Gıda ve içecekAna yemek

Şekerler ve özellikleri

Bildiğimiz kadarıyla tüm ürüne Yani tanıdık aslında olmayabilir. birçok yönden farklılık şekerlerin farklı türleri vardır. hammadde, renk, görünüş veya tatlı ürünün kıvamı: aşağıdaki kriterlere dayanmaktadır ayrı sınıflandırma, hatta yoktur. Fırsatları Sonra okumaya devam edin!

tatlı küçük aile

Tabii ki, en ünlü ve en yaygın beyaz toz şeker veya toz şeker. İkinci sırada rafine ürünleri klasik versiyonu - pütürlü. Bu iki tür ve mağaza raflarında en sık bulunan ve aynı zamanda ev ve yemek yapımında kullanılır. Topak ve toz şeker işlenmesi ile elde edilen şeker pancarı.

de vardır esmer şeker, genellikle mağaza raflarında bulunamadı. Onun hakkında bilgiler biraz, bu nedenle sıradan alıcılar ürün üzerinde her zamanki bir varyasyonu olan çok şüphelidir. şeker çeşitli türleri ve tatlı küçük bir ailenin her temsilcisi ile daha iyi tanımak gerekir.

toz şeker

Ayrıca çok çeşitli vardır çeşitleri olan şeker, olarak da bilinir. o kadar kolay değildir bulmak için serbest piyasada - Ancak, bu ürünü en çok profesyonel pişirme bulunur, lezzetli tatlılar hazırlamak için kullanılır. Toz şeker kendilerini doğrudan granülleri büyüklüğü esas olarak farklılık gösterir. amacı ve kullanım alanında - Buna ek olarak, şekerlerin tipleri ve bunların özellikleri başka bir sınıflandırma temelini oluşturur.

Her ev saharovedy uzmanlar bulunabilir en yaygın şeker, Düzenli Şeker diyoruz. Bu ürünün yemek kitaplarında bulunan tarifleri çoğunluğu için gerekli olmasıdır. Bu tatlılar çok çeşitli hazırlamak için hostes kullanmak bu türüdür. Aslında, bu şekerleme ve mutfak alanında kullanıma uygun olan mükemmel bir üründür. Düzenli şeker ve gıda işletmeleri buldum.

Şekerler ve özellikleri, daha önce belirtildiği gibi, ürünün kullanım kapsamı dayanan sınıflandırma, yaratılmasına yol açtı. Yani, genellikle mağaza raflarında bulunmayan sıradışı çeşitleri hakkında da bilgi almak için gereklidir.

şekerleme çeşitleri

Şu anda, şekerleme ve mutfak küre özel bir yol ile geliştirdi. Ve nedeniyle maddeler eşsiz türe gıdanın genelde özel lezzeti kullandı. Örneğin, yaygın mesleki alanda kullanılan şekerlerin belli tipleri vardır:

  • Meyve şekeri profesyonel aşçılar ve pastacılık arasında büyük rağbet görmektedir. Bir daha homojen kristaller ve tat özelliklerinin tüm madde. Ürün en sık jöle ve pudingler, jelatin ve toz meyve içeceği her türlü yapımında kullanılır. Daha homojen bir yapı ürünün fraksiyonları meyve şekeri Kuru karışım için ideal bir madde olduğunu anlamına gelir alt razı izin vermez.
  • şeker pişirme daha ince ve analog meyve göre düzgün kristaller farklıdır. Ürün adı ikna edici kullanım kendi alanında söz eder. Baker'ın şeker profesyoneller için özel olarak üretilmektedir. Bu ticari olarak mevcut olmadığı anlamına gelir.
  • şekere benzer, ancak ondan hala farklı Ultrafine şeker şey. Yaygın narin dokusu merengleri ve kek yapımında kullanılan. Bu ürün hızla farklı sıcaklıklarda çözebildiği beri, içecek tatlandırma çeşitli için kullanılır.
  • Pudra şekeri. toz şeker tümü için olağan bir başka çeşididir. Buna karşılık, şekerleme tozu öğütme dayanmaktadır kendi sınıflandırma vardır.

