Kendini yetiştirmePsikoloji

Eylem bir rehber, öneriler ve örnekler: karakterini temper nasıl

Kelime "karakter" Yunan kökenlidir. o paralar üzerindeki yöneticilerin baskı portrelerini damga anlamına kez. dürüstlük, sebat, cesaret, özveri ve göreve bağlılık: Orijinal anlamı liderlik kuşkusuz hükümdar vardı nitelikleri ile ilişkili bulunmuştur.

Bugün, terim kişinin kişisel nitelikleri bir dizi ifade eder. psikologlara göre, bunlar büyük ölçüde mizaç ve yeteneklerine bağlıdır.

Kendi zayıflıklarını ve tutkularını doğal eğilimleri haklı çıkarmak için hiçbir çaba göstermeden, çocukluk doğada Laid ve bir ömür boyu oluşur ... Yani eğer bunu etkilemek mümkün olmasıdır? Ne eğitim ne olacak? ebeveynlerin yavru karakterini etkileyebilir? Bu ve diğer ilgili konular, bizim makalede cevap verecektir. Seni ondan sadece korkular, eksiklikleri ve zayıf kurtulmak olamaz bu nitelikleri oluşturan karakteri temper değil, aynı zamanda daha iyi bir kader için değiştirmek öğreneceksiniz.

omurgasız Kim denir?

Bu sorun öncelikli değerlendirilmesini gerektirir. zayıf karakterli bir kişi o dürtüler ve kızgınlık tarafından yönetiliyor, günaha yenik kolaydır ve çoklu korkular depresyon ve duygusal dengesizlik getirmek edebiliyoruz.

fikirlerini savunmak için göze alamaz infirmity, onlar yönetmek kolaydır. Böyle bir kişinin bir lider olmak için olası değildir, ama bu bile içinde o, sefil astlarının etrafında onlar lütfen aktarılacak, şanslı.

Eğer büyüyen bir çocuk ya da korkaklara özelliklerini fark ederseniz, umutsuzluğa kapılmayın. İnanın bir düzeltme üzerinde çalışıyor ve eğitim her zaman işe yarar. Hala güçlü karakterini temper bir şans var.

Ne karakterin gücü?

Nefsime ve cezbedecek hertürlü direnmek, içgüdüleri ve tutkularını kontrol etmek için bir kişinin sağlayan birkaç temel nitelikleri vardır.

Biz onları detaylı olarak inceleyeceğiz ve analiz karakterini temper nasıl sorusuna cevap bulmanıza yardımcı olacaktır. Bu niteliklerin her gelişimi üzerinde çalışmak eğer, istenen sonucu alırsınız.

dürtüleri ve tutkuları karşı

Aristo insanın içinde yerleşmek yedi büyük kuvvetler hakkında yazdı. O şöyle söz etmektedir

  • aşk;
  • kin;
  • dayanılmaz arzusu;
  • korkular;
  • dizginsiz sevinç;
  • öfke;
  • disheartened.

Tabii ki, biz bir gün bu duyguları birçok kez hissediyorum, ama biz onları bizim eylem ve etkisi karar verme kontrol etmesine izin olamaz. Aksi takdirde sadece onlar ezmek bütün düşüncelerini ele geçirmek, köle olacak. tutkular üzerine gitmez, tecrübeli bir karaktere sahip bir kişi, zayıfların miras olduğunu.

sağduyu başka bir şey sen etkilemesine izin vermeyin. Tabii ki, her canlı kişi özellikle zor durumlarda, gusts maruz kalmaktadır. Ama bir şey - (bu sadece güçlü biri ve korkmadığını) duyguları göstermek için, ve tamamen başka - güçlerini teslim olmak.

Nasıl irrasyonel dürtülere karşı? herhangi bir durumda bir ayık bakmak yeteneği eğitin. kalbi sorunlu objektif nedenler veya dürtüleri: bir seçim yapmak dürüstçe kendinize sorun ve sizi zorlar, dürüstçe cevap vermeden önce mi?

Gerçekçi hedefler belirleyin

Bazen hayatın kendisi sinirlenirler karakteri. Bir çoğu zaman zor durumda kendisi bilmiyordu tezahür insan kalitelerde. Ancak bu, bir sevdi, arkadaş veya düşman etkilemek ihlal içine atmak yalnız denemek zorunda anlamına gelmez. çoğu zaman daha duruş yerine doğayı su verme gibi sonradan kahramanca üstesinden gelmek zorunda zor durumda yapay oluşturulması,.

