Bilgisayarlarİşletim sistemleri

USB flash sürücüde Ubuntu Kurulumu kolay

en USB flash sürücüde Ubuntu nasıl kurulumu hakkında konuşalım. Bu neden yapılıyor? Sadece Linux tanıma mevcut bilgisayar ayarlarını zarar vermeyecek son karardan önce bir kez daha sabit zaten örnek windose için, bir işletim sistemine sahip sürücüyü ve bu kaplamak yerine isteyen kullanıcılar için. Bu yeterli deneyime sahip olmayan kişiler için de geçerlidir. Bu gibi durumlarda bir USB flash sürücüde Ubuntu kurulumu yapılır olduğunu.

Bu süreç büyük bir anlaşma değil. Bu, bu sistemin avantajdır. Ve bu bilgisayarın sabit diskinde zorunlu kurulum olmadan onlarla çalışmak için izin verir. Ve hatta bu durumda, bir tam fonksiyonel işletim sistemleri olacaktır. Herhangi bir nedenden dolayı, yüklenen sürümü için beğenmezseniz, her zaman başka bir ile değiştirilebilir.

Böyle Ubuntu flaş ve onun gibi diğerleri gibi bir flaş sürücüye Linux kurmak birçok popüler programlar vardır. Ama bugün sen Unetboot adlı bir programı düşünebilirsiniz. Ben en çok kendi zevkine göre bunu seviyorum. Bu nedenle, bu konuda konuşacak. İlk olarak, bilgisayarınıza indirmelisiniz. Çalıştırmak Bu noktadan sonra, yüklemeye devam edin. Bu prosedür büyük bir anlaşma değil ve kolayca onunla başa çıkacak. Yükleme tamamlandıktan sonra, çalıştırın.

Bu noktadan itibaren bir USB flash sürücüde Ubuntu kurulumu edilecektir üzerinde. Yani, yardımcı programını çalıştırdıktan sonra, "Disk görüntü" denir, tıklayın. Bildiğiniz gibi, kurulum da indirmeniz gerekir bir görüntü ISO arasında gerçekleşecek. Dewdrop denilen Linux Rus versiyonunda, dikkat edin. Kesinlikle tüm arayüzü, mükemmel bir tasarımda gerçekleştirilen, Rusça olduğu oldukça geniş bir işlevselliğe sahiptir ve aynı zamanda tüm sistem kullanımı oldukça kolaydır. Sağlam yararları ve herhangi bir kusurları olmaması ile, oldukça başarılı versiyonunda Genel olarak. Kendin için yakında göreceğiz.

flash sürücüde bizim Ubuntu kurulumu devam ediliyor. Linux görüntü indirilen özel bir düğme seçin. Ayrıca, sürekli olarak sistem olarak çıkarılabilir depolama aygıtlarını kullanma üzerine yeniden başlamada tüm ayarlarınızı veya değişiklik saklamak için disk alanı biraz seçmek istiyorsanız, bu durumda olduğunu hatırlamakta fayda var.

Bilgisayara bağlı birden fazla flash sürücüler varsa, Linux için gerekecek birini atayın. Eğer birine sahip ise, makine otomatik olarak seçecektir. Daha sonra, düğme «Tamam» tıklamanız gerekir ve yükleme işlemi en az beş dakika gecikecek senin sürücü üzerinde linux başlayacaktır. O, yeniden başlatma bitmiş ve BIOS aktive edildiğinde, USB sürücüden önyükleme için. Tüm artık temel sistem windose ödün vermeden, bilgisayarınızda Linux çalıştırmak için ve artık sabit diskinizi darmadağın edebilir.

Bunu anlamaya umuyoruz. nasıl hakkında konuşmak dahaki sefere flaşlı Ubuntu Server kurulum. Ve bugün her şey var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.