her şeyden çeşitleri yanı sıra, aynı zamanda kaba şeker vardır. Anlaşılacağı gibi, geleneksel bir üründe daha Bu durumda, kristal boyutu. Bu tatlılar için çeşitli şekerleme tatlılar, likör ve Topingler hazırlanmasında en sık kullanılır. Büyük kristalleri, bir özelliğe farklıdır - bunlar glikoz ve früktoz olarak ayrıştırılması yüksek sıcaklıklara maruz kaldığı zaman bile.

kahverengi sınıflarda

Türlere kahverengi kristaller büyük bir çeşitlilik vardır ve temel fark, melas konsantrasyonunda yer alır -, miktarı ve temel gölge şekerleme bileşeni tespit madde. hammadde tipleri kahverengi şeker ayırt ve dışına almak şeker kamışı buharlaştırma ekstre şurup ile.

Bir belirgin veya zorlukla fark kahverengi gölge kristallerin Varyasyonları büyük bir çeşitlilik söz konusudur. Ancak, dikkat şekerleme ve aşçılık alanında uygulanmış olan çok dikkat çekici çeşitleri dikkat edilmelidir:

Derin kahverengi açık kahverengi arasında değişir 1. Doğrudan kendisi kahverengi şeker, renk. Çeşitli soslar, tatlı pasta ve sır hazırlanması için kullanılır.

2. gerçekten eşsiz şekerler, ikna edici onların belirgin özellikler göstermektedir ki fotoğrafları vardır. pancarı ve şeker kamışı bile en popüler çeşitleri kendi özellikleri ve özelliklere sahiptir. Örneğin, şeker pancarından elde edilen geleneksel bir ürünün, kristal beyaz ve sarı renkte olabilir. Her şey arınma derecesine bağlıdır.

Meksika tonları

  • Turbinado yaygın içecekler ve şekerleme başyapıtlarından hazırlanmasını tatlandırmak için kullanılan. kahverengi tonları için hafif kahverengi arasında değişir bir renk nispeten küçük kristaller mi. Bu pekmez hassas bir kokusu vardır.
  • Muskovado. Özünde en sık kahverengi şeker kamışı olduğu. koyu kahverengi tonu ve pekmez yüksek içeriği ile karakterize. yaygın olarak, hamur işleri, alkolsüz içecekler ve tatlılar çeşitli için kullanılan yeterli yapışkan bir ürün. Muskovado sayısız soslar ve barbekü hazırlanması için vazgeçilmez bir bileşenidir.
  • Demerara. Bu çeşitlilik önceki türlerle ortak sahiptir. Öncelikle şeker esmer muskovado aynı nemli bir dokuya ve pekmez büyük miktarda zengin tat farklıdır içerir. temel pişirme madde Bu tür yaygın çay veya kahve münhasır rafine üretim hattının hazırlanması için kullanılan. Çok popüler bu çeşitlilik Mağribi mutfağında sahiptir.

şekerler ve bunların farkı Benzersiz türleri

Hindistan'da, Nepal, Pakistan ve Sri Lanka çok popüler palmiye şekerdir. Ürün hindistan cevizi, hurma veya palmiye şarap, hem de şeker kamışı ve Arengo elde edilen. Onun tonları açık kahverengiden kahverengiye kadar değişir. Pekmez belirgin toprak tadı farklıdır. Palmiye şeker yaygın pişirme gurme soslar, çorbalar, tatlılar, ve diğer geleneksel yemekler için kullanılır.

Meksika şeker - Piloncilo - yaygın ulusal mutfağının çeşitli yemekler pişirmek için kullanılır. Ürün genellikle bunun benzerleri gibi gevşek formda, hem de küçük piramitler veya direklere oluşmaz (bu arada, bu tatlı ürünün adı neden budur). Pilonchilo belirgin dumanlı ve anason aroması farklıdır ve dikkatle Meksika şeker tadı, sen pekmez güçlü lezzet hissedebilirsiniz.

şeker ürünleri

Modern mutfak ve şekerleme endüstrisinde şeker veya rafine şeker özel türlerini sadece buluşuyor. Ayrıca şeker türleri isnat edilebilir tatlı ürünler, belirli türlerde de vardır.

