Sanat ve EğlenceLiteratür

Kitabın "Shantaram" Gregori Devida Roberts Gözden. Açıklama arsa ve özellikler ürün

2010 yılında, Rus dili kitabı "Shantaram" Gregory David Roberts çevrildi. Misafir okuyucular çeşitlidir: yüce keskin negatife. Avustralya yazarın eleştirmenlerin görüşü nedir? Yani bu romanda getirmek mümkün olduğunu ve, tam tersine, kötü bir izlenim neden? Bu yazının teması - kitap "Shantaram" gözden geçirilmesi.

yazar hakkında birkaç söz

Bir gazeteci ve seyahat aşığı, kitabında "Shantaram" konulu bir inceleme bırakarak Roberts çalışma nedeniyle ruhsal gelişim teması Rusya'da popülerlik kazandı yönünde görüş bildirmiştir. Sonuçta, onun roman, büyük Rus klasikleri büyüdü. Bir övülmeye en kitabının bir yorum "Shantaram," onlar ülkemizde söylemek çeşitli nedenleri alıntı yapabilirsiniz. Daha sonra bu konuda Ama daha. Birincisi, birkaç kelime olan biyografi roman temelini oluşturdu yazar, hakkında söylemek gerek.

sevgili kızı ile eşi ve ayrılık ile boşandıktan sonra uzak bir sıcak Avustralya'da bir ikamet yalnızlık zorlukları biliyorduk. can sıkıntısından kurtulun o yasadışı uyuşturucu kullanmaya karar verdi. Sonuç olarak, o tamamen aile servetinin dönmek yeteneğini kaybetti, ama eroin bağımlılığı bulundu. Bu Avustralya Roberts başkası değildi - "Shantaram" beğenilen roman yazarı

Kitap (yorumlar, açıklamalar)

arsa kopmaz yazarın biyografisi ile bağlantılı çalışır. yasadışı uyuşturucu ile kendilerini sağlamak amacıyla, Robert soymak kredi, inşaat firmaları ve mağazaları başladı. tehdit veya fiziksel şiddet kullanmak vermedi, bağırmayın: O tuhaf onun suçlarını işledi. Robert çıkardı oyuncak tabanca ve taleplerini ifade etmek son derece nazik. Cezaevinde on dokuz yaş: Ama Roberts hala bir terim hatırı sayılır verildi. Hapishaneden "Shantarama" yazarı Hindistan'a kaçtı. ve bu orijinal peri ülkede kitabın temelini oluşturmuştur gelişmeler olmuştur.

Bir milyon kopya - Romanın bu baskı "Shantaram." Ünlü kişilerin kitabın Yorumlar daima ürünün edinimi önemli bir rol oynamıştır. Roberts roman kapağında Jonathan Carroll görünümünü görebilirsiniz. Amerikan bilim kurgu yazarı o ürünün help but gibi olamayacağını görüşünü ifade ettiği kitabı "Shantaram", bir inceleme bıraktı. Ona göre, "Shantaram" ile ilgilenen sadece kalpsiz kişi olabilir. Görüş Böyle bir kategorik nokta dünya çapında okuyuculara ilham verdi. "Shantaram" Ülkemizde çok popüler hale geldi.

Rus ve Hint macera

Avustralyalı maceraperest yaklaşık Rus-dil okuyuculara bir roman nasıl çekeceğinizi sorusuna geri dönersek, o kadar iyi bir ülkede okumak neden birkaç nedeni vermelidir "Shantaram."

Oldukça tartışmalı olan eleştirmenler hangi Kitabı, ruhsal gelişim için Hindistan'a gitmek moda haline geldiği dönemde Rusya'da popüler hale gelmiştir. "Shantaram" gezginler için ideal bir rehber oldu. Romanda, otuz yıl öncesinin olaylar vardır. Ama küçük o zamandan beri değişti, Bombay'da hem Roberts ailesine mahkum firar geldi. Bu yazarın ürünü - Hindistan hakkında her şeyden önce bir kitap. yorumlar hep iltifat yok "Shantaram", birçok okuyucu bu ülkede çünkü onun çeşitliliği gösterilmektedir tam övdü. Hindistan hakkında Yani hiçbir yazar henüz gönderilmedi.

roman doğdu nasıl Hakkında

Roberts ve gözaltında ünlü karakteri defalarca Ve. Bu makalede ise kitabın bir yazar, tecritte oldu. Böyle bir durumda, insanlar genellikle deliriyorum. Cezaevinde yapılan saldırıları düzenlemek için kullanılan örneğin odasında Roberts komşu, onun kasvetli mesken kapısını açtı her zaman korur. Ve ona yardım etmeye karar verdi. Her gece dışarı ışıklar kapatılmasına Roberts meditasyon komşusu öğretti. Yakında diğer mahkumlar tarafından katıldı. Bu etkinlik için fiziksel ya da göz teması gerektirmeyen. Sadece birbirlerini duymak için yeterliydi.

