SağlıkMüstahzarlar

"Betahistin": İlacın analoglar. iyidir - "Betaserk" veya "Betahistin"?

Baş dönmesi, yorgunluk, uyku sorunları - denge cihazında bir anormallik bir belirtisi olabilir, her biri. Tam bir tıbbi muayene olmadan vazgeçilmezdir. esnaf anlamlı hastanın durumunu iyileştirmek tabletleri atayabilirsiniz. İyi sonuçlar ilacı göstermektedir "Betahistin." Analog ayrıca doktora danıştıktan sonra, kullanılabilir.

Yayın formu ve bileşimin

İlaç beyaz yuvarlak tabletler olarak mevcuttur. ana aktif bileşen betahistin dihidroklorid'dir. yardımcı elemanlar, laktoz, sitrik asit monohidrat, kullanıldığı gibi, mikrokristalin selüloz, koloidal silikon dioksit, magnezyum stearat ve talk. ilaç histamin sentetik bir analoğudur.

Ana bileşen şekilde direkt olarak mikro sirkülasyonu ve kan damarları iyileştirilmesi, iç kulak reseptörleri üzerinde hareket eder. Çünkü kokleadaki bunun normal basınç ve iç kulağın labirent. baş dönmesi ve mide bulantısı gibi belirtiler bırakın. Buna ek olarak, önemli ölçüde düşürür durumunda işitme iyileştirilmesi.

İlaç hızla emilir. maksimum biyolojik mevcudiyet, 3 saat sonra elde edilir. asgari süre kan proteinleri ile İletişim. "Betahistin" neredeyse tamamen gündüzleri idrarla atılır.

tanıklık

Hasta genellikle baş ağrısı, bulantı, kulak çınlaması ve baş dönmesi şikayetleri varsa, hiç ilaç yapamaz. o hastalıkları söz konusu olduğunda daha fazla sayıda doktor vestibüler aparatı, "Betahistin." Tabletleri tercih Analoglar aynı zamanda iyi sonuçlar göstermektedir. Ancak, kendini meşgul etmek gerekli değildir. İlaç yalnızca nitelikli kişiyi atayabilir.

Ne zaman baş dönmesi farklı etiyoloji öncelikle atanan ilaç "Betahistin" Analog. Bir hekime karar verir özel durumda uygulamak daha iyidir. Tabletler karmaşık terapide kullanılan veya kendi başlarına uygulamak edilebilir. Böyle ilerleyen işitme kaybı, şiddetli baş dönmesi, bulantı, kusma, uykusuzluk, migren gibi belirtiler iç kulak labirentin mikro geliştirmek ilaçların atanma nedenidir. Meniere sendromu "Betahistin" analogları tabletler kullanılabilir zaman. Yani en uygun bireysel hasta, uzman bir dizi çalışma sonrasında karar verir. Hasta kan bağışı ve ultrason kullanılarak tanı geçmesi gerekecektir.

Kontrendikasyonlar

Onlar kullanım "Betahistin" ilaç endikasyonları önce incelenmelidir. uzman izni olmadan analogları da istenmeyen alır. Böyle ilaçlar kontrendikasyonlar bir dizi olduğu gerçeği. İlk olarak, bu laktoz intoleransı, gastrik ülser ve duodenal ülser, böbrek yetmezliği gibi varyasyonları içerir.

yaş sınırı vardır. İlaçlar "Betahistin" analogları küçük hastaya atanamaz. Hamilelik ve emzirme tıp esnasında Kadınlar gösterilen yalnızca bebek için potansiyel zarar ağır basar anneye ilgili tahminlere yarar. Nadir durumlarda, ilaca duyarlılık geliştirmesi. Önlemler alerjik reaksiyonlara eğilimli kişilere ilacı kullanmalıdır.