O kazanacağını emin olsalar bile, belaya çalışmayın. Hayatta ve yeterli meydan vermeden. Etrafına bak - ve muhtemelen güçlü bir omuz ihtiyaç kime kişiyi göreceksiniz.

altına almaya çalışın

temperli doğanın Kazanan her zaman doğruyu ve özü temel nedenini arar. Özellikle durum birkaç kişiyle gelirse. Muhtemelen bu söyleyerek duydum herkes kendi gerçeği vardır, ve sadece gerçekler benzersizdir. taraflardan her birinin versiyonunu duyun. Sevdiklerin ve tatlı tarafında durmak Anlamayan cazip olabilir. Evet, bazen kolay değil, ama zorluklar karakterini temperli olduğunu, hiçbir şey söyleme. tek yol iyi tarafta kalmak. Yanlış savunmak, ona bir kötülük yapmak.

herhangi bir sorunun çözümü duyumları, önyargı spekülasyon, söylentiler kaos daldırma kaçınarak bulunabilir, beğenilenlerimiz.

kADERCİLİK atın

nasıl bir karakter olur, her şey önceden önceden belirlendiğini inancı olmak temper söyle? Kadere entrikalarına şey kapalı yazabilirsiniz eğer Ve neden kendiniz üzerinde çalışmak için zahmet?

Güçlü bir karakteri olan bir adam karamsar ne de iyimser ne de kendilerini. O koşullar hakkında şikayet, ama kendi başına iyi gelişecektir inancıyla boş durmuyor.

iyi olan inanç gereklidir, ama onu olur her şey için sorumluluk duygusu kurban etmek imkansız. koşullar hareketlerinizin (veya aksine, hareketsizlik) sonucunda bu şekilde şunlardır: Hayatınızda her şey size kalmış olduğunun farkında.

ne varsa takdir

Genellikle duyduğumuz: "Biz yok nerede olduğunu," çok güçlü, iradeli bir kişi söyleyebilir mi? Nerede uzak bir yere neler olduğunu bilebilir ki? Aniden bir halkın aynı düşünceler içinde?

Eğer kişisel gelişim yolunu almaya karar ve karakter temper öğrenmek istiyorsanız, gıpta etmek değil kimseye asla öğrenirler. Hayatınızdaki tüm olayları kimin sorumlu olduğunu hatırla Her şey sizin elinizde! Bunun yerine kullanılamaz mallar için özlem daha başarılı olmak için yapmanız gerekenler konsantre ol.

kararlı olun

hayır demek yetersizlik - zayıf iradeli kişinin ana belirtilerinden biri. Eğer hoş olmayan insanlarla iletişim için kendinizi sınırlamak, umurunda olmayan şeyleri vazgeçmek amacıyla zorluk yaşıyorsanız, bu da ele alınmalıdır. Herkes varlık protesto şeyin ters çekmeye izin vermeyin.

Psikologlar bu an sadece önemsiz görünebilir inanıyoruz. Aslında, o kadar kolay değildir vermeyi öğrenmesi. Eğer her şeyi doğru dışarı dönecek değil üzgün etmeyelim.

yetenek evet o kadar önemli ki. Uzun hayalini kurduğu bir yolculuğa, atılın. Nihayet, artırmak ve ödenekleri için, sor. başka biriyle ciddi bir konuşma karar verin.

Karmaşık? Çok. Ama En basit ile başlayabilirsiniz - Kendine karşı dürüst olmayı öğrenir. Unutmayın risksiz, sen zaferin sevincini yararlanamazlar!

başkalarının görüşlerine ilgilenen olun, ancak bunların hiç söz etmiyorlar

savunuyor herkes büyük ölçüde samimiyetsiz, birilerinin görüşüne göre ilgilenmez. Günümüz dünyasında o toplumdan tecrit yaşamak sadece imkansızdır. Ama güçlü bir karaktere sahip bir kişinin saman gelen buğday ayırmak gerekir.

kararlar yaparken, sonuçları sizin her hareket ne olacağını hayal etmek gerekir. sözlerin incitme biri mi? Birinin kaderi eylemleri olmadığını etkilemeyecek mi?

