Gıda ve içecekAna yemek

Gıda hakkında ilginç gerçekler: çorba, suşi, dondurma

Her kişinin günlük yaşam yemek olmadan hayal edilemez. Bu ürünün resmini değişiyor yiyecek ve içeceklerin ilgili bazı ilginç gerçekler var neden çok sık meraklı bilmek tüketicilerden ve eğer olduğunu. Tabi ki var. onlara bu makalede ele alınacak.

Dondurmaya merak

Muhtemelen dünyada dondurma sevmiyorum az insan vardır. Bu tedavi - lezzetli bir ürün değil, aynı zamanda yaz sıcağında serin yardımcı olduğu çok değerli bir sadece. İstatistiklere göre, tüm dünyada her saniye farklı türler ve dondurma yaklaşık 100 kilo tüketilen.

gıda hakkında ilginç gerçekler, dondurulmuş özellikle Guinness Dünya Rekorları açısından söylenmelidir. Yani, Mirco Della Vecchia, en yüksek korna üretilen dünya çapında ünlü. Gofret fincan yüksekliği 3 m idi. Bitmiş tatlılar ağırlığı 70 kg olmuştur.

dondurma ve lezzetler sunan başına maliyet açısından söyleyebilir dahil gıda ile ilgili diğer ilginç gerçekler. 1000 dolar - Bugüne kadar azami fiyat dondurma için sabit. Tadı çok pahalı kısmı sadece Serendipity denilen New York'taki tek restoranda olabilir. elmas ile süslenmiş altın kaşıkla sunulan müşterilere dondurma yemekten için o kimse kurumdan hediye olarak bir alabiliriz.

Borş hakkında ilginç

Rusya, Ukrayna, Polonya ve Romanya: dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi bu sıcak yemek. Gıda ve Borş hakkında ilginç gerçekler internet kullanıcılarının kısmında hakiki merakı olduğunu. Bu Kökeni böylece sevdiği yemek hala bilinmemektedir aslında, kaynaklanmaktadır. Ukrayna çorbası, ardından XIV-XV yüzyıllarda sadece geldi nüfusunun günlük beslenmesinde girdi.

Çorba çıktı olarak 2005 yılında, 300 yıl beri kutlanan inanılmaktadır. Bu ilk yemek için gerekli malzemeler - O patates ve domates hakkında bilgi yoktu bile önce çeşitli tariflerde pişirme başladı.

suşi hakkında ilginç

suşi - Japon gıda bahsetmeden gıda hakkında ilginç gerçekler hayal etmek imkansızdır. İlk ilginç gerçek Japonya'da suşi sadece erkekler katılmak gerçeği ile bağlantılıdır. sebebi nedir? Ve aslında insanlığın güçlü yarısında temsilcileri kadınlara göre daha düşük vücut ısısı olduğunu. Bildiğiniz gibi bir ateş gibi teknoloji imalat ihlali varsa, suşi kalitesinin tadı, değişebilir.

1993 yılında Japonya'da uzun rulo hazırlanması için yeni bir rekor oldu. Uzunluğu fazla 1 km uzaklıktadır. bunun hazırlanması Aşırı 600 kişi üzerinde istihdam.

gıda hakkında ilginç gerçekler suşi mitleri dağıtmak için yardımcı olur. Özellikle, Wasabi restoranlarında servis unutulmamalıdır - Geleneksel karaturp renkli boya ve baharat başkası değildir.

"Coca-Cola" ile ilgili bazı gerçekler

"Coca-Cola" - "McDonald" gıda hakkında ilginç gerçekleri ortaya çıkaracak çok ziyaretçi kurumun favori içeceği özellikle dikkat edilmelidir. Başlangıçta, içecek gazlı değildi ve güçlü tembellik yaratıcının biri oldu - Willie Veneylba.

Bir sabah, bir adam tıp onu sağlamak için, bir kalıntı acı oldu Will geldi. Eczacı çıkamayacak kadar tembel musluk şurubu seyreltmek için ve o hemen yakınında durdu "Coca-Cola" ve soda, karıştırmak karar verdi. kokteyl sonuçları tüm beklentileri aştı. satılan içecek "Coca-Cola" sadece soda ile müdahale etmeye başladı yerde bir süre sonra.

Ben tuz merak

her çocuğun bildiği için çocuklar için gıda hakkında ilginç gerçekler, tuz hakkında ilginç bilgiler bulunabilir. Sol - yemek pişirmek için kullanılan bir çeşni değil, aynı zamanda evde vazgeçilmez bir ürün değil adildir. efsane hiçbir yaratık konforları, yenidoğan temizlik kullanılan tuz oradayken, onu, kabileler ve ulusları sahip olduğundan. Bu süreç "tuzlama" dı. Bu ürünle çocuğu duş, biz hastalığı riskini azaltmak kötü ruhlar ve şeytanlar etkisini azaltmak için çalıştı.

Tuz zamanımızda değerlidir ve geçmişte onurlandırıldı. Örneğin, eski Roma'da, her misafir baharat bir avuç vererek evin eşik kademeli kim. Bu gerçek kabul, dostluk ve saygı sembolü olarak kabul edildi. Tarihin ortaçağ döneminde, bu ürünün en çok, pahalı ona değiştirildi değerli şeyler oldu.

Şeker merak

tarihsel referanslara göre, şeker kamışı 323 yılında Büyük İskender'den tarafından keşfedildi MÖ. Ancak, yeni dünyadaki kullanımı ünlü Columbus keşfinden sonra, sadece XV yüzyılda başladı. pancar - 1747 yılında yılbaşı şeker zengin bir kaynağı üzerinde çalışılmıştır. Bu kuzey bölgelerinde hediyeler coğrafi dağılımı, hem de üretim alanlarında artış ile sonuçlanmıştır.

Şeker hakkında ilginç bir gerçek bu güne kadar Afrika'nın insanlar yaraların sarılmasına izin veren bir araç olarak kullanmalarıdır. Bunu yapmak için, dezenfeksiyon katkıda bulunmak ve çizikler ve kesikler uzatmak gereken bir şeker sosu, empoze.

Sonuç olarak, belirtmek gerekir çilek maddenin limon şeker miktarı birkaç kez içeriğiyle. 2001 yılında, çalışma açık alanda lezzetleri parçacıkları bulmuştu. Bu XXI yüzyılın ilk on yılın en tuhaf bilimsel keşifler biridir. O konuda, ne kadar korkunç bilimsel Cevap yine yok çünkü malzeme Dünya'nın dışında, sadece, tahmin edebilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.