Dikkat

bir doktora gidilmesi gerektiğini vestibüler anormallikleri ile tedaviye başlamadan önce gastrointestinal sistem (ya da bir geçmişi var ise) hastalıkları muzdarip hastalar. Tabletler "Betahistin" mide kanamaya neden olabilir. İlacın Kabul uzmanlarının sıkı gözetimi altında yapılmalıdır. Bir ülser hastalarının tedavisi yalnızca bir hastanede yapılmalıdır.

Tabletler "Betahistin" sedatif etkilerini sahip değildir. Bu nedenle, ilaç alıyor hastalar, bir araba ya da dikkat gerektiren diğer mekanizmaları sürücüye fırsat var. Eğer baş dönmesi ve kulak çınlaması taciz devam edersek, direksiyonuna oturma.

dozaj

"Betahistin" (ilacın analogları da belli bir desende kullanılan) Tabletler bir yemek ile ağızdan günde üç kez alınan. Başlangıç hızı 1,5 tabletler olabilir. semptomların ortadan yoksa, doz artırılabilir. Maksimum günlük oran 20 mg geçmemelidir. Hekim Doğru tedavi takvimi seçtiyse, bir hastanın tedaviye başlandıktan sonra birkaç gün içinde iyileşme hissedeceksiniz. Kararlı etkisi 14-18 gün içinde ortaya çıkar.

tedavi süresi, hastanın ve semptomların bireysel özelliklerine uygun olarak tespit edilir. Tipik olarak, vestibüler tertibatın hastalıkların tedavisi uzun süre devam eder. Bazı durumlarda, hastalar yıllarca ilaç almak zorunda.

aşırı doz

artan hasta dozlarda ilaç söz konusu olduğunda bu tür kusma, bulantı ve ishal gibi hoş olmayan belirtiler rahatsız edecektir. aşırı doz ilk belirtisinde hemen tıbbi yardım almalısınız. Hastanede ilk gastrik lavaj yapılır. Bu semptomatik tedavi tarafından takip edilir. Hasta aktif karbon ya da toksinlerin vücuttan hızlı bir şekilde çıkarmasını kolaylaştırmak için başka araçlar atanabilir.

bir hap alarak uzman tüm önerileri uygulayın "Betahistin." kullanımı analoglar, dozaj için talimatlar - tüm bu tıbbi bir tesiste belirtilebilir. , Sen kendi kendine tedavi olmamalı.

yan etkiler

hastalarda başlıca etken bileşen "Betahistin" ilacın Hoşgörüsüzlük farklı şekillerde tecelli. Çoğu durumda bu tür cilt döküntüsü, kaşıntı gibi alerjik reaksiyonlar. En olumsuz belirti bacaklarda veya yüz şişmesi edilir. varsa olumsuz etkilerin oluşması göz önüne herhangi bir şüpheleri doktora başvurmalıdır. Genellikle hastalar ölüme tehdit olan anjiyoödem gelişir.

Bazı hastalarda, hazımsızlık belirtileri gelişir. İlk ve en önemlisi midede sindirimi, ağrıyı kötüye gidiyor. Hasta dışkısında kan fark edebilirsiniz. Bu yan etkiler genellikle gastrit veya mide ülseri olan hastalarda ortaya çıkmaktadır.

ilaç etkileşimleri

Dikkat "Betahistin" hap almaya diğer ilaçlarla birlikte kullanılmalıdır. Doktorların Analoglarının yorumlar aynı alırlar. Herhangi bir ilaç bu amaç uzman için kesinlikle kullanılmaktadır. Doktor başlangıçta hasta tablet veya damla düzenli olarak alınmasını gerektirir kronik hastalıklardan muzdarip olup olmadığını netleştirmek.

tıbbi pratikte "Betahistin" aracıyla bildirildi advers ilaç-ilaç etkileşimleri vakaları değildir. Ancak uzmanlar alkol tentür ile birlikte ilacı tavsiye etmiyoruz. baş dönmesi tedavi ve kahve aşırı tüketiminden kaçınmalıdır hastalar.

