Kendini yetiştirmePsikoloji

Aşağılık kompleksi ve onun aşılması

Çoğu durumda, orada erken çocuklukta bir aşağılık kompleksi ve daha sonra bir adam tüm hayatı boyunca, hem de takip çocuk korkularını, bir yetişkin mücadele etmek zordur zaten. Yanlışlıkla görünümü hakkında onun varlığı çocuğun adresini kelime konuşulan, yetenekler, karakter özellikleri sonradan güçlü bir aşağılık kompleksi inşa etmek için hangi taşı olabilir. Bazen tek bir kelime, ama günde birkaç kez olur ve bir yıldan fazla süren zaman durumu hayal? Beklendiği gibi, hatta bir dereceye kadar insanlar aşağılık, güvensizlik bu duruma alışkın ve onu olduğu gibi mücadele etmek değil, o an sahip olduğu küçük kaybetmemek için her şeyi terk etmek daha kolaydır.

Diğer taraftan, bir aşağılık kompleksi vb kariyer, eğitim, sanat alanında yeni zirvelere ulaşmak ve birçok kişiyi bastırıyor olduğunu. Yanlış sonra nedir? İnsanları ulaşamamış ne olursa olsun yükseklikleri, bu kendisinden memnun olmayacak ve bu nedenle o mutluluk ve yeni başarıları ve başarı zevk dolgunluk yaşamaya olamaz. Neden o zaman bu başarıları nelerdir?

Sadece bir kişi kendi arzularına göre yönlendirilir hayatları, mutlu ve memnun olduğunu. çok önemli bir nokta var: o senin gerçek gerçek arzuları gibi bir aşağılık kompleksi baskısı altında onların arzu ve eylemleri algıladıkları mümkün değildir. Bunu anlamak için, sadece kendinize bir soru sormak: "Benim aşağılık kompleksi için, yapacak ya da başarmak istiyorum etmiyorsa." Tabii ki, bu "evet" demek, bu noktada mümkün, ama bu karmaşık olmadan hayatımı hayal edemiyorum gibi, taraflı bir görüştür. Her şey görecelidir, ve karşılaştırmak yok, bu yüzden sonuç, kendisidir. Ancak bu doğru olduğu anlamına gelmez!

Başka bir önemli nokta daha var - insanlar sadece o karmaşık ya da zor bu gerçeği kabul etmemek denemek zorunda bilemez: "Ben aşağılık kompleksi var? Saçma! Bu olamaz!". Sadece birkaç kompleksleri, çeşitli derecelerde onlar tarafından etkilenen insanların büyük çoğunluğunun serbest olması. Aşağıdaki sorulara dürüstçe yanıtlayın:

Benim beğenmedive?
Kendimi akıllı olduğunu düşündüğümüz?
Ben insanlarla iletişim ister?
Kendimi seviyorum?
Ben kendime saygı?

Bu soruların cevabının olumsuz ise, o bir aşağılık kompleksi var demektir! Ama sorunu ve eğer mevcutsa tanıma farkındalık - kararlarının% 80'ini, değilse tüm% 95.

Bir sonraki adım bir aşağılık kompleksi vardı nedenini anlamak için, ve o hedefi olmalıdır üstesinden gelmektir. Kendini sevmediğini - Onun, gerçek nedeni ortaya çıktı olmasaydı bu karmaşık, dayatılan yok kim. Bu basit gerçek herkesçe bilinir, ama biz inatla onun tarafını bypass devam ediyor. Kendini sevmiyorsan nasıl, aşık olabilir? Eğer saygı değersiz olduğunu düşünüyorsanız kim sana saygı duyar? Kendini hor ve düşünüyorsanız, sizinle iletişim kurmak için bir arzusu olanlar bir pisliksin? Kendi çelişki varsa, neden anlayış beklemek ve diğerlerinden aşk?

K kompleksleri ciddiye alınmalıdır, bunlar göz ardı edemeyiz veya var olmadığını iddia. Bu stres, umutsuzluk ve hatta intihara kişiyi getirmek onlardır. problem çözme olmadan, yalnızca onu ağırlaştırmak.

Size Hatırla - benzersiz bir kişi! Sen - inanılmaz oluşturma, güzelliğin eşsiz ve mükemmeldir! Kendinizi sevin - bu doğal ve bencillik ilgili değil ve iyi yapmak ve başkalarına zevk vermek için, sevebilir, bir insan olarak kendime saygı. Sen - Bu kadar harika olacağını olmadan bu dünyanın bir parçası ve o değildi! Tek bir amacı var - mutlu olmak!

"İnsanların sana nasıl tedavi etmelerini istiyoruz şekilde davranın.": Son olarak, bir ünlü deyişi hatırlamak bu ifadeleri: "Eğer diğer sizin için geçerli istediğiniz şekilde kendinizi şımartın." Eğer farkı anlamak zaman, bütün dünya önünüzde açılıyor!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.