FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Buhar nedir? buhar türleri

Bu makalede, bir çift vardır ve ne tür bunun nasıl kullandığını açıklar buhar sanayi ve günlük yaşamda.

fizik

dünyanın aygıtını ve süreçlerin bazı belirlenmesine yardımcı temel bilimler, biri bir fizikçi. Etrafımızda her saniye ilginç reaksiyonlar çok zaman alır. Birçoğu için uzun alışık edilmiştir ve ödemezseniz onlara odaklanın. Dahası, günlük yaşamda, birkaç kişi güneşin yakıcı niteliği ve iklim üzerinde büyük bir etkisi vardır su buharı, bir örnek üzerinde düşünelim. Ve yukarıda açıklanan işlemler oldukça iyi, biz hala ne çiftinin soru düşünün çalışılmıştır edelim. Bu arada, bu kaynama ya da sadece bir sonucu olarak oluşturulabilir suyun buharlaşması, sırayla, aynı zamanda, farklı maddelerden, diğer reaksiyonlar, ancak her şeyin.

tanım

Ferry, maddenin bir gaz durumuna denir onun faz maddenin farklı agrega devletleri ile denge içinde olması şarttır. yoğunlaştırma - buhar olarak adlandırılan buharlaşma ve ters işlem vardır ve bunun bir sonucu olarak işlemin kendisi,. Şimdi biz neyi çiftler biliyoruz. Bu arada, genellikle kelimenin anıldığında "buhar" hemen hemen her zaman insanlar yukarıda da belirtildiği gibi bir yığılma devlet birçok madde alabilir olduğunu, ancak sıradan sudan elde edilir çifti anlamına edilir.

Buna ek olarak, iki ana gruba ayrılır ayırt: doymuş ve doymamış olabilir. Bununla birlikte, bu tanımlamalar, sadece kimyasal olarak saf olan maddeler ile ilgili olarak geçerlidir. Bize daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Doymamış buhar nelerdir?

o bir denge elde edemedi Yani onu aramak, o şekillendirildiği sıvı ile ilgili olarak dinamik çağırdı. Çoğu zaman, böyle bir tanım yanlış termodinamik ile karıştırılmaktadır. Biz doymuş, doymamış buhar basıncını karşılaştırmak, bu her zaman daha düşük bir değere sahip olacaktır.

sıvı yüzeyi doymamış buhar, daha hızlı bir şekilde oluşumu ilerledikçe sürecini görünür ve ters işlem hakim olduğunda (dediğimiz gibi, yoğunlaşma olarak adlandırılır). Bunun bir sonucu olarak, sıvı yavaş yavaş daha küçük hale gelmektedir.

Şimdi ne düşünün buharı doymuş.

doymuş buhar

Doymuş buhar o alındı ve bu sıvı ile dinamik bir denge elde etmek mümkün olduğu durumda adı verilir. Basitçe söylemek gerekirse, bu durumda, buharlaşma yoğunlaşabilir eşittir ve sıvının bir doymamış buhar miktarı ile durumun aksine değişmeden kalabilir. Şimdi neyi çiftler ve formların biliyoruz.

örneğin, sıvı ile denge içinde buhar sıkıştırmak için, o zaman denge yavaş yavaş kaybolur, ve yoğunlaşma nedeniyle dinamik denge yeniden geri gaz halindeki maddenin yoğunluktaki değişiklikler uzun daha kuvvetli hale gelir.

sıvının tipine bağlı olarak, buhar ile dinamik bir denge yoğunluğuna farklı değerleri için gösterilmiştir. Bu, tüm maddelerin farklı efekt moleküller arası cazibe sahip olmasından kaynaklanmaktadır.

su buharı

Ve yine de, en sık kelime insanlar gazlı devlet her zamanki su anlıyoruz. renk, koku olmaması ve suyun dışında, aslında, onu almak: Eğer ansiklopedide bakarsanız, çiftler tanımlayan ana karakteristiklerini bulabilirsiniz.

Tüm sahip sürekli pişirme veya yağmur sonra sıcak asfalt nemin buharlaştırılması için kaynar su olup, bu fark. Eğer düşünmek ve endüstriyel ve teknolojik devrimin zamanları hatırlıyorum Ama eğer bir kişinin hayatında büyük bir fark, bir çift var olduğu açıktır. Bu fenomenin fizik olmasıdır su gaz halinde olan bir sıvı orijinal formuna göre on kat daha fazla bir hacim işgal etmektedir. Onun zamanında bu gözlem teknolojisinin gelişimine ivme kazandırıldı olduğunu.

Her şey birinci ile başladı buhar makinesinin, daha sonra 'kendinden tahrikli' arabaları böyle motorları ile araç deyişiyle. Ama bu arabalar çok uzun düşük hız ve düşük taşıma vardı çalışma şartı getiriliyor. buhar motorları buluşa sadece değişti.

Buna ek olarak, su da iyi bir ısı transfer ortamı ve birçok soğutma sistemlerinde kullanılan ve devre bunları kapatılmadığında, sonuç çiftleri görüntülenir. Günümüzde, bazen özellikle buhar türbini jeneratörü döndürmek ilkel motorları ve nükleer santraller, bir gaz haline getirildi, ancak dpzhe edilir.

Çok değerli suyu ve iklimi buharlaştı. Sıcaklık çok düşük buhar yoğunlaşır ve yağmur şeklinde toprak yüzeyine düşen bir yüksekliğe tırmanma. çok benzer ve kar var.

Eh, sonunda, pişmiş diyetin bir çift ve sağlıklı yiyecek.

buharın gerekli koşullar toprak yüzeyi üzerinde bir sis teşkil etmesi durumunda.

Şimdi neyi çiftler biliyoruz ve bunun nasıl.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.