Sanat ve EğlenceLiteratür

Hayatı ve Çehov eseri. Çehov en iyi eserleri

Bu yazıda tanıtacağım Çehov, hayatı ve çalışmaları büyük Rus yazar ve oyun yazarı. Seni ondan Anton Pavlovich, ölümsüz eserlerin yaratıcısının kimliği ve karakteri yaratıcı mirasının özgün bir yazar olarak onun oluşumu oluyor nasıl öğreneceksiniz. hayatı ve Çehov eseri onun biyografisine tanımlamaya yetmez.

yazarın ilk yılları

Anton Chekhov Taganrog doğdu. Babası Chehov Pavel Georgievich, bir tüccar üçüncü lonca girer oldu. Anne adı Eugenia Yakovlevna oldu. Bu Taganrog katedral kilise siciline kaydedilir.

Çehov kardeşler ve kendisi anılarına göre, yetiştirme ailede katıydı. O, klasik okulda genç yazar okudu babasına Bakkalda kız ve erkek kardeşleri ile yardımcı oldu ve ayrıca Pavlom Georgievichem tarafından düzenlenen koro, konser verdi. babasına göre, dükkanda Anton tüm çocukların en vicdani Durum böyleyken, en sık katip rolü içinde buldu, master gözü gerekli. Çeşitli insan tipleri, konuşmalar, karakterlerin gelecek yazar yaşayan galerinin önünde geçti. O hayatta, karşılıklar çatışmanın çeşitli kasıtsız bir tanık oldu. Bütün bunlar insanların Anton Pavlovich erken gelişmiş bilgi, o hızla olgunlaşmış olmasına katkıda bulunmuştur.

Moskova'ya Hareketli

Baba, 1876 yılında iflas ailesi ve yerleşmiş alacaklılar, gelen Moskova'ya kaçtı. Yaşlı oğulları Nicholas ve Alexander, sermaye daha erken okumaya gittim. Anton Ancak lise bitirmek için Taganrog kalmıştır. Hatta aile için Moskova para gönderilen dersleri, vererek hayatını kazandı. Yani Çehov bağımsız yaşam ve çalışma başlar. Eğitim süresince dram "Babasız" okul (vodvil şarkıları) "tavuk seslendirdi Ne" adlı çalışmasında, yanı sıra pek çok kısa çizgi eserlerde oluşturuldu.

Üniversitesi'nde incelenmesi

1884 yıl 1879 döneminde hayat ve yıla göre Çehov eseri, aşağıdaki olaylardan ile temsil edilmektedir. Şu anda, yazar Moskova Üniversitesi'nde bir öğrenci oldu, o Tıp Fakültesi girdi.

Aynı zamanda o, çeşitli karikatür dergilerinde Skeç, taklitleri, şakalar kısa yayınlanan ( "Saat", "Dragonfly", "Fragmanlar") farklı takma adlarla (babamın kardeşi bir dalak Olmayan Adam, Antosha Chehonte, Purselepetantov). yazdırılan ilk eserler - "bilim adamı komşusuna Mektup" başlıklı bir parodi "en yaygın nedir ..." Her iki eser 1880 yılında yayınlanmıştır. 4 yıl sonra görünür ilk kitap 1886 yılında, daha sonra kısa öyküler yazar, "Melpomene Masallar" - "Motley Hikayeleri" 1887 yılında - "alacakaranlıkta", 1890 yılında - "Kasvetli insanlar"

okuyucular ve eleştirmenler ilk tanıma

Hemen Çehov Rus eleştirmenlerden tanınması gelmedi ama okuyucularla başarı, o çok daha erken satın aldı. Ve bu eleştirmenler anlayabiliriz. Bu belirsiz anlatıcı çağrısında gibi, ne amaçla Çehov, ne diyor. o vaaz çok sıradışı reddi iken o geleneksel olarak Rus klasiklerinin eserlerinde oldu gibi, arzu, literatürde ( "Ne?", "Kim suçlu?") "büyük" sorunları çözmek için. Ancak, birkaç yıl 1887 yılında bir yazar olarak geliştirildikten sonra ilk, "alacakaranlıkta" prestijli Puşkin Ödülü başlıklı kısa öyküler koleksiyonu için Çehov. Bu bir yazar olarak değil sadece kendisine ait bir tanıma değil, aynı zamanda Chekhov yaptığı bir tür oldu. çağdaşlarının çoğu kendileri hakkında anlatı hikayeleri, hayatlarının olarak algılanmaktadır. Chukovsky, örneğin, Tolstoy'un her şeyi bilen görünüyordu, ama onun kitapları başkası hakkında vardı, ancak kendi blog okursanız Çehov'un hikaye "My Life", okumaya, bu konuda sanki yazılır söyledi.

