MaliKredi

Işletmeler için kısa vadeli kredi nedir?

Kısa vadeli kredi - Bu kısa bir süre için banka tarafından vade, ödeme ve geri ödeme bakımından üzerinde düzenlenir para miktarını sağlanmaktadır. Bir kural olarak, kredi ödemek için ihtiyaç dönemdir reçete kredi ve faiz oranı ve perakende borç verme koşulları sözleşmeler nüfuslu bankacılık kurumlarının ilkelerinden farklıdır. Şu anda, kısa vadeli banka kredileri yenilenmeyen veya döner kredi hattı şeklinde bir defalık kredileri, muhabir ve kredi ayrılmıştır finansman şirketleri, hedef.

Depozito: Özel şirketler kısa dönemli alabilirsiniz , ticari kredi teminat likit varlıklar olarak bankacılık kurumu sağlayarak, satış bankaya borçlu miktarı kapsar borç veren alınan paranın ödenmemesi durumunda olan. şirketin rehin konut veya ticari emlak, araç ve arazi, uzman makine ve dolaşım ürünlerinde para yatırmak için yapılır aletleri kullanabilir gibi.

Kredili mevduat: Önerilen bankacılık büroları kredili - tarafından kullanılmak geçici eksikliğini karşılamak için işletmeler tarafından verilen kısa vadeli kredi işletme sermayesi cari hesaplamaları yapmak firmaya ulusal para birimi cinsinden. Şu anda, kredili mevduat başlangıçta kararlaştırılan miktarın içinde, şirketin cari hesabındaki fon kalıntıları üzerinde ödeme ödeme belgeleri kullanılarak gerçekleştirilir. Ve kredili alınan fonların pahasına geri ödemesi cari hesabından istemci kurumsal.

Kredili mevduat lekesiz kredi geçmişi olan ticari şirketlere bekleyebilirsiniz. Kısa vadeli kredinin çeşitli duygusu bir durumda kurumsal müşteri değerinde hesabına ödeme olmaması için yapar bir finans kurumu olduğu cari işlemler organizasyon ödeme yapmak için gerekenden daha az para. Üstelik finans kurumu fonları değil, bankanın müşterisi olan şirketin hesabına ödeme belgelerinde belirtilen isim olan alıcı, cari hesabına doğrudan gitmek.

Muhabir fonlar müşterinin hesabına yatırılır zaman genellikle otomatik bir şekilde itfa ve bu tür borç verme çeşitlerinin terimleri açıkça borçlu ve borç veren tarafından imzalanmış sözleşmelerde reçete edilir. Kural olarak, bir kredili hizmet müşteri şirket ve bankanın temsilcisi arasında bir güven ilişkisine dayanır, bu nedenle borçlu şirket fonlarını yoksun olduğunda kredi anlaşmaları, her zaman çalıştırmak için gerekli değildir.

sermayesi için krediler: Firmalar kısa vadeli kredi süregelen iş faaliyetleri tam finansmanı için verilir. krediler hammadde alım olabilir sayesinde, malzemelerin çeşitli bitmiş ürünler, mallar her türlü toptan alım üretmek için, amacı bunların müteakip satış etmektir.

Kredi limiti: Genellikle kısa vadeli kredi ticari kuruluşlar açarak verilir bir kredi limiti. özel ek görüşmeler gereklidir gerçekleştirirken Bu durumda, para, başlangıçta sözleşmede belirtilen limit dahilinde, belirli bir zaman süresi boyunca bireysel dilim şeklinde müşteriye yayınladı.

Sigara döner kredi hattı - ticari bankacılık kurum içinde yüklendiğinde kredilendirme bir tür, örgüt dilimden kontratında önceden belirli bir miktar için sınırlamak alır. müşteri şirket, döner hattının durumunda nakit dilimini alır ve tam geri ödeme sonra kurulan sınırı içinde ve kredi anlaşması belirtilen şartlarda yeni nakit kredi alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.