SağlıkSağlıklı beslenme

Akçaağaç şurubu - insanın doğadan bir hediye

Eğer şeker ve bal ya da fruktoz içeren gıdaların tatlandırmak için tercih nedenle tatlı diş karşılamak, ama özenle şekil izleyin ve isterseniz, o zaman akçaağaç şurubu gibi bu gıda ürünü takdir edeceksiniz.

Işığın gerçek mucize - Bu geleneksel bir Kanadalı zevktir. Bu karakteristik, tatlı bir tadı olan bir zor akışlı soluk sarı bir sıvı kıvamına sahiptir. kırmızı veya siyah akçaağaç suyu gelen akçaağaç şurubu üretin. O tatlılarda mükemmel tatlandırıcı ve şeker yerine hizmet veren ve bazı ülkelerde geleneksel olarak bağımsız bir ürün kaynağı olarak kullanılmıştır.

akçaağaç şurubu pişirme tarihçesi gıda ve ilaç olarak kullanılan Kuzey Amerika Yerlileri, geleneklerine kökleri alır. böylece genellikle aktif madde suları hareketi sırasında ilkbaharda birches ile gerçekleştirmek gibi onlar, Tomahawklarla yardımıyla, aynı şekilde ağaçlarda kesim yaptı. Uzun süreli buharlaştırma ile toplama akçaağaç sap kalın, yapışkan bir likit oluşturmak için bundan fazla su uzaklaştırılmıştır.

Yani hiçbir ilave şeker lezzetli ve çok tatlı akçaağaç şurubu elde etti. O günlerde, şeker oldukça pahalı bir ürün olduğunu, bu yüzden doğal ve ucuz bir alternatiftir olarak akçaağaç özünden gelen şurubu hızla Kuzey Amerika'da ilk sömürge yerleşimciler arasında yaygınlaştı. Buna ek olarak, akçaağaç özsuyu tüm yıl boyunca hasat edilebilir. Bütün bu akçaağaç milli hasıla ABD şurup haline getirmiştir.

Gerçekten bal aksine benzersiz doğal bir ürün, önemli ölçüde daha az kalori içerir ve aynı zamanda (yine eğer bal ile karşılaştırmak için) minerallerin yüksek bir konsantrasyona sahip olduğu, bu yüzden vücudun normal işleyişi için gereklidir. Hakim: akçaağaç şurubu 13.3 g ağırlığında iki çay kaşığı kalsiyum, krom, manganez, çinko, demir, potasyum, vs. içeren (Mineraller, makro ve mikro içeriğine fazla detay tabloda sunulmaktadır). Başka nerede tek bir üründe onlardan böyle yüksek içerikli minerallerin böyle bir kombinasyonunu karşılayabilir?

Akçaağaç şurubu. Bileşim (ürünün 2 çay kaşığı):

kalsiyum

8.93 mg

krom

0.33 g

bakır

0.01 mg

demir

0.16 mg

magnezyum

1.87 mg

manganez

0.44 mg

fosfor

olarak 0.27 mg

potasyum

27.20 mg

selenyum

0.08 g

sodyum

1.20 mg

çinko

0.55 mg

Bu gıda yararları hakkında Şimdi biraz daha fazla. Unutma, Kızılderililer bir ilaç olarak kullanıldığını ifade etti. onlar henüz% 22 akçaağaç şurubu sadece 30 gram bilmiyordum rağmen enerji hücresel seviyede üreme sorumludur ve mükemmel antioksidan olan manganez vücudun günlük ihtiyacını karşılayabilecek durumdadır.

Ayrıca, bu tatlılık içerdiği çinko, önemli ölçüde kan damarları ve düşük kolesterol iç astar koşullarını iyileştirmek, endotel hasarı önlemek, ateroskleroz gelişimini azaltmaya yardımcı olan bilinmiyordu. Buna ek olarak, çinko ve mangan bağışıklık sisteminin temel müttefiklerdir.

Ama bu akçaağaç şurubu doğasında olan bütün özellikler değildir. Bu ürünün kullanımı üreme fonksiyonuna ilişkin sorunlar yaşıyorsanız tüm insanlara tanıdık. Yine, ana yardımcı burada erkek gövde kısmının prostat azalma, hormonlar sentezinin artmasına ve üreme fonksiyonunun korunması teşvik prostat kanseri ve yeterli miktarda gelişmesine yol açabilir çinko eksikliği hareket eder.

İşte bazı sıradışı tatlı ve kullanışlı ürün Kuzey Amerika yerlileri tarafından icat edilmiştir edilir. Bugün yaygın o eşsiz tat veren çay ve kahve bir tatlandırıcı olarak kullanılır. Veya katkı aromalı kuru üzüm ve fındık yulaf ezmesi. Onlar meyve, dondurma, bisküvi, kekler dökülür ve fırında pişirme için tasarlanmış marine, eklemek tofu ve tempeh.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.