"Betaserk"

bulamıyorum ilaç hep doktor atandı kimyager, değil. konuda uzman olan kişi, her zaman bir kalite analog alabilirsiniz. vestibüler düzenek gösterilmiştir hap "Betaserk" rahatsızlıklarının tedavisinde iyi sonuçlar. İlacın belli başlı Aktif bileşen betahistin dihidroklorid'dir. Buna ek olarak, sitrik asit monohidrat, kolloidal silikon dioksit, mannitol, mikrokristalin selüloz gibi maddeler kullanılır. Tabletler histamin sentetik analog bulunmaktadır. tıp serebral kan akımını artırır. Çünkü bu tür baş dönmesi ve kulak çınlaması gibi bu kayıp hoş olmayan belirtiler.

İlaç "Betahistin" benzerler, eş anlamlı ( "Betaserk" Tablet dahil) işitme kaybı şiddetli baş ağrısı, bulantı, için reçete edilir. vestibüler terapi rahatsızlıkları düzenlenen bu ilaçların yardımıyla. Tabletler küçük hasta atanmaz. Ama hamilelik ve emzirme dönemlerinde kadınların ilaç kontrendike değildir.

Uzman tıp "Betaserk" "Betahistin" muadillerini reçete edilebilir. Hangisi daha iyi? Bu soruya yanıt verin zordur. Her şey belirli bir hastanın bireysel özelliklerine bağlıdır. Tabletler terapiye başlamadan önce dikkat etmelidir hangi kontrendikasyonlar olabilir.

"Tagista"

Bu ilaç ayrıca doktorlar arasında oldukça popülerdir. "Tagista" tabletler vestibüler sistemi üzerinde olumlu bir etkiye sahip ve ucuzdur. Paket ilaçlar eczane sadece 120 ruble satın alınabilir. Bir önceki durumda olduğu gibi, ana aktif bileşen, betahistin hidroklorürdür. ek olarak kullanılan povidon, silikon dioksit, magnezyum stearat. İlaç beyaz konveks tabletler formunda mevcuttur.

İlaç genellikle için öngörülen Meniere sendromu. Tabletler hızlı baş dönmesi kaldırmak ve hastanın genel sağlığını iyileştirmek için izin verir. tedavi süresi hem de hasta olduğu gibi, hastalık biçimine bağlıdır. Tabletler çocuklar ve hamile kadınlar için belirtilmemiştir. Nadir durumlarda, ilaca aşırı duyarlılık gelişebilir.

ilaç hızlı bir şekilde emilir ve hemen hemen kan proteinleri bağlanmaz. En fazla biyo-üç saat sonra sağlamıştır. İlaç neredeyse tamamen gündüzleri böbrekler tarafından atılır.

"Betahistinin" tablet hakkında Görüşler ve analoglar

Hastalar sağlığın iyileştirilmesi tedavinin başlamasının ardından hemen ertesi gün geldiğini söylüyor. Ancak, istenmeyen kendini meşgul. Tabletler bir doktor tarafından reçete bir dozaj, tüketilmesi gerekir. Çoğu durumda, tedavi süresi 14-28 gündür. akut faz tedavisinde bir hastane ortamında gerçekleştirilir.

Tıp "Betahistin 24" (benzer, tüm düşük bir fiyata satılmaktadır) düşük fiyat kategorisindeki aracılığı ile ilgilidir. En pahalı ilaç "Betaserk" dir. paket başına (10 tablet) yaklaşık 400 ruble ödemek zorunda kalacak. Ama ucuz "Betahistin" hap düşündü. maliyet sadece 70-80 ruble olduğunu.

Doktor entegre bir yaklaşım seçerse Vestibüler terapi etkili yürütülür. Bu sadece ilaç ancak fizyoterapi kullanılmasıdır. Açık havada olmak tansiyonunuzu izlemek için emin olmak için hastanın doğru ve düzenli yemek gerekir. Hipotansiyon genellikle baş dönmesi ve kulak çınlaması neden olur. En şiddetli vakalarda tedavi iyi bir sağlık kurumunda gerçekleştirilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.