OtomobilMotosiklet

Uçan motosiklet - teknolojisinin yeni mucizesi

Her yıl inanılmaz teknik buluşlar fantastik bir dünya için bir kişiyi getirmek. Şimdi "Yıldız Savaşları" hayranları sevinebilir. Yalnız uçuşlar uçan motosikletin yaratılmasıyla mümkün olmuştur.

Yeni bir mucize teknolojisi 2011 yılında konuşmaya başladı ama sonra uçan motosiklet mükemmel gerçek uygulama olmaktan çok uzaktı. Ama şimdi Dünya'nın çekimine karşı koyacak fütüristleri ve bilim gerçek atılım sadece transandantal hayal gücü, değil!

yaratılış Tarihçesi

kişisel ulaşım uçan fikri geçen yüzyılda ortaya çıkmıştır ve sadece bilim kurgu roman ve filmlerin bulunur. Ancak, 2011 yılında Amerikan şirketi Aerofex beş metreye kadar yükseklikte havada hareket edebilmektedir Aero-X mucize cihazın icadı ile ilgili haberleri paylaştı. gelişme yazar bir Avustralya mühendisi Chris Malloy oldu. daha küçük bir versiyonu - Birincisi, o bir prototip hazırlandı uçağın, (örneğin bir bardak su,) belli nesneler taşıdı.

teknik yapı uçan motosiklet göre helikopterin ve motosikletin bir karışımıdır. Bunun yerine dönüşünden kaynaklanan karbon fiber kanatları ile yeni aktarma vidası, gelen tekerleklerin havaya kaldırılır. motosiklet itibaren yenilik kontrolleri ve motoru miras. Böylece de Hoverbike unvanını aldı dünyanın ilk uçan motosiklet oldu.

karakteristikleri

Yeni uçağın uzayda serbest dolaşımı 80 kW kapasiteli iki dört zamanlı motor ile sağlanır. Bunların her biri ekli vidaları bir özlem yaratmak. Bu özellikler yaklaşık üç kilometre yükselecek ve 200 km / h aşan hızda hareket etmek motosikletin uçan yüksekliğini sağlamak. Aynı mucidin Malloy göre, bu tür bir yüksekliği kullanımlı Hoverbike gerekli değildir. Yerden Yeter ve 2-5 metre.

motosiklet Uçan benzinle çalışır. Tam deposunda Uçuş süresi yaklaşık bir saat olduğunu. Geliştirici göre 30 litre 150 km için yeterli olacağını tahmin etmektedir. Biz de bir elektrik aktüatör kullanma seçeneği düşünün. Güvenlik nedenlerinden dolayı, uçan araçlar iki paraşüt ile donatılmıştır.

Çinli gelişme

Ocak ayında Las Vegas Çinli geliştiriciler uçağın kontrolü için özel bir lisans için mühendis görüşüne göre, gerek EHang 184. Başlıca avantajı lakaplı bir uçan motosikletin bir analog olduğu sunmuş olduğu Uluslararası Elektronik göster (CES-2016) geçti. "Take off" ve dron olarak "iniş": İki temel komutlar tabidir. Bu komutlar, tablet üzerinden iletilir. Gadget yaklaşık 200 kg ağırlığındadır.

Maksimum yükseklik üç buçuk kilometre ulaşır. Cihaz Elektrik motoru ve vidalar dört çift üzerinde çalışır. Hava ödemesiyle ilgili iki saatlik kalmak sonra 100 km / saat hızla 23 dakika içinde mümkündür. Çinli uçan motosiklet, klima ve lamba ile kabin kapattı. Vasıta belki biraz bagaj taşıma, bir kişi için tasarlanmış.

Projenin Darrik Syun yazarı güvenli motosiklet uçan kullanmak savunuyor. Hatta ciddi yaralanmalara ve montaj vidaları ile yumuşak bir iniş cihazını sağlar.

seri üretim

Çinli quadrocopter iyi karşılandı ve seri üretim fikrine üzere kurgulanmış ve Las Vegas, uluslararası sergide onaylanmıştır. Çin'den Geliştiriciler cihaz başarıyla test edilmiştir iddia ve uygulanması için hazırdır. Satılık Çinli uçan motosikleti gidecek bilinmemektedir. bunun fiyatı yaklaşık 200-300 bin dolar olacak.

Macar versiyonu

Bir uçan motosikletin Geliştirme geçti ve Flike Tricopter aparatın kendi versiyonunu yarattı şirketin Bay Zoltan, Macar mühendisler tarafından değil. duyuru Dubai'de ekstrem sporların bir sergide yapıldı.

Hava motorları ve karbon fiber pervanelere üç çift içine Macar uçan motosiklet asansör. Ağırlık aparatı 250 kg ulaşır. Maksimum hızı - 30 metre yükseklikte 100 km / s. Hız vidalar birinin çalışmasını değiştirerek bağımsız düzenlenir. Tam şarj cihazının bir ortalama hızda 40 dakika kadar sürer.

Satılık erken 2017 yılında gelmesi trikopter. 200 bin dolar fiyatı ön verilere göre.

randevu

Uçan motosiklet taşıma veya mali durumunun görüntülenmesi, bir araç olarak değil, aynı zamanda daha yüksek sırayla sadece kullanılabilir. geliştiriciler kendileri, yönetim kolaylığı göre, mütevazı ölçüler ve uçan motosiklet manevra insanlar video izleme ve sınır devriyeleri için arama kurtarma operasyonları, yangınla mücadele, onların kullanımına izin.

ABD'de Testleri

Geliştiriciler-kaşifleri - Aerofex şirket - bunların modelleri motosiklet uçan geliştirmek için çalışmaya devam ediyor. Bugün, ABD'nin çöl bölgelerinde test ediyoruz. Mühendisler devlet emri aldı ve askeri teçhizat ABD Ordusu için buluşu kullanmayı planlıyor. Seri üretim 2017 için planlanmıştır. Bir cihaz yaklaşık 85 bin dolara mal olacak. Bu fiyata en avantajlı olmakla birlikte teknik pazarına sunuyoruz.

Bu arada, şirket mühendisi Chris Malloy ölçekli modeller satışına başlamıştır. Bunların maliyeti 1000 ila 1600 dolar arasında değişir. uçan motosikletler temel işlevleri hava fotoğrafçılığı ve küçük yüklerin teslim edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.