Bir ay sonra, Roberts görünümlü sözde topladı. o mahkûmu öğretir bilmeden, o akşam sınıfları durdurmak için değil sordum. Cezaevi meditasyonu uygulamaya başladıktan sonra Nitekim, hiçbir cinayet ya da saldırıları vardı. Robert isteğini yerine getirdi, ancak bunun yerine bir kalem ve kağıt istedi. Uzun bir süre on beş yıl boyunca parmaklıklar arkasında geçirmek zorunda kaldı.

Bombay cezai Dünya

kahraman Ethos bazı okuyuculara negatif duyguları yapar. Shantarama Dahası, kitap karakterleri bir yeri vardır, uyuşturucu kaçakçılığı, silah veya sahte belge avladılar. Ünlü kitabın yazarı karakterlerinin küçük haydutlarla hiçbir ortak olduğunu bir röportajda savunuyor. Onlar mafya üyesi olan - topluluk içinde kendi yasalarını ve kuralları vardır. Ancak, her okuyucu sürekli ilaç kullanan ve felsefi konularda savunuyor olan sempatik karakter. Yani, bunlar çoğunlukla kahramanlar ve Roberts içeriyordu.

okunmaya değer mi?

inancı "Shantaram" - bir şekilde abartılmıştır büyük yeni XXI. En azından, Rusya'da birçok eleştirmen tarafından kabul edilir. Ama dikkate değer olduğunu bu kitabın yazarı - yazar değil. hayatının önemli bir kısmı o uyuşturucu bağımlılığı, satılan silahların muzdarip cezaevinde geçirdi ve Afganistan'da savaşmış. Kısacası, "üniversiteler bitiremedi." Eski bir tutuklu tarafından kitap hakkında hevesli değildi bile okuyucular, bazen bu kompozisyonu okumak için tavsiye edilir. Ama "Shantaram" algılama, belki de olmamalı bir şekilde sanat eseri - bir otobiyografi adam gibi daha olağanüstü bir kaderle. Roberts arkadaşları Afgan mücahit idi arasında Bombay gecekondu, o cüzzamlılarla için kampa yerleştirildi ziyaret etti. edebiyat dünyasının Böylesine zengin biyografi olan bir kişi hemen hemen yok.

sanat özellikleri

Ne kitabında Roberts hakkında olumsuz yorumlar neden olur? arsa son derece gerilir. Bu rol tanımlanmamış karakterler bir yeri vardır. okuyucularına göre, ayrıca su tutmaz, Love line. Belki "Shantarama" parlak bir roman geldi çünkü. Ama yarısında en azından kesti sadece.

Ağırlıklı olarak kitapta Roberts Hindistan'dır. Yazar bu harika ülkeyi, onun gelenek ve adetleri açıklar. Mumbai gelmeden, kahraman bir kaç gün sonra sahip sadece bu şehirde yaşayan imkansız olduğunu fark eder. Sen bunun bir parçası olmak gerekir, onun yasalarına göre yaşamayı öğrenirler. Kitap zengin alanlara bitişik gecekondu göstermektedir. Kahramanlar Roberts - insanların ekmek şiddetli yorucu çalışma ve mafya rakamlar kazanmak nasıl.

Romanın üçüncü bölümü Afganistan'daki kahraman kalan adamıştır. Bu bölümler bile zor "Shantarama" nin taraftarlar arasında ilgi uyandırmak. Sonuçta, bu kitabın karakteri, hem de onun yaratıcısı, Rusça konuşan okuyucunun duygu neden olabilir Mücahidlerin tarafında savaşmaktadır.

dağ gölge

2015 yılında Shantarama maceralarını roman bir devamı yayınladı. Zaten belirttiğimiz gibi, Roberts ceza yolu son derece zengindir. O Avrupa'ya uyuşturucu taşımak için altın ve pasaport, kaçak. Ama sonunda ben Mafya ile kırmaya karar verdi. Ancak Roberts tutuklandı ve bir Alman cezaevinde birkaç yıl daha geçti. Kitabın bu ve diğer olaylar Üzerine "Shantaram-2."

Kitabın Yorum "Gölge Dağ"

Bu çalışmada çeşitli oyunlar "Shantaramu" okuyucuları göre. kahraman aynı, ama o artık mafya üyesi ve kalkınan bir romancı. Romanda "Gölge Dağ" suç dünyasının geleneklerini anlatmak çok bölüm değil. Ancak Roberts ilk romanını sağlayan hiçbir parlak renkler ve coşku ile Hindistan, okuyucuların bu kadar düşkün orada olmasıdır.

yaratılış Gregori Devida Roberts ilişkin görüş farklılığa rağmen, kitabında okunmaya değer olduğunu. yaşayan bir klasik - Belki bu hikayeleri büyük edebi eserler ve bunların yazarları denilen edilemez. Ama bakış bilişsel açıdan ilginçtir. Ve alışılmadık hikaye sayesinde "Shantaram," bir roman sinemacıların ilgi uyandırdı. Film 2017 yılında piyasaya sürülecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.