MaliBankalar

Güvenlik. Türleri ve kısa bir açıklama

faaliyetlerin ve tesislerin kesinlikle farklı küreleri yatırım yapın. kar için en popüler yerlerinden biri güvenlik gibi bir ekonomik kategoridir. çok zor Onların birçok tipleri, bu konuda yeterli anlamak için. Bu malzemenin kısa süreli açıklamaları ortaya sadece ayarlanır, böylece her kağıt ayrıntılı bir açıklama koyun tek bir sayfada yalnızca mümkün değil.

tanım

sahibinden mülkiyet haklarının varlığını gösterir belgenin bir türüdür - güvenlik gerçeği ile başlayalım. Önemli bir nokta - Geçerli düzenleyici belgeleri belirlenen form ve ayrıntılara zorunlu ve sıkı bağlılık. Bir güvenlik sadece emisyon sonucu olarak görünebilir. Bu süreç bu belgeleri koyarak (doğrudan kendilerine atanan haklara sağlamak için bu belgelerin sahiplerine kesin yükümlülükleri vardır bu makamın, bir tüzel) ihraççının eylemler dizisidir. Sonuç olarak ortaya çıkan tüm konuları düzenleyen Rusya Federasyonu yasası.

Güvenlik. sınıflandırma

Konuda kendine ait bir sınıflandırma olduğunu belirtmek gerekir. Böylece, bağın sürümü (onlar da kamu olabilir), senet, fatura, mevduat sertifikalarının yanı sıra hisse senedi ve diğer menkul çeşitli. Onları işin çoğu bankacılık kurumları tarafından gerçekleştirilir. Farklı sınıflandırma özellikleri vardır söylenmesi gerekir. Örneğin, verilen kişiye göre menkul hepsi, bankacılık, hükümet ayrılır, hem de tüzel kişilerin ihraç. Güvenlik sıklıkla standart formların özel forma dışında yapılır. Bu isim, kayıt tarihi, içermelidir Nominal değeri, tam adını ve verenin, olgunluk yerini ve karşılığında tipini. İkinci nokta, sahibi faiz indirim talebinde bulunabilirler. faiz dışı menkul kıymetler de vardır.

tahviller

Bu konuda başka bir bileşenidir. Onlar kendi ev kredisi sürümü ile herhangi bir kurumsal veya hükümet tarafından çıkarılan borç yükümlülükleri bulunmaktadır. Bir bağ faiz niteliğinde gelirini iddia sahibini hakkı verir.

fatura

Böyle bir isimle Güvenlik koşulsuz varlığına işaret borç yükümlülükleri , sahibine teslim tarihi öngörülen toplamı ile ödeme bankanın.

kontrol

Bu tür yukarıda tartışılmıştır olanlar daha az yaygın değildir. Onun sahibinin belli bir miktar vermek için bir sipariş bankacılık kurumu bulunmaktadır.

mevduat sertifikaları

Onlar da tasarruf denir. Onlar kendi tutucu bankasına tanıtıldı miktarını doğrularım. Buna ek olarak, teminat makbuzu onu daha önce tanımlanan faiz ödediği miktar almak için yatırımcı hakkını teyit etmektedir.

stok

Bu kıymetler işletmeler tarafından verilir, yasal şeklidir - anonim şirketi. Sahibi temettü olarak kar belli bir yüzdesi için başvuru hakkı vardır. Buna ek olarak , pay sahipleri yönetime katılabilir ve aynı zamanda bir bölümünü almak üzere mülkiyet işletme, tasfiye halinde kalacaktır.

Sonuç olarak

Bugüne kadar, hisse (büyük şirketler ve şirketlerin menkul durumunda) fonların en etkin yatırımdır. Onlar bireyler tarafından kolayca elde edilebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.