Ev ve AileEvcil

Kediler nadir ırkları: adı ve açıklaması. Dünyada kedilerin nadide ırkları

Kediler ... kaprisli gizemli ve hatta biraz olan mistik yaratıklar. Onlar evcil hayvan olarak başlamayı tercih Hiçbir tesadüf. Kedi dikkatli bakım gerektirir için Elbette, ama karşılığında size sevgi bir sürü alabilirsiniz ve tüm aile fertleri ile en önemlisi, kesinlikle eşit katılma.

insanlık tarihinin en Kedi

Tüm bu hayvanlar aşağılanma tolere etmeyeceğini sonra, sadece bir kişinin kendini sevmeyi ve kediden özen izin verir. Hatta üst düzey insanların yaşam eski elyazmaları sevdikleri kedilerin söz bulunabilir.

Antik Mısır'da, dişilik, güzellik ve ev sorumlu kedi kafalı tanrıça Bastet, orada bile değildi. Mısırlılar inşa mezarlar onun favori Patiayak.

Zaman geçti, ama kedilerin aşkı geçemedi kişi, sadece pekişmiştir. İnsanlar eski görüşlerini tutmak için öğrendim, yeni türler üremeye öğrendik. Yetiştirici, müşterilerine sürpriz deneyin onlara yeni ve sıradışı kedi sunuyoruz. Bize en düşünelim nadir kedi ırkları resim ve adları ile.

Ne cins nadirdir?

Bu da "nadir cins" kavramını içerir? (Bu çoğunlukla olmasına rağmen) yanlışlıkla bu kayalar yakın dönemlerde ortaya çıkan varsayalım. Bazı kediler dikkatle yetiştiricileri tarafından yüzyıllar boyunca korunmuş nadir cinsleri ve antik bize inmesi.

olağandışı kedinin en rağmen - hala ürünü yetiştirme, mükemmellik getirdi. Gerçekten de, güzellik onların fikrine genetikçi dahil her insan,. kabarık gibi biri Homebody purred ve birisi evcilleştirmeye istiyor , yaban kedisi becerikli eğilim ve avcının alışkanlıkları bırakarak. Ve nadir ırkları kedi görüntüler (her birinin fotoğrafı, biz bu makalede sunmak).

Hemen bu tür bir görüntüleme, örneğin, katlanmış mümkün cins ortalama damızlık olmadığını belirtmek gerekir Tay ve tiftik. Bu kuralların brüt ihlali olarak değerlendirilir. yıllar içinde nadir ırkları kedilerin görüntüler - bu karmaşık bir teknolojidir.

Neden ihtiyacımız var? Estetik ve mali: Yetiştiricileri iki hedefi var. Ben göz rengi çeşitli yanı sıra dokunuşlar tüm korotkolapaya pitomitsy ile bir kedi gibi çok sıradışı görünüyor olduğu konusunda hemfikirdir. Kuyruksuz, minyatür leopar gibi, karmaşık kulaklı, saç ile kaplı olmayan - seçenekler çoktur. alışılmadık pitomitsy evinde olması eğlenceli olduğu için tabii ki, cömertçe ödemek zorunda.

Kedilerin en nadir ırkları - eğlenceli ucuz değil (20 bin dolar başlangıç fiyatı). Ama isteyen insanlar bu hayvanları, alışılmışın dışında büyük yapmak. Bazı ırklar ile bile kuyruklar.

Khao Mani

kediler nadir ırkları numaralandırmak başlayalım. fotoğraf ve isimlerinin onları, biz okuyucuların tanıtacak. cins tarihinin, hastalığa karakteri, bakım ve yatkınlık özellikleri hakkında bilgi verin.

Cao Mani - sıradışı gözlerle Kat. yeşil ve mavi: Bu kornea farklı bir renge sahip yılında Petkim'de farklıdır. elmas göz - İngilizce konuşan ülkelerde bu güzellikleri aynı zamanda "Elmas Gözler» denir. Bu cins Tayland aslen. Geri bu kipelno-beyaz kedilerin açıklamasına atıfta XIV yüzyıl metinleri, bu arada, sadece royals hakkına sahip, bitkilerde. Şaşırtıcı bir şekilde, tao-mani halka yönelik sadece 2009 yılında tanındı.

