Kendini yetiştirmePsikoloji

"Güçlü bir kişilik" kim?

Daha güçlü ol ve güçlü bir kişiliğe sahip - çok insanın sahip bir rüya, ama eylemleri istenen ulaşmak için alınması gereken sorusuna bir cevap bulmak zor olduğundan en basit, kalp kaybetmek. Tanım söz konusu kişi bağlı olarak değişebilir, çünkü "güçlü bir kişiliğe" diyebileceğimiz tam olarak tarif etmek son derece zordur. Bununla birlikte, yaygın olarak bu fenomenin çeşitli tanımlarında adlandırılır çeşitli yönleri vardır. gündelik anlayış, güçlü bir kişiliğe göre - liderliğiniveriyorum değil, bir köle işgal canlı ve önemli bir kişi. Bu yazıda verilerin kalitesini geliştirmek ve bir üçüncü taraf etkisini önlemek öğrenmek için nasıl tartışacağız.

Çevremizdeki insanlar etkileyecek gibi

her şeyden önce bir "güçlü bir kişilik", olduğunu iddia eden bir kişi, kendini olmayı öğrenmek gerekir? Toplum, arkadaşları, akrabaları ve yakın onların beklentilerini karşılayabilecek belirli davranışları, bizi gerektirir. Birçok kişi halkın baskı altında güçlü bir kişiliğe sahiptir nitelikleri geliştirmek yerine, olağan hale gelmiştir. Örnekler açıkça günlük hayatımızda başkalarının etkisi nasıl tezahür göstermektedir.

  1. elbise Manner. moda tarafından dikte şeylerin Seçimi ve diğerlerinin beklentileri.
  2. Davranış. Kalabalığın sizi öne çıkaracak ani bir şey ya da bir şey yaptığınızda, insanlar hareket sorgulayacak veya sizi kınıyorum edecektir.
  3. Tercihler. Öneri veya gözlerindeki birisi veya bir şey çok cazip hale getirebilir iyi bir arkadaş gözden geçirin. Böylece, hatta bizim seçim başkalarının görüşüne tarafından dikte edilebilir.
  4. Diğerleri. "Sen delisin", vb "bunu" "bunu" - Her gün "sürüsünü çoban koyunları" bize başka yapabilir ifadelerin çeşitli duymak

Gelecek güçlü kişilik ilk adım "sürü" den ayrılıp kendilerini kendi düşünceleri, fikirleri, inançları, davranış ve karakter izin edilir hale getirir.

Güçlü ol, ayırt öğrenmek

Eğer öne deneyin kısa sürede nedeniyle her şey onların beklentilerine göre gerçekleşir gerçeğine güvende hissetmek bir sürü insan sizi tenkit eder. bunu yapmak için çalışan herkes güvence yardımcı olabilecek çeşitli teknikler vardır.

  1. Zayıf insanlar geri "? Sorun nedir", hatta davranışlarını değiştirmek, ancak yalnızca daha emin görünüyor birinden bir uyarı olsun. Güçlü bir kişi olduğunuzu anlamak vererek olası ifadeler - "Bana ilginç" ya da "Ben öyle yapmak ister", "Sorun nedir".
  2. Counterattack. Parlak insan yerine kendilerini savunmak için değil, sayaç gidiyor, diğer sürpriz olabilir. "Neden beni suçlamaya vakit buluyorsunuz? Bu hayatında çok sorunsuz hepsi mi?".

Eğer yapabilirsiniz, olamaz, ama gerçekten istiyorum. olan kişiler düşük benlik saygısı genellikle başkalarını övmek, eylemlerinin için özür dileriz. Güçlü kişilikler onlar hoşuna sırf belli bir şekilde hareket edebilir biliyoruz, ya da önemli olduğunu düşünüyorum. Hoşuma çünkü "Ben bunu. Neden İstediğini yapmak zorunda mıyız? "

Tabii ki, bu daha güçlü bir insan olmak için bilmeniz gereken her değildir. Eğer kendi kendine yeterli insan olmaya öğrenmek görüş ve çevrelerindeki insanların beklentilerine bağlı değildir Ancak, bu önemli bir adım sağlayacak, daha mutlu ve daha emin hale gelir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.