Uzmana sorun

Anonim şirket, nominal hisse değeri ve kazık

Payların nominal değeri - hisseleri anonim şirketin kurulması satılan hangi orijinal fiyatıdır. Başka bir deyişle, söz konusu hisselerin gösterilir değerdir. Gerçek Onun rehberliği olmadan pay çıkarmaya izin ne kadar gelişmiş ülkelerde sonuçlandı ilişkin kongre nominal değeri dikkati çekiyor, bu hisselerin sadece sayı, dizi ve sınıfı belirtilir.

Nominal değer değiştirilebilir. Gelen vaka artışı zorunluluk be taahhütlü ile uygun yetki konu hisseleri ile yeni nominal değer ve eski hisse senetleri ya da çekilme gelen dolaşım ve sorunun tüm hissedarları var yeni sertifikalar ve paylaşır.

piyasada hakim fiyata - Nominal hisse fiyatı aksine. Ayrıca, piyasa değeri olarak adlandırılır. Yani, bu fiyata hisse alınıp satılır edilir. nominal değer piyasada daha yüksek ise, o zaman sahibi bir prim alır. düşük olursa, o zaman bir indirim denir. Bu maliyetine eşit olan son derece nadir durumlarda. Bu durum par denir.

Bilançoda ise menkul meselesi olan nominal değerleriyle kaydetti. Sonra, bir prim daha sonraki pay satışı ile sonuçlanacaktır ek sermaye. tedbir dikkate almak, her şeyden önemlidir.

hisseleri borsalarda işlem gören varsa, o zaman ABD doları olarak belirlenecek elbette bir fiyata satılacak. Ne zaman üzerinde hisse senedi fiyatı alıntı artabilir veya azalabilir. Genellikle sıvı stokları kolayca kağıt sadece hurda haline gelebilir, böylece komisyoncu sanatı böyle hisselerini satmak ve ekleri kaybetmemek için zamanında yapmaktır olur. Ayrıca, hisselerin değeri artırılabilir, daha sonra komisyoncu iyi kar elde etmek hisse senedi almak için zamanında olmalıdır. Bu iş ciddi riskler içermektedir. Çok para hisse satışı yarar ve yatırımlarını kaybetmek mümkündür.

Buna ek olarak, "nominal değer" madeni paraların değeri için de geçerlidir. Bu durumda, nominal değer müzayedeler ile belirlenir koleksiyoncu değerinden, her şeyden önce de pazarın maliyetinden sadece farklı olacak, ama. Tipik olarak, nominal değeri yatırım paralar kendi değeri bileşime dahil asil metalin ağırlığına bağlıdır, çünkü sık sık, genellikle, saf bir resmi vardır.

Birçok anonim şirketler bu gerçekten ihtiyaç vardır kim Sadece, hisselerini satmak isteyen? öncelikle "mavi fiş" Rusya Federasyonu talep. Paylar arasında OJSC "Gazprom", "Norilsk Nickel", "Lukoil" irade hep be saygı. Bu tür şirketlerin büyük kazıklar Moskova'ya hatta yurt dışına o Ama unutmayın. küçük hissedarların çoğu oy neredeyse ağırlığa sahip olmayacağına inanarak, büyük anonim şirketlerin yatırım yapmak istemiyoruz. Sonuçta, hisse stokunun nominal değeri büyük önem vardır. Ağırlık daha, yüzde kadar büyük olur. Ama, buna göre, şirketin daha fazla değer, daha fazla kontrol ilgi olacaktır.

ilgi ve anonim şirket ve hukuk hissedarları korumak amacıyla bir kişi tarafından kontrol sahibi hisseleri satın önünde ciddi bir engel oluşturur. Genel toplantının tüm kararların bir kişinin kararları ile belirlenecektir gibi küçük hissedarların elinde hisse önemli bir oranının konsantrasyonu, menkul edinimi için bir uyarıcı mahrum edebilir.

Maksimum toplam nominal değeri belirlenebilir Şirketin Şartı, maksimum hisse sayısı, hissedar başına oyların sayısı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.