Haber ve ToplumKültür

GAZ Tarihi, Nijniy Novgorod modunda, kullanıcılar değerlendirme Müzesi

erken otuzlu Sovyetler Birliği'nin Hızlı sanayileşme, onun döneminin sembolü haline geldi şirketin yaratılmasına hız kazandırdı. Volga kıyısında otomobil fabrikası - Bu ünlü GAZ olduğunu. imkansız ülkemizde yollar onun makine konveyör ile iniyor olmadan hayal etmek. İşçi yolu yerli otomotiv devi müze fabrika eğitim merkezinin tesislerinde kurulan GAZ tarihine adanmış. Ne onun sergiler anlatıyor?

Tarih ve Çalışma Glory GAS Müzesi

Fabrika müze öğrenme merkezinin iki katlarında yer alan misafirlerine, tüm kurumsal uzun vadeli yol gösteren eserler zengin koleksiyonunu görmenizi sağlar. Birden fazla otuz beş bin dolayında bulunmaktadır. o bir tur başlatmak için tavsiye edildiği en üst katta, günü, otuzlu başından beri bitki gelişim aşamalarında hakkında bir fikir vermek belgeleri yerleştirilir ve bu zamana kadar.

Gelecekteki dev tesisin doğum

transatlantik ortaklar Ülkemizde araçların farklı sınıfların seri üretim kurulması mümkün olan tüm yardım sağlamak sorumluluk almak Buna göre o yıllarda otomobil endüstrisinin liderleri, - sergi ziyaretçileri 1929'da, hükümet Amerikalılarla bir anlaşma imzaladı nasıl öğreneceksiniz.

Şantiye o yıllarda A. M. Gorkogo adını taşıyan, Nizhny Novgorod tanımlanmıştır. Amerikan prototip Ford-AA modeline yapılan polutoratonny NAZ-AA - çalışır o hızlandırılmış hızını kabul edildi gibi bir rekor zaman aldı ve zaten 1932 yılında ülke ilk kamyon aldı, gerçekleştirdi.

işletmenin hayatında savaş öncesi dönem

Model GAZ-A - Aynı dönemde, Gorki Otomobil Fabrikası doğan ilk ve araba üretimine başlamıştır. Bu açık bir beş koltuklu Üstyapılı o zamanlar "chaise" için oldukça rahattı. onun Amerikalı ikiz yaşanmış olmasına rağmen, bu unutulmamalıdır bitki tasarımcıların erken günler ABD örneklerinin modernizasyon ve kendi gelişiminin temelinde oluşturulan sağlanan çizimlere düzenlemeler yaparak çalışmalara başladığını beri bu.

Savaşın başlarına kadar Gorki bitki gücünü geliştirdi ve yeni ürün numuneleri geliştirir. Yolcu SUV GAZ-61-73, artan konfor ile ayırt - 1935 yılında onun kapılarından savaş yenilik global otomotiv endüstrisine gitmeden önce yüz bininci araba ve bir yıl yayınlanan SSCB otomotiv şirketi birinci oldu. savaş öncesi yıllarda tasarım bürosu ordu için ulaşım araçlarının modelleri bir dizi geliştirdi.

GAZ Tarihi Müzesi de bitkinin askeri dönemine sadık sergiler, misafirlerine sunar. Bu yıllarda, üretim ağırlıklı ön ihtiyaçlarına odaklanmış edilmiştir ve, numunenin ordusunun arabalarıyla birlikte kurumsal zırhlı konveyör gitti.

Ekim ve Aralık 1941'de serbest bırakıldı, daha sonra hafif bir kaç değişiklik ile takviye tanklar T-60 ve T-70, ve ilk modeller - T-80. Savaş dört yıl boyunca GAZ fazla on iki bin tank, dokuz bin kendinden tahrikli birimlerinin ordu yanı sıra ünlü birimler "Katyuşa" için havan ve top mermisi çok sayıda verdi.

Savaş sonrası yıllarda Arabalar-efsaneler

GAZ Sonraki Tarihi Müzesi tamamen geçmiş yıllara ait ürünlerin aralığını değiştirmek için erken savaş sonrası yıllarda şekilde ziyaretçilere tanıtmak. eski modeller yeni teknoloji gelip değiştirin. 1946 yılında şirket ünlü "Zafer M-20" ve iki buçuk ton taşıma kapasitesini kamyon GAZ-51 üretimini hakim. Sovyet otomobil endüstrisinin yeni bir dönemin üretimine geçilmesiyle açıldı.

"Volga GAZ-21" ve genellikle Rus yollarda bulunan birçoğu bugün bütün müteakip modifikasyonları, ve kamyon GAZ-63 - Gerçekten dönüm bir model haline gelmiştir. Volga kıyısında ülke bitkisinin otoparkı zenginleştirilmiş olduğu tüm numaralandırmak için gerek yoktur. Ürünleri tüm bilinen ve GAZ tarihinin bir müze tanıdık çocukluk arabalar, duymuş ya da kitaplarda okudum olanlar ile birlikte misafirlerine tekrar görmenizi sağlar edilir.

Ziyaretçilerden geribildirim görüntülemek için, bazıları farklı ülkelerde arşivlerinden elde edilen otantik belgeler müzenin en ilginç bu bölümünde o vardır görülebilir. Onlar bitkinin geçmişin tanıklarıdır, onun istihdam zafer söyle. Üstelik İncelemeler yargılamak da sergide sergileniyor, askeri üniforma müze örneklerinin ziyaretçilerin dikkatini çekmek.

Özellikle ilgi de fabrikada düşmüş ve Alman bombalarının sonu patlayan kadar değil bir parçasıdır. Genel olarak, ziyaretçilerin kitabında ve müzenin web sitesinde sol kayıtları, bu sergi kayıtsız kimseyi bırakmaz göstermektedir.

Otomobil - Son tanıklar

Müzenin üst katlarda poz okuma bitirdi, ziyaretçiler, inerler GAZ (Nizhny Novgorod) tarihinin müze varlığını sürenin tamamı boyunca şirketin atölyelerinde monte otantik otomobillerin onun eksiksiz koleksiyonunu yayınladı nerede. İşte yirmi dokuz arabalar ve restore müze işçileri bulundu.

hepsi çalışma düzeni ve şirket kapıları için şu anda gitmeye hazırız. Aralarında günümüzde çok nadirdir ve müzenin haklı gurur örnekleri vardır. Alt salon üst katların poz anlatan şeyin bir yaşam resmidir. yetişkinler hem de çocuklar için yaptığı büyük keyif ziyaret ediyor. Bu sergide bireysel sergiler fotoğrafları sitemizde gösterilmektedir.

Volga üzerinde Müzesi misafirlerini bekliyor

Sovyet ve Rus otomotiv endüstrisi ve Nizhny Novgorod ziyarete gidiyor tarihinin ilgilenenler için, kesinlikle GAS Tarih Müzesi'ni ziyaret etmek yararlı olacaktır. şöyle operasyonun kendi modudur: 9.00 ile 18.00 ve Cuma günü açıktır Pazartesi-Perşembe bir saat önce kapandı. Eskiden ziyaretçiler büyük rahatsızlık neden beş günlük çalışma programı oldu. Şu anda, incelemek ve Cumartesi günleri 9.00 ile 16.00 etmek mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.