Tıbbi uygulama ve eserlerinde onun yansıması

1884 yılında ilçe hekim atandı, Çehov'un tıbbi işinde dahil oldu.

Nisan ayından Aralık 1890 yazar, Sakhalin adasında oldu o zaman Anton ağır işlerde hizmet çağdaşlarının yeri oldu. Bu "insanlar gidiyor.", Çehov bir sivil eylemdi Anton Pavlovich "Sakhalin Adası" adlı bir kitapta (yaratılış yıl - 1893-1894) sürgün ve ağır iş koşullarında akan insanların yaşam araştırmacı olarak görev yapmıştır. O zamandan beri, Çehov kendisi sözler, eserlerinin tüm "prosahalineno" oldu. Örneğin, "Sürgünde" "Chamber №6" nin hikayeleri (hem 1892 yılında yazılmış) adayı ziyaret deneyim yansıtmak için. Önemli ölçüde yolculuk devlet sağlık yazar kötüleşti, o Verem süreci yükseltilmiş bulunmaktadır.

Melikhovo taşıma

Çehov hayatı ve çalışmaları, biz tarif bunlardan biyografi bir özetini Melikhovo oluyor edilmiştir. 1892 yılında Çekler Moskova yakınlarındaki emlak satın aldı. Bu kitapta eserlerini yarattı, aynı zamanda köylüler, çocuklarının çeşitli okullar, tıp merkezi keşfetti kıtlık tarafından kaplıydı ili gitti ve aynı zamanda nüfus sayımı katılan tedavi edilmezse sadece. 1898 yılına kadar bu malikane Çehov hayatı ve çalışma idi. Onlar eser kaleme alınmıştır , "Rothschild'in Fiddle" , "Çekirge", "Martı" Edebiyat Öğretmeni "" Vanya Dayı "ve diğerleri.

A. P. Chehov: Yalta hayatı, yaratıcılık ve başarı

1898 yılında yazar Yalta taşındı. Orada ev inşa üzerindeki toprak parçasını satın aldı. Anton Pavlovich Maxim Gorky, Lev Nikolaevich Tolstoy, Aleksandr Ivanovich Kuprin Ivan Alekseevich Bunin, Isaak Ilich Levitan gibi ünlü çağdaşları ziyaret ettiler ziyaret ediyor.

Geç 1880'lerde Çekler böyle "Goblin", "Smith", "Düğün" ve vodvil "Jubilee", "Ayı". olarak tiyatro için birçok parça yarattı

1896 yılında, değil, seyirci ve aktörleri anlaşılan en tanınmış bugün, onun çalış birinin bir başarısızlık yaşadı - "Martı" Ancak iki yıl sonra, yeni sahne sanatları sembolü haline Moskova Sanat Tiyatrosu tarafından sahnelenen büyük bir başarı oldu. Yakından Çehov hayatı ve çalışmaları bu zamanda tiyatro ile ilişkili. Moskova Sanat Tiyatrosu'nda koymak yazar iyi işler, "Vanya Dayı" (1898), "Üç Kızkardeş" (1901) ve "The Cherry Orchard" (1904). Onlar dünya çapında tiyatro yapımlarında olay yerinden ayrılmayan beri.

Anton Pavlovich 1900 yılında belles-lettres bir akademisyen seçildi, ancak Gorki Akademisi seçim kral kararıyla geçersiz sayıldı beri, (birlikte Vladimir Korolenko ile birlikte) 1902 yılında o başlık vazgeçti.

son yıllar

1901 yılında Çekler Moskova Sanat Tiyatrosu'nda oynanan O. L. Knipper, bir oyuncu, evlenmek. Onun sağlık durumunun kötüye olarak Üç yıl sonra, yazar tedavisi için çare Badenweiler, Almanya, devam ediyor. İşte o 2 Haziran (- 15 Haziran Yeni Stil) öldü. Anton Pavlovich Chehov Moskova, Novodevichy mezarlığında toprağa verildi.

Ne Çehov biyografisini öğrenebilirim?