Bu meraklı, çok akıllı kediler beyaz, iyi oturan ceket ile kaplı yağsız, kaslı vücut, kısa Yeterince var. Tao-Mani çok belirgin genotipe sahiptir, bu yüzden her saf beyaz kedi farklı renkli gözlü verilen bir cins için işlem görecektir. Bu arada, farklı renkli gözleri mevcut olmayabilir. Oldukça sık aynı bireyler, yeşil, iris renk ile. Tayland ve ABD'de birkaç eyalette onları Breed.

Bu kediler adamı ve onun türünün hem gerekir. Onlar için İletişim çok gereklidir. Bunlar çocukların hoşgörülü yabancıları dichatsya yoktur.

Tao-mani - mükemmel sağlık övünebilir. en "zayıf" bir yer - kulaklar. Hatta şuna kulaklarından birine sağır bireyler vardır dikkatle yetiştiricilerin izlemek: ikisi de kulaklarında sağlıklı sadece kedi yatmıştır.

Turetskiy van

Dünyada kedinin başka nadir bir cins - Turetskiy Van. Özgünlüğü, suyun bir aşk her şeyden önce belirlenir. Türk Van - mükemmel yüzücüler, bunlar sığ sularda etrafında koşmak veya sığ suda küçük balık yakalamak ister.

Bu cins sadece ayırt edici özelliği değildir. Türk Van büyük, orta uzunlukta saç vardır. Buna ek olarak, bu astar kesinlikle yoksun - bu cins suyun aşkı anlatıyor. karakteristik renk - kulak baz kuyruk aynı renk kırmızımsı kahverengi lekeler ile saf beyaz. omzunda parlak bir nokta olduğunda durumlar vardır.

Kedinin gerçek yüzücü gibi vücut: kaslı göğüs, güçlü bacaklar (ve ön çok arka uzun) ve kuyruk fırça şeklindedir. erkek ve dişiyi tanımlayın oldukça basittir: erkeklerden daha büyük bir büyüklük sırasında.

Turetskiy Van - cins insanlarla iyi geçindiğini, onlar zekice çok neşeli, eğitimli maruz kalmaktadır. Ayrıca yürüyüş ile sorun yoktur: Bir koşum ya olabilmektedir sahibi ile hangi Türk Vanir hızla alışık ya kuş kafesine ya da serbest gezinen için.

Munchkin ve Napolyon

Munchkin - kedilerin çok nadir bir cins. Bu kedi dünyasının Dachshunds naziksiniz. gövdeye göre orantısız kısa kedilerin pençeleri.

İlginç ve dik pozisyonda kendi duruş: bunlar kuyruk tabanı itimat ve önümüzdeki ön ayaklarını tutarak. Bu pozisyonda, kangurunun daha özelliğidir, Munchkin çok uzun bir zaman olabilir.

Aslında bu olağanüstü kedilerin tekliği onun kısa bacaklar - yetiştiricilerin emek ve doğal genetik mutasyon değil meyve. Böylece, kaya genotip spesifik dominant gen ortaya oldukça sıradan evcil kediler, geldi "kısa bacaklı." Bu tonları, renkler ve ceket uzunlukları çeşitli açıklar.

Munchkin doğal ortamda hayatta kalmak için oldukça zordur, iyi sağlık yoktu.

Napolyon - Bir ufaklık ve Farsça geçerek ortaya çıkmıştır kedilerin nadir ırkların adı. Kısa bacaklar ek olarak karakteristik bir özelliği - cücelik. Napolyon'lar iki kilogram maksimum ağırlık.

