BilgisayarlarYazılım

Wake-On-Lan - Program Açıklaması

Modern teknoloji gelişmeye ve zevk kullanıcıları için doyum olmuyor. Örneğin bugün herhangi bir çaba olmadan bir mesafede bir kişisel bilgisayar dahil etmek mümkündü. Orada uzun süre bir fonksiyonu (WOL), ancak tüm kullanıcılar neden nasıl çalıştığını biliyoruz ve.

Wake-on-Lan: Bu nedir?

Bu protokol güç kaynağı ünitesi başlatılabilir geçtiği anakart, voltaj kaynağının görevi olduğu bilgisayarda, uzaktan çevirme için tasarlanmıştır. WOL kurulumu ve bir yönlendirici destekliyorsa, kablosuz ağdan uyanış ek olasılığı içinden.

Bir yükseltme planlanan gerçekleştirmek için böyle bir işlevi Need işletim sistemi bileşenlerini kendi içerme üretme yeteneği olmadan fiziksel kullanıcının erişemeyeceği dışındadır ve yedekleme bilgisayarlar.

Modern PC'ler kapalı durumda anakart için elektrik akımını sağlamak için, doğru ayarda çalışma Uyandırma-On-Lan genellikle tatmin edici değil.

Çalışma prensibi

WOL sadece iki bilgisayar bileşenleri anakart ve ağ kartıdır. Bunlardan ilki LAN adaptörü buna tüm gelen paketleri görüntülemenizi sağlar ATX uyumlu güç kaynağına bağlı olması gerekir. bunlardan biri ağ kartının MAC-adresini içeren, özel bir takım olacağız, PC güç kaynağının başlatıldığını sinyal sunulacaktır.

Wake-On-Lan (uzaktan başlangıç için programın) geri kalanı ek indirme programlarını gerektirmez: Bu özellik BIOS aracılığıyla yapılandırılabilir.

sihirli paket

Yukarıda değinilen ekibi, Sihirli Paket denir. Bu kadar almak için ağ kartı bilgisayar başlar etkinleştirmek için. Bu LAN-adaptörün MAC-adresini içerir, 16 kez, ve diğer gerekli bilgileri tekrarladı.

olumsuz pil şarj düzeyini etkiler, çünkü bu paket, işletim sistemi, web sitesi veya yönlendirici bu özellik için ihtiyaç yokluğunda, ancak UDP bağlantı noktaları 7 ve 9. kullanarak ve devre dışı bırakmak daha iyidir şebeke PC bağlarken ihtimaline gönderilebilir.

WOL nasıl etkinleştirilir

Yaşlı bilgisayar modelleri yeni bir parçası olarak, BIOS ayar fonksiyonu Wake-On-Lan var. Bunu yapmak için, aksi takdirde kullanıcı basitçe çünkü WOL bulamıyorum, en azından ilköğretim düzeyinde İngilizce yeterli olmalı Bugün bu tanımı temel giriş-çıkış sistemi içinde kullanılmaz.

Normalde, örneğin, güç yönetimi bölümünde benzer bir şey görünmelidir, Ethernet Card tarafından üzerinde PCI aygıt veya Power tarafından Wake-Up isimleriyle hatları.

PC, Linux işletim sistemi üzerinde çalışan Ancak, yerleşik yükleme için yarar ethtool fonksiyonu ihtiyacını çalıştırın ve NIC o destek WOL doğrulamak için.

ayarlama

eski sürümleri ile eşit Wake-On-Lan, Windows 7 desteği yana, protokol dahildir ve OS'nin kullanıcı arayüzü aracılığıyla. "Başlat" aracılığıyla Bunu yapmak için, "Bilgisayar Yönetimi" bulup bulmak için görüntülenen listede "Cihaz Yöneticisi" girmek için gereklidir AC adaptörü.

Daha sonra, bunu aramak istediğiniz sağ fare butonuna tıklayın bağlam menüsünü "Özellikler" açın ve "Gelişmiş" sekmesine gidin. Görüntülenen listede kullanıcı Sihirli Paket Wake on seçip AÇIK konumuna değerini ayarlamak zorundadır. Bilgisayarı yeniden başlatın gerekli değildir.

MAC adresini, ana bilgisayar adını, alt ağın maske ve bağlantı noktası numarasını bilmek gerekir dahil edilmesi için bir istek gönderin. "Sihirli paket" iletimi için programı indirin basittir. ağ araçları çeşitli yanı sıra çevrimiçi bu işlevi yerine web siteleri doludur.

yönlendirici kurma

yerine ağa daha internet üzerinden PC'nize açarken Bu nokta yalnızca gerekecektir. ISP kullanıcı tarafından sağlanan kalıcı ve eşsiz bir IP adresi varsa Orada gerekecektir. Aksi takdirde bir müşterinin statik dış IP-adresini kiralamak veya kullanmak gerekecektir DNS dinamik kendi alan adı üzerinden ekipmana atıfta bulunarak,. UDP, bağlantı noktaları 7 ve 9: Örnek teşkil eden bir konfigürasyonu internete bağlanmak için hizmet eder IP adresleri için NAT kuralları sergiliyor.