Bu değerlendirirken, objektif olmaya çalışıyorum. sırf yabancılardan birisi aptalca, bu gibi olmayabilir gerçeği hayalleri reddeder. Başka insanların önyargılar hedefe ulaşmak için engel olmamalıdır. Tabii ki, doğru olanı yapmak inanıyorsanız.

tepki saygı Be: başkalarına kendi isteklerini empoze yoktur.

iyilik yapma öğrenin

Şüphesiz her ebeveyn temper konusunda düşünen çocuğun karakterini. Bu durumda, kişisel Örneğin daha iyi bir yöntem yoktur. talimatlarınızda Yüzlerce ve boşuna en hareketli vaazlar, oğlunuz veya kızınız varsa, zayıf aşağılamak ve dezavantajlı kayıtsızlık gösterecektir.

Iyilik karakterin gücü ile ilgisi yoktur gibi görünebilir. Ama biz yardım ve kaydederken bize çocuklara baktığı şeyler gözler düşünün!

o karakterin bu gücü bir tezahürü - bir ebeveyn-savunucusu gündeme getirdiği çocuk, ebeveyn yardımcı iyi emindir.

empati öğrenin

Karakter temper değil, aynı zamanda ne kadar aynı zamanda iyi bir kalp de kurtarmak için sadece ne kadar önemli olduğunu. Diğer insanların zaferlerini zevk ironik başkasının korkularını paylaşma özelliği, yükü anlarında destek - gerçekten güçlü bir kişilik işaretlerdir. Bir haset boğma ve haset, bu aşağılık tutkuları doğasında sadece weaklings kurtulmak!

Korkularınızın üzerinde çalışma

Şaşmamalı onlar hiçbir şeyden korkmayan olduğunu söylemek - bu delilik ama değil cesaret, korku ama, ama yapacak - bu gerçek, gerçek cesaret bu. Onlar doğanın kendisi tarafından sağlandığından Tamamen korku kurtulmak imkansızdır. Korku - tehlikeli durumlarda insanları kovmak için tasarlanmıştır savunma mekanizması, bir türüdür. Bu nedenle, daha iyi onlarla yaşamayı öğrenmek, korkulardan kurtulmak için bir hedef koymuyoruz.

korku hissi - bu her zaman bir sorundur. olaylar Tempers karakter her birimizin kuşatır. duygularını kontrol her zaman aşmak için öğrenmek - gerek kalmadan bunları kaçının. korkusunu üzerinde her küçük zafer Karakterinizi sertleşmesine ve gururu için makul sebep verme.

spora haraç öde

Birçok kez düzenli egzersiz hakkında söz insanın karakterini temper nasıl hakkında konuşmak. Ama spor kadınlar için de önemlidir.

Bu çubuk veya kaldırma ağırlıkları takılmak sevmiyorum olanlar için özellikle ilgili bir konudur. beğeninize olacaktır şey aramak seçenekleri göz önünde bulundurun. Belki seçenek - bu spor salonu ve fitness ve motokros veya sürme değil mi?

Spor mükemmel Tempers gövde ve doğası. sınıflar düzenli olması gerektiğini unutmayın, ancak egzersiz atlamak için bir neden hastalık olmadıkça kabul edilebilir. Iradeli kişi sadece tanım itibariyle bir avara bir bumpkin olamaz.

İyi kelimelerin korkmayın

güçlü adam " "Ben" yanlış olduğunu yanılmışım" "ben suçluyum", "Üzgünüm" demek mi? Bu size zayıflık işareti değil mi?

Unutmayın: kasıtlı kabalık, katılık, sertlik - gücünün bir işareti değildir. Çoğu zaman bu komplekslerinin zayıflığını ardına gizlenen bir maskedir.

Psikologlar mutlak bu kelimeler çok daha zor suçlamaktan ve suçlamalar akışlarının ejeksiyon daha olduğunu iddia ederler. sadece ruhen en güçlü insanlar tarafından hatalarını kabul. Onların duyguları hakkında sevilen konuşun, önlerinde itiraf korkmayın (sonuçta biz günahsız değildir). Bunun için tereddüt etmeyin, içten nazik sözleri eksik yok.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.