Serengeti

Serengeti - bir daha kedi nadir türler. Dünyada Onların nüfusu sadece birkaç yüz kopya var! Serengeti ABD'ye getirdi. Damızlık öncüleri dış kalite tekrarlayarak, dünyayı bir ırkı göstermek istedim , Afrika serval olur kesinlikle el yapımı ve ev yapımı. arama Yıllar başarısız olduk: Sonuç zarif, inanılmaz oldu güzel kedi.

Şaşırtıcı bir şekilde, Serengeti'nin genotipinde tek gen vahşi serval değildir. Ancak, görünüşte olağanüstü onun gibi. Ama öfke - ev, sessiz, dost. Kediler kaslı bir vücut, uzun bacaklar ve güçlü bacaklar var. Boyama, siyah ya da yuvarlatılmış bir şekle sahip belirgin yamalar ile dumanlı olabilen bir zar zor fark noktalar ile (yatay olarak uzanan olabilir) ya da siyah. Bir başka özelliği - Büyük kama şeklindeki baş, vahşi bir kedi kafasını andırır. Üstelik bu özellik doğumda belirir.

Serengeti - bu akıllı, zarif, çok inatçı doğasında var. Bu kediler onları daha önemli birinin evinde görünümünü tahammülü yoktur. Onlar - her şeyin merkezi. Bir başka özelliği - eşsiz konuşkan ve girişken ruhu.

cins en yaygın hastalık - ürolithiasis.

karakulak

Kedilerin Çok nadir ırkları içerir ve caracals. Ve bu hiç de kedi, ama gerçek vahşi vaşak, (türün diğer üyeleri ile karşılaştırıldığında) sadece küçük boyutlu değildir. Vahşi doğada, onlar steplerinden ve ovalardan (bu nedenle adı "karakulak") olarak caracals yaşıyor.

Her zamanki tırıs itibaren ve bu kediler farklı renkler şunlardır: saç kalın, kısa yeterince tuğla kırmızısı boyama (bazen kum), karakteristik noktalar namlu üzerinde kullanılabilir. Türk araçlarında Karakulak "kara kulak" - Bu doğrudur. Kulakları büyüleyici siyah püsküllü taçlandırılmıştır. Bu kediler çok uzun bacaklı, kaslı, çok akıllı.

Evde, ortalama yaşam süresi, Caracal 18 yıldır. yaban yırtıcı alışkanlıkları yaşam için kalır - Ancak, bunu başlatmak için karar vermesi, bunun yerli kedi purred olmadığının farkında olmalıdır.

Toyger

Eve minyatür bir kaplan yapmak istiyor musunuz? Sonra Toyger - neye ihtiyacınız. İngiliz "oyuncak kaplan" dan Onun edebi çeviri. Bu yavru da vardır tek şey: 10 bin dolar dan. benzersiz Toyger nedir? Onun renkleri boyunca kontrast. En önemli şey - düz siyah kaplan çizgili ve, herhangi bir renk geçişleri yoksun. Bunlar kırmızımsı-kahverengi arka plan ile kontrast. Bacak ve kuyruk uçları - hep siyah. vücut tonda ve kaslı. hatalar sahipleri biridir - Bu arada, Toyger fazla yemek yoktur. Ön feet kalınlığında güçlü yastıkları ile taçlandırılmış.

Toyger - çok girişken kediler, onlar çocuklarla iyi anlaşıyorum. İyi eğitim ve öğretim yanıt verir. Aynı zamanda, Toyger oldukça sakin ve esnek, onlar çok daha bu kediler nadir cinsleri, düzenli oyun gerektiren sahibinin elinde oturmak sevmiyorum.

Asher

Bu cins gelişi oldukça skandal ve "yaratıcısı" bağlantılıdır ile hala polis tarafından aranıyor. Aslında 2007 yılında, uzman (ve sadece) baskı türetilmiştir bilgilerin tam oldu yani "dünyanın kedilerin en nadir ırkı." Bunlar son derece zeki ve sadık adam Patiayak eşit ve tamamen hipoalerjenik oluşturun.

