Haber ve ToplumDoğa

Birkaç bitkiler tehlike altında olarak listelenen biliyorum

(Insanlar dahil) Dünya üzerindeki tüm yaşam yaratıcıları mükemmellik teşkil hakkında kendi fikirlerini olmalıydı. Bana göre, benim mütevazı konumuyla, bu soru biraz daha farklı görünüyor. Öyle bir adam gibi yaratılış taç üzerinde? Omurgasız, sürekli bir şey (gıda arayışı, üreme, kendi türünün öldürülmesi) ile meşgul. Tabii ki, makul ama vücut çok zayıf ve genellikle önerilmez. Bitkilerin - iş olsun. İşte güneş ışığı (fotosentez) enerji üretme kapasitesine sahip olan yaratıkların aynı yerde hep olmak muazzam bir büyüklüğe ulaşması, uzun bir süre (hatta binlerce yıl) canlı vardır.

Çeşitli testler sonucu elde edilen verilere göre, bazı bitkiler hava ve dışarıdan başka elementlerin erişimi olmayan, tamamen bağımsız bir kapalı bir alanda yıl olabilmektedir. Sadece güneş ışığını alma, onlar yaşama uygun ve sürekli onu korumak için kendisi için bir mikro oluşturmak edebiliyoruz. aslında, tehlike altında olarak listelenmiştir Birçok bitki, zorlu koşullarda hayatta kalmak için yeteneği için rekoru kırdı. Sadece bu bile artık insanlarla bir arada yeterli değildir. Rusya, Avustralya, Kazakistan, ABD, Ukrayna ve diğer ülkelerin topraklarında mevcut kurtarmaya çalışıyoruz bitki toplulukları. Ama tehlike olarak, insanlar dikkatsizce davranabilir listelendiği bitkiler bilerek. Pluck nadir çiçekleri (çok güzeller çünkü!) Buketleri, mobilya atölyelerinde (para konuşur) vb için ağaç kesmek için

okyanuslarda ufak yosun için asırlık dev redwoods gelen - Dünyada bitkiler alemi çok geniş ve çeşitli tarafından temsil edilmektedir. Tabii ki, flora temsilcilerinin doğada düşman bir yeri vardır. Ama aralarında baş - onun iş faaliyetleri olan bir adam. böyle yaparak kendimizi öldürmek olduğunu ormanların yok edilmesi ve havayı ve suyu kirleten, biz farkında mısın. Bu nedenle, bir toplum yaratmak, bir şekilde durumu düzeltmeye çalışırken çevrenin korunması Kırmızı Kitabı'nda tehlike altındaki türlerin tanıtılması, ilgili dilekçeleri imzalayarak.

Yakında o yer almıyorsa, hangi cevap daha kolay olacak, tehlike olarak listelendiği bitkiler merak ediyor. tarım, süs ve ev bitkilerinin: kasten insanlık yetiştirerek olanlar. milyarlarca - flora ve doğada yaşayan fauna bütün temsilcileri, sarsmamaya ya da biz çoktur olduğundan, yalnızca daha fazla yere ihtiyacınız bir kişi olarak, ölmek var!

tehlike Yani ne listelenmiş bitkiler? Her kıta böyle türlerin üzücü listesi vardır. En zor endemik kaçmayı - sadece gezegende tek bir yerde bulunan bu türler. Örneğin, ülke çapında ya da bölgesel öneme sahip Kırmızı Kitap listelenen bitkiler vardır. Bunlar arasında: macranthon bayan terlik, Doğu Sibirya keklik Dagan Altay, Corydalis pritsvetnikovaya ve diğerleri anemonoides.

ek olarak tehlike endemik olarak yer almaktadır ve bunlar bitki göz önüne alındığında, bu nadir türler sonucuna varılabilir ve sürekli olarak azaltmaktadır yaşam da çok bitki. Hemen hemen her ülkenin (ve bölgenin hatta herhangi biri) "Kırmızı Kitap" tehlikede bitkilerdir. Ama çiçekler, ağaçlar, çimenler ve çalılar herhangi listelerine dahil bu koruma hiç kırmızı kitap ve devlet bile koruma sağlayabilir (olsa da, son derece önemlidir). O çocukluk insanların bitki dünyayı korumanın önemini fark gereklidir. hatta el ormanda güzel çiçek bozmak veya bir dal koparmak yükselecek vermedi belirleyin. Görünüşe göre, sadece eğitim yardımcı olabilir.

Bu arada, bazı bitki türlerinin kaybetmek günlük olarak devam etmektedir. Ve büyük ihtimalle bu kayıplar telafi için başarısız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.