Çehov Öğretici biyografisi: kendisi kadar getirdi adam. Onun sözleri: "Biz Kendini yetiştirmek zorundayız." Genç bir yazar bize bilinmektedir Çehov, değildi gibi. eşi olduğunu Anton yumuşak uyumlu karakterini bildirdi, o ona o aslında doğayı anlattı onun öfkelisin ve keskin, ama kendileri kabul Çehov gibi düzgün bir adam erimesi için uygun değil, geri tutmak için kullanıldı.

yazarın Yaşam ve çalışma yakından bağlantılı. O eserlerinde yazdığı Ne yazar kendi hayatlarını ispat etmeye çalıştı. Onun biyografisi ve yazar bir yumuşaklık ve incelik geliştirmek, Öfkelenirsem ve edepsizlik bastırmak başardı, böylece öğretici Ancak zamanın yazarların hiçbiri yoktu. Bu eserinde yansır. Erken Çehov (parodi ve hiciv makalesi) ve Çehov dönemi 1890 arasındaki fark önemli ölçüde: onun yaratılış zaman duygu ve düşüncelerle, haysiyet bakımından asalet, klasik itidal ve doğruluğu bulduk. Yakından Çehov yaşamını ve çalışmalarını iç içe.

o 23 Catherine Yunoshevoy yaşına ithaf Favori şiirler, onun sınıf arkadaşı ( "son veda"), bir yıl sonra o, hikayesinde getirdi "Ey kadınlar, kadınlar! .." beceriksiz crambo örneği olarak.

Çehov dönüşümü bile incelik ve derin cömertlikle sanatsız, tipik Rus özellikleri kombine yazar görünümünde, tecelli.

Hayatı ve çalışma tanımlamakta olduğumuz Anton Pavlovich Chehov, çok mütevazı düşünceli ve çalışkan bir insandı. O işlerinde estetik, etik hakkında bir "hayat öğretmen" olarak adlandırılan ve kaçınılması direkt konuşma değildi. Ama eğitim değeri yüceltici kitaplarının herhangi tutkulu vaazlar etkisi yukarıda (tabii olmaya devam etmektedir ve) idi. İnce, düşünceli, Çehov - Bu sıradanlık, kabalık, ama cesaret ve inatçılığına Tavizsiz tutum yazar onun özeldi.

LN Tolstoy "hayatın sanatçı." Anton Pavlovich denilen Bu belirlenmesinde iki anlamları vardır: "sanatçı" değil sadece anlamına gelen "kelimelerinin ustası." Çekler ahlaki teoremin bir kanıtı olarak ilk son dakika onu inşa etmek, kendi hayatını çekti.

Çehov'un öyküleri Özellikleri

Dediğimiz gibi, kısaca bu makalede tanıtacak olan Çehov, deneme ve yaratıcı yaşam gibi bu çok yönlü yazar erken hikayeleri 1888 sonrasında yazılı diğerlerinden çok farklıdır. Bu dönüm noktası tesadüfen söz edilmiştir - biz yazar ilgilenen çalışmalarında bir dönüm noktası olarak kabul edilir. Erken hikayelerinde ( "Kalın ve ince" ve diğerleri "memuru, ölüm".) Tüm çizgi elemanı üzerinde hakimdir. yazarın Fantezi, Purselepetantovym kendisini arayarak, Antosha Chekhonte vd., parlak ve beklenmedik komik hikayeler, resimler, temalar içinde tükenmez ve zengin oldu. O hayatlarında onları gözlemlemek mümkün oldu.

Yani 1890 sunulan hikayeler tondur. onlar büyük ölçüde felsefi, onların şüphe, üzüntü, pişmanlık yazar hakim. Çehov sonraki eserlerinde farklı poetika, bir hiciv hikayeleri olarak bu yarattıkları tanımlayan türünde ifade edilir.

Aslında, görünüşe göre basit işleri olmayan bitkinlik, suskunluk duygusu kalır, karmaşıktır. yazarın pozisyonu onları vurguladı değildir. tonu genellikle - lirik bir ironi. Bir kişinin güzel, mükemmel bir hayat hatırlatır içine üzücü bir gülümseme yazar görünüyor ile olması gerektiği şekilde. Çehov için en önemli şey - okuyucuların ahlaki bilincinde uyanış ve dünya ve erkek, edebiyat ve hayat hakkında fikirlerini empoze değil.

