Ev ve AileAksesuarlar

Pamuk döşek nasıl seçilir?

Bir yatağı önemli harcamalara gerek kalmadan donatmanız gerekiyorsa, pamuklu yataklara dikkat etmek daha iyi. Bunlar sağlık kuruluşları, askeri birlikler, kurtarma hizmetleri tarafından edinilir. İnsanlar, kural olarak, evler veya evlerin evi için ev yatakları, evciler gibi yatakları satın alırlar. Bu durumlarda, daha pahalı seçenekler üzerinde para harcamak mümkün olmadığı veya gerekli olmadığı durumlarda dikkatlerini bırakıyorlar. Bu nedenle, lateks, hindistancevizi, kara dikenli elyaf, yaylı ve onsuz çok çeşitli ortopedik ürün çeşitliliğine rağmen ucuz pamuklu şilteler talebi düşmemektedir.

Bu ürünleri seçerken, yalnızca fiyatına güvenmeyin. Her şeyden önce, en ucuz seçeneklerin üretiminde, rejenere lifler denir. Bunlar dikiş endüstrisinden (iplik, kumaş, iplik) çeşitli kalıntıları içerir ve bunlar ayrı dizelere ayrılır. Özel işleme yöntemleri yardımıyla, dolgu maddesi olarak kullanılan homojen bir yumuşak kütleye dönüşürler. Konvansiyonel bir pamuk döşek bedelinin, rejenere liflerden elde edilen ürünün fiyatının yaklaşık 2 katı olduğunu lütfen unutmayın. Bunun nedeni, kullanılan dolgu maddesinin farklı maliyetinden kaynaklanmaktadır. Ayrıca, daha ucuz değişkenlerin hızlı bir şekilde kullanılamaz hale geleceğini, hizmet ömrünün sınırlı olduğunu göz önüne almak gerekiyor.

Kanalizasyon üretim atığından yapılmış ucuz bir pamuklu yatağı hala isterseniz, hangi malzemelerin yapıldığına bağlı olarak pamuklu, yarım yünlü, karışık ve sentetik olabileceğine dikkat edin. İlk iki seçenek, minderlerin bir otoklavda işlendiği kurumlarda kullanılabiliyorsa, ikinci seçenekler yalnızca ev kullanımı için uygundur. Kural olarak, geçici işçiler için edinilir ve ayrıldıktan sonra atılır. Bu arada, astarla renklendirilmiş bir dolgu görürseniz, rejenere liften gelen ürünler herhangi bir renkte olursa, şaşırmayın.

Bu durumlarda, kendiniz için bir pamuk yatağı aldığınızda, iyi dikiş pamuklu veya pamuk lifinden daha pahalı varyantlar seçmek daha iyi. Kapağa da dikkat edin: en az 100 g / m2 yoğunluğa sahip kumaşlardan yapılmalıdır. Polikotton, calico veya teak içerirler. Unutmayın, ne dolgu maddesi olursa olsun, pamuk yatak asla dayanıklı olmayacak. Uyku esnasında rahatsızlık hissediyorsanız hemen değiştirmeniz daha iyi olacaktır. Ancak ona uygun bakıp durumunu izleyecekseniz, omurga için rahat ve kullanışlı bir üründür.

Yastıklı şilteler kullanırken, periyodik olarak kapatmayı, geleneksel bir elektrikli süpürge veya buharlı temizleyiciyle yonga ve temizleme yapmayı unutma, ki bu da tesadüfen da dezenfeksiyon yapar. Unutmayın, böyle bir prosedürden sonra, yatak pamuk yünü buhardan düşmemesi için biraz kurutulmalıdır.

Modern tekstil işletmeleri farklı pamuk minderleri üretmektedir. Boyutlarını seçebilirsiniz: satılık olarak 60 * 120 cm'lik bebek karyolaları ve genişliği 2.5 m'ye kadar çıkabilen geniş çift ürünler için her ikisini de bulabilirsiniz. En çok tercih edilenler tek ya da sesli minderlerdir. Tıp veya askeri kurumlar. Yetişkinler için bu ürünlerin kalınlığı genellikle 7 cm, çocuklar için 5 ila 6 cm arasında değişir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.