Bir Savannah tür olarak, diğer değil - - Ancak, genetik incelemelerin dizisinden sonra o Usher bulunmuştur kediler çok nadir bir cins ama halka da bilinir. Ama pek çok insan böyle egzotik yem aşık için gerçeği ortaya 20 bin dolar yavru kedi için dışarı atılmıştır

Kedi dünyasının Asher gerçek devi serval çünkü yaratıcıları göre, gömülü olduğu genotip, bir Asya Leopar ve yerli kediler. Gerçekten de, yüksekliği bir metre ulaşır. ashen tonu, ve en yaygın - - Bir leopar gibi siyah noktalar ile Belki birkaç renkler, nadir (dört yavru kedi örneğin ortalama sadece bir yıl doğarlar) bir altın portakal noktalar, diğer sahiptir.

Puanlama kazananlar: ev serval

Bu yüzden kediler, fotoğrafın en nadir ırkları tartışılmış ve led olarak adlandırın. Ancak, kazananların üç vardır. Yani, ev serval. Bazen bu kedi bir erkekle yaşamak olmadığını görünüyor, ama sadece ziyarete ormandan geldi. ev için çıkarılabilir özel bir cins, sadece insanların yaban kedileri mükemmel evcil fark Bunun nedeni, kısmen doğrudur.

Ama alışkanlıklar vahşi kalır. Serval - mükemmel avcılar, onlar av sollama, koşmak, atlamak seviyorum. Yetiştiricileri bunu göz önüne almalıdır. Bu cins bir apartmanda geçinmek olası değildir - onun tadı yüksek tavanlı bir konak daha, serval atlama için üç metreye kadar ulaşır.

savan

Sonraki dünyada kedinin nadir bir cins - bu savan olduğunu. Asher bahsederken Zaten üzerinde dokundu. Savannah geçen yüzyılın 80'li yıllarda geliştirilmiştir. yaratıcıları insanlara gerçek ev leopar vermek istedi. konaklar ve dairelerde - Sonra onlar vahşi kediler tutsak tutulan olmayacak yalnız bıraktı düşündüm.

Savannah zaten tanıdık serval ve Siyam kedisi geçerek gerçekleşti. Bunun bir sonucu olarak, bunlar yırtıcı ve lekelenme ve ikinci esnek yeterli bir eğilim ve önlenemez volubility ilk alışkanlıkları aldı.

Savannah mükemmel eğitimli ve kedi "Oporto", "getir" veya "yabancı" için yeterli sofistike komutları yürütün.

Ceausu

"Rusya'da kedilerin nadir ırklar" (ve dünya çapında) üst değerlendirmesi anda gerektiği, Ceausu birçok görüşüne göre. Bu kediler oldukça benzersiz genotipi ve üstün bir görünüm övünebilir.

Ceausu - vahşi orman kedi ve bir yerli kedi geçerken doğal (başlangıç) meyve. Sadece sonra uzun bir süre severler Patiayak o bu yavru kedi nasıl çıkıyor güzelce ettim. Bu yeni bir cins, baston kedinin üreme almaya karar verdi, ama nazik ve evcilleştirilmiş. Sadece 2003 yılında yeni nesil düzeltmek başardı. Ancak, bu güne kadar, çıkarmadan genleri birleştirmek için çok zor, pürüzsüz değildir.

Standart sabit üç renkler: siyah, gümüş ya da tekir. Son iki - işaretli, yani bantları ile serpiştirilmiş düzensiz renk,. Zorunlu gereklilik - baş ve kulakları ve kuyruğu ucu açık bir resim.

Ceausu - Onların sahipleri için mükemmel bir arkadaştır ama orman kedinin yırtıcı alışkanlıkları şunlardır: onlar sahibi, iyi atlama görmüyorum zaman, envanter oluşturulması, suda yüzmek ve avı. Bu kediler bile özel, kuru gıda kabul etmiyoruz - diyette sadece et olmalıdır. GI Ceausu basitçe hububat ve sebze sindirmek değil.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.