Yayınlar ve yazma makaleleriŞiir

"Sonbahar Akşam", Tiutchev F.I. Şiir analizi

Fedor Ivanovich Tyutchev ustaca çevreleyen doğanın güzelliğini hissetmek, XIX yüzyılın en büyük Rus şairlerinden biridir. Onun manzara şiir Rus edebiyatında önemli bir yer işgal eder. "Sonbahar Akşam" - boyutları çok daha mütevazı olmasına rağmen, klasik gazel andıran Avrupa ve Rus geleneklerini, stil ve madde birleştiren bir şiir Tiutchev. Fedor Avrupa romantizmin severdi, onun putları vardı Uilyam Bleyk eserleri bu yönde sürekli böylece ve Genrih Geyne.

Şiirin içeriği "Sonbahar Akşam"

hayatı boyunca sol neredeyse hiç boş zamanlarında çalışmalarına, devletin diplomatik servis yapan, çünkü yaklaşık 400 şiirlerin - Tiutchev çok değil yapıtlar bırakmıştır. Ama kesinlikle tüm güzelliği, kolaylığı, olayların açıklamasının doğruluğunu çarpıcı eserlerinin. Yazar, sevilen ve doğayı anlaşılan, çok dikkatli biri olduğunu hemen belirgindir. "Sonbahar Akşam" Tiutchev Münih'e bir iş gezisi sırasında 1830 yılında yazdı. Bu nedenle, çok yalnız ve üzgün olduğunu ve sıcak Ekim akşamı lirik romantik ruh hali üzerinde kurulmuş vatanı anılarını, uyarılmış. Ve şiir "Sonbahar Akşam" oldu.

Tiutchev (Analiz doluluk derin felsefi anlamda işleri gösterir) sembollerin yardımıyla kendisini ifade edilmez, onun zamanında, o kabul edilmedi. Bu nedenle, şair hayatı, dönemin tamamlanmasını, yaşlıları yapma solma, insan güzellik solma sonbaharda ilişkilendirmek etmez. yaşlılık ile bilgelik Akşam alacakaranlık Sembolistler, sonbahar özlem duygusu getiriyor ama Fedor şey olumlu ve güzel bulmak için sonbahar akşamları çalıştı.

Tiutchev sadece yılın bu zamanı vizyonunu iletmek için, gözleri manzara açtı tanımlamaktadır istedi. zemin sonbahar alacakaranlıkta üzerinde "Grace sonbahar akşamları" gibi Yazara ama üzüntü kaplı ağaçlar ve yeşillik tepelerini dokundu güneşe, son ışınları ile aydınlatılmaktadır. Bu alışılmadık bir fenomen Fedor benzetti "nazik bir gülümseme solan." durumu gibi bir kişinin acı denilen çünkü şair, insan ve doğa arasında bir paralellik çizer.

Şiirin felsefi anlamı "Sonbahar Akşam"

eserinde Tiutchev Canlı ve arasındaki bölünme yürütülen değil , cansız doğanın bu dünya birbirine bağlıdır o her şeye inandım çünkü. etraflarında gördükleri bu insanlar çok sık hatta bilinçsizce bazı eylemleri ya da mimik kopyalama. Sonbahar zamanı da onun manevi olgunluk ile ilişkili kişiyle tanımlanır. Şu anda, insanlar uzmanlık çorap vardır, gençlik ve güzellik değerini farkındadır fakat temiz bir görünüm ve yeni bir yüz iftihar edemez.

"Sonbahar Akşam" Tiutchev sonsuza geçmiş günler üzüntü bir dokunuş ile yazdığı, ancak tüm süreçler döngüsel olduğu dünya, mükemmellik hayranlıkla aynı anda. Doğa başarısızlıkları yok, sonbahar sarı yapraklar sökmek nostalji soğuk rüzgarı çağrıştırıyor, ama hepsi bembeyaz örtünün çevresine kapsayacak kış geliyor sonra, o zaman yeryüzü uyanmak ve etli otları zapestrit olacaktır. İnsan ise başka bir döngü yaşanıyor, bu akıllıca olur ve her anın tadını öğrenir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.