Ardından, aynı zamanda bir paket göndermek gerek yönlendirici yayın adresine için oluşturmanız gerekir. Sonra ekipman özel bir istemci üzerinden bağlanıp aşağıdaki komutları girmek istiyorum:

  • ip arp / kullanıcının adresi / ff: ff: ff: ff: ff: ff;
  • Sistem yapılandırma kaydedin.

Sonra yönlendiriciyi yeniden ve ayarlar geçerli olacaktır.

Wake-on-Lan: TeamViewer

TeamViewer - için tasarlanmış yazılım bir bilgisayar, uzaktan erişim düzeltilmiş WOL ile birlikte daha az çabayla bir mesafede cihazda açmak için izin verir. Güvenlik duvarını kendisi ve programı yapılandırmak için: Bu, yukarıda tarif edilenden daha fazla bir kaç adım yapmak gerekecektir.

Daha sonra, "Gelen Kuralları" seçeneğini faervoll girecek - "Yeni Kural". Açılan pencerede, "port için" ve buraya "İleri." Daha sonra, bunları bağlanmasına izin vermek için, UDP-bağlantı noktaları 7 ve 9 için değeri (ve genel olarak inkar). Son olarak, sadece kuralın adını verip "Son" tuşuna basarak değişiklikleri teyit edecektir.

Bilgisayarınızı TeamViewer oluşturmanın ilk adımı hesabına bağlayıcıdır. Yazılım yasadışı eylemler için uygun değildir çünkü bu, güvenlik için gereklidir, bu nedenle, bilgisayar erişmek isteyen kişiye ait olmalıdır.

kullanıcı zorlanmadan kendini bulacaksınız özel iletişim kutusunda bir hesabın e-posta ve şifre girerek hesabınızı bağlayın. Hesap PC'ye ataması yapıldıktan sonra TeamViewer kimliği üzerinden Wake-On-Lan yapılandırmanız gerekir. Cihaz bir kamu adresi yoksa, bu yararlı olur.

yarar ağ ayarları "Gelen Bağlantılar" öğesini bulup "Kabul Et" onun değerini değiştirmek için. Ardından, aynı bölümünde, olacak o zaman "Yapılandırma" seçin ve gereken bir iletişim kutusu WOL uyandırma fonksiyonu ile. "Ağınızda TeamViewer diğer uygulamalar," kullanıcı girmek ve kimlik eklemem gerekiyor.

Nasıl WOL devre dışı bırakmak için

En kısa sürede bir Wake-On-Lan ihtiyacı bazen bu özellik etkin olduğu bilgisayar ile temas sonuçlanan pil ömrü ve üçüncü taraf teknolojisine müdahale eksikliği kurtarmak için, daha iyi kamu hizmeti bağlantı kesme artık olduğu gibi.

Bu "Nasıl etkinleştirmek için WOL» Bu makalede listelenen şeyin tersini yapmak için harekete gerektirecektir. Fakat bundan önce ağ kartının özelliklerine gidip enerjisiz kaldığını anahtarlama ve talep tarafında dahil edilemedi sonra PC'ye sekme "Güç Yönetimi" içinde tüm kutuların işaretini gerekir.

Ardından, "Gelişmiş" kullanıcı altında Sihirli Paket tarafından devaysa durdurmak gerekir ve operasyonun başarısını sağlamak için, BIOS ayarlarını kontrol WOL devre dışı bırakmak için gereklidir. Bu, yukarıda belirtilen ile aynı dalda yapılır.

WOL nasıl test edilir

yardımcı programın işlem yalnızca hemen yanında PC'ye kalarak deneyimli olabilir kontrol edin. Bu Sihirli Paket göndermek için TeamViewer veya diğer üçüncü taraf programları ve kaynakları kullanılarak yapılır.

yapılandırılmış Wake-On-Lan ile bazı cihazlar ve bağımsız Sihirli Paket göndermek ve almak için güç olmadan BIOS ağ vadede bir izin içerme: Ancak, bir çok hoş değil anı vardır. Bunun nedeni sadece WOL kullanılmaz yerel ağdaki PC geçmek için sinyal beslemek birkaç Intel ve 3Com ağ kartları, artan işlevselliği. Onlar da diğer olayları içerir: Varsayılan genellikle hangi uyanış bağlıdır, çeşitli kriterlere maruz kalmaktadır.

Biz adaptör ayarları, üçüncü taraf yazılımı değiştirerek bu sorunu çözmek. basitçe fonksiyonun doğru çalıştı ekstra koşulunu kaldırmak istiyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.