Haber ve ToplumKültür

Kayıp ve haksız yere unutulmuş. Slav sembolizm

Giderek daha fazla tarihçiler Rusya'ya Hıristiyanlığın gelişinden önce orada bütünsel, tam gelişmemiş adamı kaldırdı zengin kültürünü, hüküm konusunda hemfikir. Ve daha fazla insan çeşitli istilacıları yok etmeye çalıştığımız gerçek kökleri, ilgileniyor. Bu yüzden Slav sembolizm - bu daha dikkatle incelenmesi gereken bir konudur. Teşvik, onu canlandırmak geri gereklidir.

Slav sembolizm benzersiz, gizemli, ilginç. Atalarımızın, dünya hakkında kendi fikirleri, doğa ve insanın kendi yaratılış sırrı inançlarını Arcanum-rünlerle. Onlar insanlar ve doğaüstü güçler arasındaki bağlantıyı kendisi olduğunu. karakterler hastalıktan kendilerini korumak için çalışıyorlardı ile, şans, zenginlik ve sevgi getirmek için. Eski Slav takılar - süsler, desen, nesneler - Hayatta en önemli hakkında bilgi kodlanmıştır, Pagan Slavlar uhrevî güçlerle iletişim sağladı. Onlar sadece işaretler, dekoratif unsurlar değildi ve yeni bir dinin gelişiyle birlikte kaybedildi bilgi taşıdı.

Slav sembolizm yani geri Putperestliğe gider, doğa ve onun fenomenlerin güçlerinin tanrısallaştırılması. Atalarımız bu yüzden hemen hemen tüm rünler bu elemanların bağlantılıdır yeryüzü, su ve ateş, ibadet. Onlar bel bağladıkları, yardım ve koruma istedi. örnek, arazi için alan elmas bölüme ayrılmıştır sembolize, gamalı haç doğurganlık işaretiydi. dalgalı çizgiler şeklinde su Çizim ve yangın eğik bir çapraz ve gök işareti (6 ya da 8 kirişler ile yıldız) olarak temsil edilmiştir. Ayrıca Slavlar görüntüleri ve rakamlar nal, gökkuşağı, güneş kullanılır. Bu koğuşun savunmasız alanlar konutların bulunuyordu, bunlar giysi ve takı uygulanmıştır. Bu Slav nakış - Toplumda düzeni sağlamak için antik felsefenin, bir övgü.

Şimdiye kadar, Slavlar yaşadığı bölgelerde, putperest kökleri popüler karakterler. İnsanlar çatı sırtta kapılar at nalı süslemek veya horoz kümesi ve cephesinde güneş, gök işareti betimliyor. Birçok yerde hala mermaids varlığına, bakirelerin orman, şeytanlar, su mavok inanıyoruz. Görüntüler Lada mutlaka evde mevcut ve Mokosh - çiftlik binaları üzerinde. Ama, tabii, atalarının en kutsal sembolleri nakış için örnekler şeklinde atlattı. Bluzlar ve gömlekler, tören havlu, havlular, masa örtüleri ve peçeteler çok eski zamanlardan beri bize gelmiş sembollerin doludur.

Çabalar Rodnovers Slav sembolizm Modern dünyada yeniden doğmuş. Ve her yıl sevgili, ama unutulmuş kültür daha fazla takipçi bulur. Tabii ki, birçok işaret kaybolur veya değersiz insanlar tarafından kusurludur. İkinci Dünya Savaşı sırasında Alman milliyetçileri tarafından kullanılan gamalı haç olarak ve özellikle Hitler de. Ancak bu işaret, dünyanın döngüsünü sembolize iyi vaat mutluluk arzusunun bir türüdür. Ve sadece Slavlar bu görüşündedir. Benzer rün Hintliler, Vikingler, Japon samuray, Aryan, Romalılar oldu.

Karakterler atalarımızın ve biz yardımcı olabilir. Hiç kimse hepsi arzuları keyfi getireceğini söylüyor. Ama kesin can tek şey - bu, onun doğumu ile temas yeniden bize bizim büyük büyük dedesi oluşturduk gurur duymaya yardımcı olmaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.