Çehov'un drama Özellikleri

Çehov özel dramaturjik diliyle, kendi tiyatrosunu yarattı. Hemen çağdaşlarının Çehov tarafından anlaşılmadı. Onun çalış birçok beceriksizce bulanık afiş tasarımı ile düzensiz Gerilmiş diyaloglarla, hareket eksikliği ile, yapılan tiyatro, vb .. Örneğin, Maxim Gorky "The Cherry Orchard" nin yazdığı gibiydi değildir, o yeşil araç fonksiyonu için seyirci özlemi getiriyor bilinmeyen. Çehov Tiyatrosu ruh yaratıldı: yarım ton, imalarla "akıntı" (Nemirovich Danchenko) için - büyük ölçüde 20. yüzyılda dramatik arayışı tahmin.

Çehov'un drama kronotop

Anton Pavlovich 19. yüzyılın klasik Rus edebiyatının karakteristik kronotop kavramını (zaman ve uzay), genişletilmiş. merkezde öncüllerinden eserlerinde büyük ölçüde aristokrat malikane, köylüler ve asaletini Rusya sağlandı. Ve Çehov gelen kentsel tutum ile bir kentsel kişinin eseri haline getirdi. Kronotop Çehov - şehrin bir zaman-mekan. Ben istemem sosyal statü, değil coğrafya ve psikoloji, insanın kent hissi.

gündelik, esasen unheroic - Çehov ve insan ve hayat görüntünün kendi konseptini geliştirdi. eserlerinde hiçbir keskin çatışmalar, mücadeleler, çatışmalar vardır. Bazen hiçbir şey onlara olur gibi görünüyor. Hareket başka bir olaydan ve ruh gelen ruh değildir.

ima ilişkin genel bir fikir, genel ruh halini oluşturmak için gerekli olan sembolik şiirsel melodik çokanlamlı dil oyunları,,,,.

Değer yaratma Çehov

  • "Sakhalin Adası" denir kitap yazarın modern çağın sanatsal bir belge idi.
  • Çehov, modern trajikomedi başlangıçlar başladı.
  • çalışmada kısa kurmaca türlerin her çeşit ulusal edebiyatının en iyi örneklerini sunar.
  • Çehov'un dramaturji dünyasında Rus edebiyatının arama kartı bir tür haline gelmiştir.
  • Çehov bize bıraktı çağrı: "şahsen Kendine iyi bak!" - Ölümsüz.
  • Bu yazar bir yazar ve oyun yazarı, aynı zamanda şair sadece oldu. Okulda öğretim yıllarında yazılı şiirler, hayatını yansıtmaktadır.

  • Ve Çehov, onsekizinci hacim bulunabilir en iyi şiir "Bütün Eserleri ve Mektupları" ve onun biyografi çalışması oldukça dikkat çekici.
  • Bu yazarın sanatsal buluşlar kuvvetle 20. yüzyılın tiyatro ve edebiyat etkiledi. Birçok dile çevrilen dramatik eserler kaçınılmaz dünya çapında tiyatro repertuarında yer başladı.
  • Bu yazar anlamlı hikayenin türün gelişimini etkileyen, edebiyat yeni hamle oluşturmak başardı. yenilik sonra James Joyce ve diğer yazarlar modernistleri tarafından çekildiği bilinç, kabul, sözde akışının kullanılmasıdır.
  • Çehov aksiyon, geniş görüşlü, iyi umutlarına susuzluk mahrum açıkça ilin sokakta bize insanın görüntüsünü gösterdi Rus edebiyatında, ilk oldu. Başka gibi, yazar açıkça toplum ve birey için tehlikeli philistinism (hikayeleri "Edebiyat Öğretmeni", "Ionich") ne kadar gösterdi.

Böylece, genel olarak Çehov yaşamını ve çalışmalarını sundular. en iyi ve en ilginç ve öğretici, sizin için seçtik. Biz tavsiye Ancak diğer kaynakları kullanırız. Çehov hayatı ve çalışma size daha fazla ayrıntı istiyorsanız keşfedebilirsiniz uzanır. Bu yazar tarafından yazılmış kitaplar, şimdi büyük bir çeşitlilik vardır. O bu büyük yazarın çağdaşlarının anılarını sunuyor 1986 yılında oluşturulan onun 1972 Schatsem V. Danilova S. ve diğerleri yayımlanan eşi, hem de sert Gitovicha N. I., ile Anton Pavlovich ait yazışmaları okumak için ilginçtir. Çehov hayatı ve çalışmaları Kronoloji bu ve diğer kaynaklar için bir destek ile tamamlanabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.