SeyahatSeyahat İpuçları

Çek vize: tasarımın inceliklerini

Çek durum Çekoslovakya ayrılmasının bir sonucu olarak oluşan. Şimdi Çek Cumhuriyeti imzalayan ülkeler listesine dahil edilir Schengen anlaşmasını. Sonuç olarak, Çek vize bölgenin 24 diğer ülkeleri ziyaret etmek hakkı.

Turistler sevgi ve konfor ve şehrin özel bir oyuncak güzellik için bu ülkeyi saygı. Çek Cumhuriyeti - tabii bu doğal manzara, mimari anıtlarının güzelliği ve, ünlü yerel bira.

Çek vize: tasarımın inceliklerini

turist olarak ülkeyi ziyaret etmek için 90 gün geçerlilik süresi ile vize almaları gerekmektedir. Çek vize merkezi veya ülkenin Başkonsolosluğu sunulan kayıt için belgeler. Çoklu-girişli vizeler, belli bir süre içinde ülkeyi defalarca ziyaret etmelerini hak, sadece Başkonsolosluğu'nda çıkarılacak.

35 Euro - Çek vize alma size standart bir miktar mal olacak. 70 Euro - acil ihtiyaç duyulan ülkeyi ziyaret izni ise iki katı kadar ödemek zorunda kalacak.

vizelerin Türleri seyahat için

Bir planlarken Çek Cumhuriyeti gezisi, kısa süreli, uzun süreli veya transit vize alabilirsiniz. Onun görünce vadeli ülkede kalmak ve gezi amaçlı olarak tanımlanır.

Kısa vadeli Çek vize turist olarak ya bir arkadaş veya akraba ziyaret etmek ülkeye seyahat eden kişiler için verilir. Böyle iznin süresi üç aydır geçmeyen. Eğer ülkeyi defalarca ziyaret etmeyi planlıyorsanız Çift giriş ve çoklu girişli vizeler, bu durumlarda verilir.

Uzun süreli vize çalışmak veya okumak için Çek Cumhuriyeti'ne gitmek olanlara verilir. Eğer aracılığıyla üçüncü bir ülkeye başka bir uçağa transfer etmek planlıyorsanız Transit gereklidir Çek Cumhuriyeti Havalimanı'na. Eğer havaalanını terk etmek niyetinde değilim, ya transplantasyon gündüzleri gerçekleştirildiği takdirde, transit vize gerekli değildir.

Çek vize: belgeler

Çek Cumhuriyeti seyahat için vize alma aşağıdaki belgeleri gerektirir:

  1. Anket Latin harfleri doldurdu.
  2. en az 90 gün geçerlilik süresi ile Pasaport.
  3. başvuranın verilerinin sayfalarının fotokopileri.
  4. İç pasaport bir kopyası.
  5. Renk fotoğrafçılık.
  6. her iki taraf içinde biletin kopyalar.
  7. Tüm seyahat süresi için sağlık sigortası.
  8. otelde rezervasyon odalarının varlığını teyit edin.

iş vizesi için resmi kurumsal antetli yayınlanan ilave bir zorunluluk gereklidir. Bu davet yüzü, hem de gezi amaçlı ve süresi hakkında bilgi içermelidir.

Eğer akraba ya da arkadaşlarınızla Çek Cumhuriyeti'nde ziyaret ederseniz, mali destek ve davetkar partinin teyit özel bir forma için davetiye gerekiyor.

Eğer çoğunluk yaşın altındaki çocuklar ile seyahat etmek planlıyorsanız, onların doğum belgesinin bir kopyasını göndermeniz gerekir. çocuğa sadece bir ebeveyni veya eşlik eden kişiyle Çek Cumhuriyeti'nde gidince, sen devamsızlık ebeveyn veya diğer ebeveynden iznine sahip olmalıdır. Bir noter tarafından tasdik ve tüm geçerli olması gereken Schengen ülkeleri.

Çek vize 5-30 gün süreyle verilir. o Başvuru sahibi ve akredite seyahat acentesi hem can alın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.