek olamaz. Buna göre, bu tür ürünlerin satışı kanunla yasaklanmalıdır.

Sonuçlar

Ne gibi sonuçlar yukarıdan çizilebilir? "Elektronik sigara" teması bu güne kadar açık ve ilgili kalır. Bu Rusya'da henüz kimse karar verdi yasaya göre modern bir sorundur.

Meşru çocuklara elektronik sigara satışı olmadığını? yasanın bakış açısından - Evet. Ama genelde yetişkinler farklı bir konumda tutun. Zımnen geleneksel ve elektronik sigara eşit olduğunu kabul etti. Bu çocuklarının kullanımı yasaktır anlamına gelir. Ve Küçüklere satan de istenmez.

Aynı zamanda satıcıları hala ahlaki ilke ve esasları göz ardı edilmektedir. Onun için elektronik sigara, ya da sıvıya çocuğu satılan kişiyi cezalandırmak yasama düzeyinde, o işe yaramaz. Onlar toplumda ahlaksız düşünülse bile, hukukta herhangi bir kısıtlama, belirli eylemleri varsa Ve tekrar tekrar yapılacaktır.

"Elektronik duman" - karlı bir iş. Zaten işaret edildiği gibi, öğretir duman çocukları. Ve gelecekte bu çocuklar tütün ürünleri gitmek mümkün.

yasama düzeyinde değil, önlemler elektronik sigaraların satışını sınırlamak için alınacak olsa da, gerekli işlemler tekrar tekrar tekrarlanacaktır. Ve hatta gadget'lar açıklanan çocukların takma yasağının durumunda şirket tam yenilikleri takip ettiğini garantisi yoktur.

Neden? Rusya Federasyonu ise yasal olarak çocuklara alkol ve sigara satmak yasak. Ama satıcılar hala bu kuralı ihlal söyleniyordu. Kötü alışkanlıkları - bu üreticileri ve mağazalar için büyük bir kar var.

Bu, her ebeveyn ve yetişkin bir adam hatırlanmalıdır. zenginleştirme yasal değil oldukça iyi araçlarla - Küçüklere elektronik sigara satışı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.