Yani, liste sakaroz ayrışması sonucu elde edilir invert şeker, açılır. Ürün glikoz eşit parçadan oluşur ve fruktoz sıvı kısım ve düzenli toz şeker çok daha tatlı sahiptir. Bu ürün en çok alkollü içecekler veya yapay bal üretimi için gıda endüstrisinde kullanılmaktadır. Invert şeker nemi etkin korur ve kristalleşme sürecini yavaşlatmak.

Işık pekmez invert şeker türüdür. Bu ürün, kolaylıkla evde hazırlanır - su, sitrik asit ve en doğrudan granül şeker az miktarda ısıtmak için yeterlidir. Oluşan şurup tatlılar ve çeşitli hazırlamak için kullanılabilir.

akçaağaç şurubu

Zaten ne şeker çeşitleri biliyorum ve ne şimdi de aşçılık ve pasta maddelerin güruh için de geçerlidir başka bir ürün, dikkat etmek gerekli en yaygın olanlarıdır vardır. Biz akçaağaç şurubu bahsediyoruz. Kırmızı, siyah ya da özel bir şeker akçaağaç yapılmış tatlı bir muamele. Şubat ayında başlayan ve Nisan ile biten - Şurup ağacının "yas" sırasında toplanır.

akçaağaç şurubu toplam üretimin yaklaşık% 80'i Kanada Quebec denk geliyor ve malzeme% 6 ABD Vermont geliyor. Buna dayanarak, gelişmiş ve akçaağaç şurubu sınıflandırılması: Amerikan ve Kanadalı tür.

Özel Komisyon yakından Kanadalı ürünün kalitesini izlemektedir. Gerçek akçaağaç şurubu satın Rusya ve Avrupa üzerinde oldukça gerçek. miktarında tek soru - zevk ucuza gelmez.

özellikle şeker

Ürünün türüne bağlı olarak izole sweet sugar ve rafine şeker bazı türleri var.

Aslında kum gibi Sıkıştırılmış sükroz kristalleri, aynı isim vardır. Rafine ot düzenli beyaz şeker küpler halinde sertleşir. Küpler çay ya da kahve için iyidir - bir kaşıkla ovalamaktansa, forseps bir parça almak çok daha uygundur. Ama mutfak veya pasta tarifleri için toz ürün daha verimli kullanırlar.

Uygun koşullar altında, tatlı tatlı madde 8 yıla kadar saklanabilir, ancak üreticilerin depolama iki yıl sadece sınırlı tercih edilebilir.

Sukroz hep kullanışlı olmayabilir. Eğer bazı hastalıkları varsa saf toz şeker iyi yapay veya doğal meslektaşları ile değiştirilir.

sıvı şeker

şeker ve rafine şeker Çeşitli - her zaman kuru gıdalar değil. Sıvı şeker, genellikle gıda endüstrisinde kullanılmaktadır - tatlı ürünlerin özel bir türü de vardır. Özünde, bu, su içinde kristal olağan bir çözümdür. Şurup çeşitli türleri arasında olduğu:

  • "Ekstra" Sıvı şeker kategorisi yüksek saflıkta şeker hazırlanması için kullanılan bir tatlı şurup vardır. Doğrudan şurup hafif sarımsı bir renk tonu vardır.
  • Sıvı şeker birinci bir kategoridir.

Şeker şurubu pişirme veya reçel, reçeller ve tatlılar pişirme şekerleme endüstrisinde kullanılır.

Sarı çeşitleri

Yukarıdaki açıklamalara dayanarak tatlı ürünün türlerin büyük bir sayı olduğu sonucuna varılabilir. Özel önem yumuşak doku farklılık şeker sarı çeşitleri, dikkat edilmelidir. Latin Amerika ve Hindistan'da bunları üretin. Kristallerin büyük boyutlu yüzeyde melas filmi, hem de farklı bir tat - Bu çeşitli özellikleridir.

Bazı ülkelerde, şeker yumuşak çeşitleri dikkatlice rafine üretilir şeker kamışı. Bu amaç için, yapay olarak konsantre edildi ve kütle katılaşır ve parçalar halinde ezilmiş sonra kaplar içine döküldü.

benzersiz sıralama tamamen yok - Şeker Şeker. Bu kimin ağırlığı Bu sınıf çay, kahve ve diğer içeceklerin yapımında 5 gr kullanılır ulaştığında bireysel kristaller olduğunu.

Hatta en tanıdık ürün oldukça farklı olabilir çıkıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.